Deň vstúpenia vojsk do Československa

Dnes je nádherný deň - dokonalá teplota, príjemný vietor. A ráno ešte kdesi vyhrávala dychovka, tak som sa bol pozrieť. A neuveríte, zas som narazil na vládu.

Pri Univerzite Komenského kládla vence, spolu s dvoma čatami vojenských dychoviek. Teda nie celá vláda, ale Heger, Budaj, Kolíková, Kollár - ostatných som nerozpoznal, lebo mali masky na tvári. Nejakí pamätníci, nejakí byrokrati, boh vie. A kopa bodygardov a tajných. Ale žiadni normálni diváci - lebo "verejné kladenie vencov" prebieha ako všetko pri tejto vláde - v podstate tajne, len aby neprišli (protestujúci) ľudia. Táto vláda nielen že je najhoršia, ona je aj najzbabelšia v slovenských dejinách.

A tak rečnili do prázdna, do kamier. Tých pár náhodných okoloidúcich, to sa naozaj nedá nazvať verejnosť. Táto vláda sa bojí ľudu viac, ako starí komunisti, ktorých tam skúšali ohovárať. Bolo tam menej ľudí, než napríklad keď sa nakrúca nejaká reklama - aj tá priláka viac zvedavcov. A toto, čo natáčali, veru bolo menej ako nejaká reklama - výsledok bude len krátky štek do televíznych novín.

Takto tam stáli:

 

Výborne som sa zabával - lebo naozaj som nevedel, že natrafím na taký cirkus. Mne to urobí vždy radosť, keď tých kreténikov vidím zblízka. A miesto pri univerzite je pre takú ceremóniu naozaj úzke - aj keď prístupové chodníky uzavreli z oboch strán, električky zastaviť predsa len nemohli, a tak tam stáli ako smiešne drevené figúrky a ľudia na nich čumeli z okoloidúcich električiek. A keď začne čítať svoj prejav Heger, alebo Kollár, to je vždy extra komédia. 

Tak sa udial v Bratislave spomienkový deň na vstup okupačných amerických armád do Afganistanu. Alebo nejakých iných vojsk niekam inam - neviem, už toľko armád vstúpilo do všelijakých hovien, že kvôli tomuto jednému konkrétnemu sa veru naozaj nezbláznime. 

Už sa teším, na čo natrafím 29. augusta, keď si budeme pripomínať, ako partizáni vyhnali okupačné americké vojská z Kábulu. To zas bude všade patetického maglajzu :-)

 

 
slaven1

Dobré video z ruskej strany, informačne "výživné" okolo udalostí 1968 a čo im predchádzalo v KSČ, ako sa menilo vedenie, aké mocenské skupinky tam boli...

https://www.youtube.com/watch?v=a8GDrYqaJ8A

Americké tanky v Prahe 1968:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/most-u-remagenu/r~i:gallery:31399/

Tak ako Saddám vyhadzoval deti z inkubátorov (1990), dvojičky zbúral bin Laden (2001) a Irak mal mobilné továrne na výrobu chemických zbraní (2003), tak tie tanky tam boli lebo sa natáčali film.

Ešte dodávam: Nie akejkoľvek dislokácii cudzej armády na našom území!

https://www.mojevideo.sk/video/35277/americke_tanky_prevazaju_cez_sloven...

Ema

a takto dopadnú, vrátane tupého Kolíka vľavo
https://www.youtube.com/watch?v=YwKY3I5sLI8

Norman

na Kolíka zakričať "vrahyňa", ale tá nešla rečniť, kým som tam bol, a potom som si uvedomil, že z desiatich divákov sú určite piati tajní v civile, tak som sa na to vykašlal. Koniec koncov, prečo by som mal mať zábavu ja a nie nejaké opozičné politické strany? Aha, pardon, ja som zabudol, v prípade TYCHTO "sviatkov" nie sú opozičné. Vlastne oni opozičné nie sú skoro v ničom. A radikálne? Fuj fuj :)
A tak o veľa zábavy prichádzajú. Treba im pripomenúť, práve teraz: Hic Rhodus, hic salta. Zajtra bude neskoro. Aj pre ich potomkov.

slaven1

https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

Manuál pre riaditeľov k ŠKOLSKÉMU SEMAFORU v školskom roku 2021/2022 (pdf, 3.03 MB)
https://www.minedu.sk/data/att/20500.pdf

MUDr. Šimon Reich: plošné očkování dětí proti covidu nemá medicínské opodstatnění
https://www.youtube.com/watch?v=jRiIz5TCu74

Dusanbe

Podľa toho textu keď "vypukne" v nejakej triede Kovid - stačí jeden prípad pozitívneho testu, tak očkovaní môžu veselo ďalej chodiť do školy - uplatnia si "výnimku" - ostatní idú na 14 dní do domácej karantény a potom sa musia otestovať !

sandro

to su uplni sialenci, odporne pomstychtive svine, ktore si zrejme zatial nezasluzili dostatocnu odmenu, kedze zaockovanost je u nas nizka.

slaven1

Ako reagovať na koronových úradníkov rôznych okresných úradov, ministerstiev, ministrov a ďalšiu tupú lúzu vo vedení našich životov? Sabotážou. Uvediem nedávny príklad zo života:

Homosexuálny kaderník, autor knihy "Čo všetko viem o kráse vlasov," príde na školu. Delegácia asi 8 ľudí, žumpalisti, vedenie školy. Všetci majú poslušne náhubky. „Spisovateľ“ žiada riaditeľa aby otvoril dvere do triedy. Riaditeľ podíde k dverám, pokrúti kľučku, "dvere sú zamknuté, nedajú sa otvoriť". „Odstúpte, skúsim to sám,“ - hovorí „spisovateľ“ a pokrúti kľučku. Dvere sa otvoria, delegácia vchádza do miestnosti. Riaditeľ: Mne nešli otvoriť, boli nejaké zaseknuté, je to divné..." atď.

Pre podrobnosti ako priviesť sabotáž nariadení neskutočne tupej koloniálnej administrácie do dokonalosti, tzv. švejkovať. čítame sériu kníh "Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války".

https://www.google.com/search?q=aktikvariat+svejka

nové