Čo vlastne chcú globalisti?

Najznámejšia Kaliňákova stalkerka, presstitútka Tódová, dnes vypustila do éteru rozhovor so skrachovanou ex-političkou Radičovou, považovanou v globalistických kruhov "kaviarne" za stále akúsi mienkotvornú osobnosť, či čo :-). Rozhovor je teda celkom "chuťovečka" (pre silnejšie žalúdky), ak sa teda vôbec prekusnete cez ten hnusný, afektovaný, buzerantský hlas, ktorý, chvalabohu, nemusíme počúvať takmer pravidelne. 

Radičovej zázemie a politický profil netreba predstavovať, bohato stačí spomenúť, že sa tu bavíme o osobe, ktorá raz viedla Sorosovu Nadáciu otvorenej spoločnosti. Radičová je teda jasná predstaviteľka pro-atlantických alebo globalistických síl na Slovensku. Takže z jej úst sa dozvedáme, čo tieto kruhy sledujú. Dva základné body sú:

1. nechcú predčasné voľby.

2. nechcú Matoviča za premiéra. 

Toto dnes dookola omieľajú (a s nimi ich spriaznené médiá). Ale prečo nechcú predčasné? Podľa posledného prieskumu (áno, viem, pochybnejšej, ale aj tak) agentúry AKO by mohla predsa v pohode vzniknúť veľká ľavo-liberálna koalícia Hlas-SaS-PS. Nebola by to pre miestnych kaviarnikov predsa len lepšia alternatíva? Liberálne SaS a PS by sa v takejto koalícii nemuseli hašteriť s fundamentalistami typu Záborská o témy ako potraty, netrieštili by sa kvôli takýmto podružným témam, Pellegrini by tiež nerobil ostudu v zahraničí a dalo by sa s ním ľahšie dohodnúť, atď, atp. A aj pri ekonomických otázkach by sa to nejako dalo, keď už Sulík dokázal byť v koalícii s takými ťažkými etatistami a socialistami ako Matelko a Kollár. 

Nedávno aj sám Šimečka navrhol, že či by to predsa len nebola lepšia alternatíva ako koalícia, ktorého súčasťou je cirkusový projekt Oľano. Bol však svojimi kolegami za takúto "herézu" odmietnutý. Radičová nebola výnimka. Argument znie otrepane: lebo Hlas je len prezlečený Smer a slovami ožralkyne: 

"Zásadne nesúhlasím. Jedna taká skúsenosť tu bola, zhorel na tom Most-Híd, ministerka spravodlivosti aj s vtedajšou štátnou tajomníčkou, ktorá je teraz ministerka. Myslím, že majú za sebou reálnu skúsenosť, kam až musíte ísť s kompromisom, aby ste ešte niečo dokázali presadiť. V istom momente si dáte veľmi zásadnú otázku, či to za to stálo."

Prečo taká averzia voči Matovičovi na jednej strane a zároveň odmietanie jasnej alternatívy,  ktorá na prvý pohľad pôsobí predsa prijateľnejšie, na druhej? Lebo Matovič i Pellegrini sú symbolmi niečoho, čo je protichodné anglosionistom, ich cieľom a naratívom, ktorých sa chcú silou mocou držať.

Matovič bol odmietnutý z geopolitických dôvodov, kvôli Sputniku. Do Sputniku mu boli tolerované všemožné svinstvá na národe, bol ako ten povestný vládca v Saudskej Arábii, ktorú Američania nepôjdu bombardovať, napriek tomu, že je to jedna z najhorších diktatúr, lebo v tom podstatnom je ich geopolitickým spojencom. Matovič však akciou Sputnik preukázal nestabilitu - a za to musí teraz zaplatiť. 

