Dag Daniš a jemu podobní poloľudia

Najprv bol Postoj a iná falošná alternatíva, teraz začínajú pribúdať ľudia, ktorí sa vraj zmenili, pochopili. Medzi nimi aj novinár Dag Daniš z Aktualít, ktorý teraz prešiel práve do Postoja, čo má byť tá zmena.

Prečo je blbosť predpokladať, že sa ten človek zmenil, že je v jadre nejako dobrý? Ja hovorím, že nie, že  Daniš je možno prešibaný, ale stále len bezcharakterná handra.

dag daniš

Dnes napísal v Postoji článok Prečo Lučanského smrť hýbe Slovenskom. Zahrnul tam nejaké chyby, ktoré podľa neho spravila súčasná vláda v prípade Lučanský ( hlavne chyby takého razenia, ktoré by nemali robiť, ak by boli rovnako vychcaní, ako Daniš). Ale aby náhodou nebol príliš na druhej strane, na začiatku článku akoby zhrnul svoje politické crédo človeka bez chrbtice. Citujem:

Na úvod jedna zásadná poznámka: manévre s pečiatkou „AllForMilan“ sú vrcholne nevkusné a neúctivé k pamiatke Jána Kuciaka.

Hnutia Allfor... sú už bežnou súčasťou života internetovej doby, nik na ne nemá copyright, nemajú žiadnu priamu súvislosť s Kuciakom. Nazývať určité pietne hnutie v mene nebohého Lučanského  za "nechutné" a "manévre", ako Daniš,  môže v tieto dni len mizerná sviňa. Prečo by Lučanského rodina nemala to isté právo, ako rodina Kuciaka? Kte zobral Daniš morálne právo takto sa vyjadrovať?

 

Novinár Ján Kuciak mal čistý profil, skromný majetok a zavraždený bol preto, že pracoval na odhaľovaní vážnych káuz. Milan Lučanský bol policajt s nadštandardnými majetkovými pomermi a zomrel po tom, čo ho začali trestne stíhať jeho bývalí kolegovia pre podozrenia z korupcie.

 

Kuciak bol bezcenný elév, ktorý podpisoval materiály, ktoré mu dala redakcia alebo ktoré dostal z Prahy. Pracoval len na bulvárnom zarábaní Aktualít na kauzách, tie články nikdy nič nevyriešili, ani neodhalili.

Lučanský bol zaslúžilý policajt a jeho efektívnosť v boji s mafiou nik nikdy nespochybňoval. Jeho majetkové pomery boli bežné, určite nebol na úrovni otrokov v montovniach, ale boli skromné v porovnaní napríklad s Ernestom Valkom, aby sme zostali len u ľudí zavraždených. Vaľko mal styky s mafiou a bol zastrelený doteraz neznámym človekom z neznámych motívov roku 2010. Vaľko bol naozaj ťažký zbohatlík - a predsa nik nikdy nespomínal, že má skutočne podivne veľký majetok, a odkiaľ ho má. Môžu byť bohatí iba niektorí ľudia? Ide Daniš boľševicky kontrolovať a habať majetky? 

Lučanského nezačali stíhať "jeho bývalí kolegovia", ale bol obeťou politickej boľševickej kampane, ktorú spustil Igor Matovič a jeho banda. Bodka.

 

 

Tieto dva prípady nemajú takmer nič spoločné. Možno len to, že jeden aj druhý otriasli spoločnosťou. A mnohí ich zneužívali na politické ciele a politické hry.

 

Každá vražda človeka má politický aspekt. Písal Dag Daniš pred dvoma rokmi, že vražda Kuciaka je "zneužívaná na politické ciele"? Nie, držal hubu. Tak prečo s tým začína teraz? Odkedy je riešenie smrti človeka vo väzbe politické zneužívanie? Je aj snaha po vyriešení smrti Jozefa Chovanca, ktorého zabili belgický policajti v cele, politické zneužívanie?  

