Cvičný prípad Malacky

 Po prvých správach, ktoré zneli dosť konšpiračne, dnes podvečer korporátna Smeriareň priniesla informáciu, že áno, v Malackách sa "čosi" stavia.

V Malackách rastie stanový tábor, ministerstvo je na informácie skúpe - dočítame sa.

Práce však momentálne prebiehajú už od minulého štvrtka, podľa obyvateľov najmä v noci. Na hluk ťažkých mechanizmov sa sťažovali aj mestskej polícii, no tá proti rušeniu nočného kľudu nemohla zasiahnuť. „Bolo povedané, že je to v záujme štátu. Nič s tým nespraví ani primátor, ani obyvatelia. Priestor patrí ministerstvu vnútra,“ povedal Štelcl - obyvateľ Malaciek, bývajúci pri areáli.

Pozrimeže. Aký chvat. KTO stanovil termín, kedy má byť tábor hotový a pripravený, že musia ťažké mechanizmy robiť kravál aj v čase, kedy je to klasifikované ako rušenie nočného kľudu? Veď vo dne - v noci sa nemaká ani na Starom moste, ktorý je tiež v záujme štátu.

Smetiarsky článok končí zvláštne:

Dokedy cvičenie potrvá zatiaľ ministerstvo nekomentovalo. Otázka trvania je však podľa bezpečnostného analytika Andora Šándora nepodstatná. Do momentu, kým nie sú zložky ministerstva v akcii, ide stále o cvičenie. „Je fakt, že v súčasnej situácii je takéto cvičenie to najlepšie, čo môže ministerstvo urobiť,“ hovorí analytik a dopĺňa.

Čo analytik doplnil, zostalo tajomstvom. Tak ako celý malacký "cvičný" tábor.


Autor: 
region: 
Náhodný okoloidúci

A toto je presne ten prípad, kvôli ktorému papaláši zakazujú drony s kamerami. Ale iba súkromným osobám, samozrejme.

Sinuhe

pre susedov pána Dobrovodského?

baloo

jednu drobnosť: možno nemám dosť informácií, ale doterajšie tábory sú všetky blízko nejakej štátnej hranice v Maďarsku, v Rakúsku a ako vidím pomaličky aj na Slovensku. Opravte ma ak sa mýlim.

Imro

Němci v bývalé celnici na Cínovci ubytují běžence. Češi mají obavy

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-objektu-byvale-nemecke-celnice-na-cinovci-bude-...