A Pellegrini má problém so svojimi smeráckymi koreňmi, ktoré ani len nezapiera, ale stále sa k nim hrdo hlási. Ak by po Matovičovi vznikla koalícia, ktorej by premiéroval tento ex-smerák bola by to symbolická porážka kuciakovskej revolúcie, jej zlyhanie. To je pre miestnych anglosionistov podobný symbol ako Sputnik. A ak k tomu náhodou aj dôjde, bude to veľmi ponižujúce pre tieto kruhy: ísť do paktu s niekým, kto symbolizuje niečo či je spätý s niečím voči čomu tu celé roky tak vehementne bojovali. Hlas totiž nadväzuje na elektorát a politický štýl HZDS a Smeru (a tieto dve strany zase preberali dávnejší elektorát HSĽS), než na typicky"modré" strany atlanticizmu, bez ohľadu na akékoľvek "teplé" (slniečkové) úsmevy Pellegriniho a tvárenie sa, že je výrazne iný ako Fico. 

Záver

Antlantistické kruhy rátali v r. 2020 s koalíciou, ktorú by viedli ich jasné kone: Kiska alebo Truban/Beblavý. Skončilo to pre nich de facto fiaskom. Dnes majú dilemu: nechcú nestabila, zneužívajúceho aj anti-systémové nálady, Matoviča, ale zároveň si nemôžu dovoliť podporiť ani ďalšiho populistu,Pellegriniho, ktorý je stále len jemnejšou verziou Fica. Ani jeden z nich nie je celkom ich človekom. A nie je ním poriadne ani Sulík (na ktorého istú dobu tiež dosť útočili kvôli euroskepticizmu a protimigračnej rétorike), ktorý je tiež naturelom viac "podkarpatský" typ politika a ktorý v súčasných politických hrách sleduje najmä svoje osobné záujmy (jeho sen byť raz premiérom). Pre anglosionistov sú vlhkým snom v premiérskom kresle takí ako Kiska, Remišová, Biháriová, Kolíková či niekto ako Radičová. Ale týchto ľudí národ vo väčšom už nechce, vidí či cíti, že sa mu tu ponúka zhnité ovocie. Jediným väčším úspechom týchto kruhov tak stále zostáva len pezinská barbína, ktorá na rozdiel od uvrešťaných a osobnostne a fyzicky odpudivých grácií ako Biháriová, Remišová, Kolíková, Nicholsonová či Radičová stavila na imidž "panenskej kráľovnej", čo naivným Slovákom zaimponovalo. Dnes teda miestni anglosionisti stoja pred dilemou, z ktorej nevedia vykorčuľovať. Vedia len útočiť na to čo nechcú. Ale nedokážu dnes ponúknuť svoju alternatívu, resp. takú o ktorú by bol dostatočný voličský záujem. Aj Radičová trpko priznáva: nemáme ľudí. A to je dôvod, prečo to často vyzerá tak, akoby ani nevedeli, čo vlastne chcú. 

 
0
Norman

S Pellegrinim nechcú, a to asi nespočíva na jeho formálnych názoroch, ale na tom, že Pelle a Hlas proste nie sú tak pod kontrolou, ako by mali byť. Tam proste nerozhodujú vonkajšie farby, ale reálna kolaborácia. Na to dopatil aj Fico, čo si myslel svojho času, že je dostatočný kompromis - ale bol to on, čo vykrútil krk Dzurinodvi, Miklošovi a neskôr aj Radičke - to nezabudú nikdy. Ale aj v roku 2002, keď bol ešte proste formálne OK, ale im neslúžil, tak bol pre nich neakceptovateľný, nech by robil čokoľvek.

Podobné postoje sú ale debilné, na škodu všetkých. Táto ostrakizácia, to jestvuje v tejto forme asi iba na Slovensju - všade inde vedia, že voľby sa akceptujú a že sa dohodnú s kýmkoľvek ktokoľvek, keď na to dôjde. Tu majú asi všetci títo s prepáčením pseudopolitici takéto úchyľky - a týka sa to ako globalistov, tak aj kotlebovcov, a iných, ktorí nechcú s nikým nič. To je choré, tí ľudia sú jednoducho politicky úplne primitívi.
Výsledky vidíme.