Kuciak nebol vo  väzbe, bol doma, zabili ho najatí vrahovia. Lučanský bol pod ochranou štátu, a tam došlo k sérií zranení,  terorizovania, odopieraním styku s rodinou a inými metódami, ku smrti. To je naozaj rozdiel v politickej zodpovednosti štátu - za Lučanského je naozaj priamo zodpovedný.

Kuciaka zabili zrejme pre začatie majdanovskej revolúcie. Jeho prípad bol umelo nafukovaný organizovanými revolucionármi, bol platený ťažkými peniazmi.  Naopak - reakcie národa na smrť Lučanského je čistá sebaobrana pred zlom. Ľudia sú autenticky zhrození, nik ich profesionálne neorganizuje, nik im neplatí mitingy na námestiach, nik neplatí hercov, ako kuciakovskému cirkusu.

Kuciak sa za peniaze sám zaplietol s jedovatým hadom a ten ho pohryzol. Lučanský bol politický väzeň a zabili ho.

 

 

Trpký koniec

Smrť bývalého policajného prezidenta v cele zasiahla takmer celú slovenskú spoločnosť. Čo je celkom pochopiteľné a správne. Nikto predsa nechcel, aby sa vyšetrovanie a stíhanie policajného exprezidenta skončilo práve takto smutne a nešťastne – správou o samovražde počas prvých týždňov väzby, pri ktorej je veľa pochybností a nezodpovedaných otázok…

Menej správne je to, že smrť Lučanského mobilizuje rôzne skupiny radikálov – a že sa na ich čelo tlačia ľudia ako Fico či Kaliňák. Teda tí, ktorí roky robili strechu pre systém korupcie, rozkrádania štátu a privatizácie polície pre „našich ľudí“.

 

Kto je radikál? Kto dáva Danišovi právo určovať, kto je a kto nie je radikál? To je ako za socialistickej totality, keď režimní hajzli označovali ľudí za triednych nepriateľov. Dokedy to sviniam ako Daniš bude dovolené?

A ako môže nejaký politický pisálek označiť verejne akýchkoľvek politikov s úplnou vážnosťou za mafiu?  To nie je nejaké expresívne vyjadrenie, to je vážne mienené tvrdenie o krytí mafie – ale bez akýchkoľvek nie že dôkazov, ale čo len indícií. To je ešte horšie, ako za komunistov. Fico a Kaliňák sú "strecha" pre "rozkrádanie štátu"? Rozkrádanie štátu?? Veď to je už načisto typický boľševistický pojem! Kto na to dal rôznym danišovcom právo? Kam sme sa to vrátili?

 

Ktorý blbec ešte považuje Daniša za človeka, ktorý pochopil a zmenil svoje zmýšľanie?

Nevidíme žiadne pochopenie  a nebudeme vidieť žiadne pochopenie u týchto ľudí. Jediné, čo budeme vidieť, to bude útek potkanov z jednej potápjúcej lode a tlačenie sa do druhej. Aj do našej lode.

Hovoril som to už pred rokmi a predpovedám to znova a už je to teda aj tu. Keby som nemal dobrý žalúdok, povedal by som, že je mi z toho na zvracanie. Proste nemám dostatočný výraz, aby som vyjadril zhnusenie z takých ľudí, ako je Dag Daniš.

Viem, že blbci ho budú akceptovať a zas všetko zašpinia a poserú. Zas holubičí národ zaslzí nad hriešnymi synmi.  Ja ale podobných polovične prekotených, týchto poloľudí, už nikdy nebudem akceptovať. Nikam to nevedie, nie je to na nič dobré!

