Collateral damage, EU style

Výnimočne zo Smetiarne v plnom znení. Pre detailistov - áno, text pochádza z TASR. Dnes tam má službu nejaký srandista, ktorý sa nedrží propagandistického manuálu a informuje o reálnom kultúrnom obohatení spôsobenom úbohými utečencami.
 
Chorvátske železnice chcú od Maďarska odškodnenie za vlak s utečencami

Chorvátsky minister uviedol, že maďarská strana vrátila vlak vo veľmi zlom stave a plný odpadkov.

BUDAPEŠŤ. Chorvátska železničná spoločnosť HZ si u maďarských železníc MÁV vyúčtuje náklady vo výške 30-tisíc eur, ktoré vznikli zadržiavaním vlakovej súpravy, podľa agentúry MTI to vyhlásil v piatok v Záhrebe minister pre námorné záležitosti, dopravu a infraštruktúru Sinisa Hajdaš Dončič.

Vlak s 1059 migrantmi sprevádzaný jednotkou 36 chorvátskych policajtov vypravila chorvátska strana bez konzultácie, povolenia a bez registračného čísla do Maďarska 18. septembra.

Maďarsko súpravu na stanici Magyarbóly zadržalo a podalo trestné oznámenie na Chorvátsko.

Chorvátsky minister uviedol, že maďarská strana vrátila vlak vo veľmi zlom stave a plný odpadkov. "Účet na 30-tisíc eur obsahuje náklady na upratanie vozňov, ale aj náhradu za to, že fekálie, zápach a odpadky spôsobili pri viactýždňovom odstavení v Maďarsku vážne škody," zdôraznil Hajdaš Dončič.

Chorvátska strana pôvodne tvrdila, že prepravu migrantov v sprievode príslušníkov chorvátskej polície mimoriadnym vlakom na maďarskú stanicu Magyarbóly prerokovala s Maďarskom.

Maďarská strana však označila prevoz migrantov za bezprecedentné narušenie hraníc. Chorvátskeho rušňovodiča zadržala maďarská polícia, ktorá tiež skonfiškovala vlak a odzbrojila chorvátskych policajtov.

 

Maďarský premiér Viktor Orbán rokoval o mimoriadnom vlaku na schôdzke 7. októbra s chorvátskou prezidentkou Kolindou Grabarovou-Kitarovičovou.

Na základe jej žiadosti maďarská vláda rozhodla, že súpravu po bezpečnostnej prehliadke vrátia. Vlak vypravili predpoludním 8. októbra do chorvátskej stanice Beli Manastir.

Pod týmto článkom nie je možné diskutovať.


 Pé es: Maďarsko môže voči žalobe namietať, že ho vrátili prázdny. Ergo čistý.
 
baloo

povedat?

No nabudúce netreba takéto vlaky vúbec púšťať, lebo každý migrantmi osratý vláčik ešte prinesie aj tridsať litrovú pokutu. Ná né?

Náhodný okoloidúci

Základom poriadku je púšťať do krajiny iba tie osoby, ktoré majú platné a pravé cestovné doklady, prípadne víza. Všetkých bez dokladov nekompromisne odmietnuť.

Buheh

to nie je hlavne a jedine povinnosť kolektívnej samovraždy, ako sa nás snažia presvedčiť, ale je to predovšetkým poriadok a pravidlá.

Tak ich dôsledne dodržujme! Vysral si sa do kupé, zaplatíš pokutu! Nemáš doklady, pokuta a marš preč. Vyznávaš zločineckú šovinistickú ideológiu? Mal by si ísť na pekných pár rokov do basy, ale prečo by sme ťa mali živiť – marš preč a si na čiernej listine, doživotný zákaz vstupu.

A v tejto súvislosti stále by sme mali mať na pamäti, čo konštatoval aj český prezident: "Bohužel jsou porušovány, jak jsme shodně konstatovali, schengenské i dublinské dohody, protože povinností uprchlíka je v první bezpečné zemi, což nemusí být členská země Evropské unie, požádat o azyl, který buď dostane a pak pokračuje další řízení, nebo je vyhoštěn. Takže lze říci, že vlastně všichni uprchlíci z tohoto hlediska porušují zákon."

Keď kedysi Slováci začali chodiť do Rakúska, urobili nejaký priestupok a nemali na pokutu, rakúski policajti, stelesňujúci vtedy pre nás európske hodnoty, pravdu, lásku a humanitu, im zobrali autorádio. Títo mládenci majú napríklad pekné iphony. (A v nich možno veľmi zaujímavé kontakty.)

nové