Ale hovorím - ako svojho času dosiahol ohromný úspech práve Fico, lebo dokázal zjednotiť nielen ľavicu, ale aj stred, tak by dosiahol ohromný úspech ten z národniarov, čo by zjednotil "národné" sily. Momentálne by sa o to mohlo pokúsiť hnutie Republika. :-)
Jednalo by sa ale o iný "nacionalizmus" ako to, čo tu sentimentalisti a predavači suvenírov ponúkali. Tu by som naozaj odporúčal ako vzor francúzsku a taliansku scénu (nemecká je rozbitá a nechápu ju)

Roland Edvardsen

V Hlase stále absentujú také tie klasické mimovladkove či "globo" typy. Fico mal aspoň takých ako Beňová a Lajčák, ale koho takého má dnes Pellegrini? Možno len jeho poradca pre zahraničnú politiku Kmec, ktorý bol veľvyslanec v USA (čo je automaticky podozrivé). Ten síce pochádza z týchto diplomatických kruhov a môže byť pre Hlas prepojením na globálne kruhy, ale v porovnaní s takými ako Demes, Nad a iní pôsobí veľmi opatrne, žiadna rusofobia a pod. Samozrejme môže to byť taktika kvôli voličom a po voľbách a vo vláde sa to môže zmeniť. Ale toto beztak hrozí pri všetkých stranách. Stačí sa pozrieť na Sme rodina, ako tí napínali svaly a dnes robia celkom systémovú politiku.

sandro

Dnes sa stala jedna velmi dolezita vec. Totalna kompromitacia medialno-zlocineckej skupinky okolo Todovej a Grendela.
1.Zilinka prijemne sokoval vysetrenim kauzy Vietnamca, bez toho aby do toho nechal zasahovat media.
2.Zilinka ukazal chodbovym lovcom ako Korda, Todava a spol chrbat a len ich informoval, ze niekde od hajzlov nebude predsa o tak komplexnej a zavaznej teme utrzkovo informovat.
3.Nasledne si pekne sadol do studia TA3, kde v klude analyticky rozpitval celu vec a totalne(ale fakt TOTALNE) na faktoch znemoznil blaznivych konspiratorov typu Todova. Rozhovor tu : https://www.ta3.com/clanok/1205778/exkluzivne-vystupenie-zilinku-v-ta3-t...
4.Asi 15 minut po tomto rozhovore, vyletel ako reakcia na eNku takyto zurivy a tragikomicky brechot:
https://dennikn.sk/minuta/2316011/?ref=mpm
:)
Takto mali byt znemozneni aj pri Hedvige, Zilinka ukazal ako sa to robi. S prehladom a v klude.

PS: a tato odporna banda z eNka z nejakeho poverenia robi po celom Slovensku webinare pre stredne skoly(pre pedagogicke zbory) s temou - kriticke myslenie a hoaxy.

Norman

To, ako novinári prenasledovali v budove parlamentu ústávného činiteľa do priestorov, kam nemajú ani právo vstupu, je proste prčin dostatočný, aby im zakázali vstup do parlamentu. Píše to aj Daňo, voči ktorému taký viacmesačný zákaz viackrát použili, a použili ho aj na iných novinárov alternatívy - napríklad na Igora Jurečku.
Politici a iní ústavní činitelia, ale aj zamestnanci v budove Národnej rady pracujú a preto je tam obmedzená možnosť prejavu novinárov - môžu sa tam pohybovať a sledovať len za podmienky, že nebudú nijako politikom znepríjemňovať prácu, keď im nebudú zavadzať, keď ich nebudú obťažovať. V budove Národnej rady určite neplatia pomery, ako na ulici. Tam zazneli dokonca urážky smerom na Žilinku typu "nehanbite sa?"
Žilinka by mal podať nejakú sťažnosť Kollárovi a tých prestitútov by mali exemplárne potrestať.. Konieckoncov, Kollár alebo iná ochranka budovy by to mala spraviť z vlastnej iniciatívy.

Ľubov

Nedalo sa odolať .-) https://t.me/GhostEzra/4511

To je ten,čo vyhral americké volby.

Ema

mi je toho starého mamrda ľúto. Ale snáď má nárok na ruskú posteľ v Oválnej pracovni a kvalitné pleny s okom božím a nápisom Novus ordo seclorum.

Dusanbe

v skutočnosti vládne Amerikou ?
Bolo by to strašne smiešne, keby to nemalo tragické dôsledky pre svet:

https://youtu.be/2UfsqZ1T6E8