 

 

 

 

 
0
sandro

Tento clanok bol potrebny, uznavam. To co vyplodil Danis vcera bol hnus, on dobre vie, kde je hranica za ktoru nesmie ist a nasledne sa uz len kruti. Treba vsak este povedat, ze dnes viacero alternativnych webov zaradilo spiatocku, aj takych, kde by to clovek necakal. Pritom situacia je podla mna skor opacna - stale viac je jasnejsie, ze to samovrazda nebola.

slaven1

Zrovna pri vražde gen. Lučanského sa nejde krútiť, ani vrtieť, ani presstituovať, ani podlizovať, ani predávať. Tu treba jasne vec pravdivo pomenovať. Teraz sa ukazuje, kto ako chápe veci, na koho posudok sa dá orientovať.

Prakticky sa ešte len rozbiehame a Daniš sa vyradil na začiatku. Doslova. Jeho článok začína:

"Na úvod jedna zásadná poznámka: manévre s pečiatkou „AllForMilan“ sú vrcholne nevkusné a neúctivé k pamiatke Jána Kuciaka."

Písadlo článku zaujalo stokársky postoj. Presne v téze "Lučasnkého posledný veľký boj s mafiou" sa Dag Daniš svojim článkom nekvalifikoval, ďalej nepostupuje.

Roland Edvardsen

Tiež som nechápal, prečo niektorí písali, že Daniš nejako radikálne "otočil". To len na Postoji matovičovskí radikáli vidia aj za najjemnejšou kritikou Matoviča a jeho vlády podporu "smeráckej mafie", to je všetko. Je to len fanatizmus a psychopatia týchto radikálov. Tí aj alibistickú Čaputovú, ktorá po väčšine času drží hubu a matovičovcom otvára cestu, považujú za nejakého anti-matovič radikála.
Ja sa stále musím smiať na tom, ako na Postoji vyplakávajú nad západným progresvizimom, ako sa tam akože trasú pred ním a zároveň si neuvedomujú, že zlikvidovaním konzervatívnej (Smer) a centristickej ľavice (Hlas) sa uvoľní cesta progresivistickej ľavici (PS). Niektorí politickí katolíci ako Čarnogurský toto na staré kolená pochopili, ale takí sú tam teraz opľúvaní a označovaní za heretikov. Glorifikujú tam Lipšica, lebo bol proti RP (akoby takýto postoj bol na slovenskej politickej scéne niečo výnimočné - okrem SaS a PS žiadna strana nepodporuje zavedenie RP, ale dobre), ale už im nevadí, že obhajuje degenerátov Kalmusa a Lorenza, ktorí po Slovensku rozširujú ten najhorší demoralizačný a degeneratívny, možno povedať "neomarxistický" či jednoznačne ťažko proti-kresťanský, humus. To sú proste naši kóšer kresťania, to nepochopíš.

Truhlík

Pochopiť sa to dá.
Začalo to tým keď Ján Čarnogurský spolu s trnavským komunistom Karolom Ježíkom a Murínom založil protikatolícky a protislovenský denník SME. Všetko čo robili kresťanskí demokrati (KDH, MKDH, SDKÚ-DS) som dlho nechápal. Dokedy nevyšlo najavo, že KDH je riadené anglickou tajnou službou MI6. A SDKÚ-DS je jasne produkt americkej ambasády, Sereša a Bilderbergu.
No ale SME nestačí. Proste ľudácky elektorát volil HZDS a potom SMER a ĽSNS. Takže sa pozbierali chlapci zo SME a prevzali katolícky postoj. Aby zničili ľudácky elektorát. Ktorý inak nemá koho voliť. Ale liberálov nikdy voliť nebude.
Na postoji vládne podobný tvrdý režim cenzúry ako na SME. Za akýkoľvek nesúhlasný postoj v diskusii je ban. Ale liberáli majú frei. Proste je to tvrdý ojeb.
Jeden z ich redaktorov je vo fokoláre. To vydalo detskú knihu s genderovýn scitlivovaním. Biskup ju dal na index.
To je postoj. Netreba sa tam čudovať ničomu. Je to SME 2.0

nové