Desať otázok Ľuboša Blahu k prípadu Lučanský

Samozrejme, FB má dostatočnú čítanosť, ale ako založenie do archívu  10 otázok Ľuboša Blahu.

 

Mám 10 otázok k najväčšej politickej kauze slovenských dejín od roku 1993 - k možnej vražde generála Lučanského:
1.
Kde berie Igor Matovič tú drzosť, že píše, že sa nezníži k zneužívaniu ľudskej tragédie? Po úmrtí Pavla Pašku neskrýval radosť a písal, že mafia prišla o jednu hlavu. Na hroboch Jána Kuciaka a jeho snúbenice tancoval niekoľko mesiacov.
Ak chce dnes ututlať smrť Milana Lučanského a tváriť sa, že to robí z humánnych dôvodov, je to výsmech rodine a celému národu. Pýtam sa - kde berie tú drzosť?
2.
V čase, keď generál Lučanský bojoval s mafiánmi a vrahmi a posielal Mikuláša Černáka do basy, súčasný premiér Igor Matovič robil kšefty s ľuďmi ako Majský. Kým Lučanský nastavoval krk, Matovič nechutne a špinavo bohatol.
Keď sa Matovič stal premiérom, nechal poslať Lučanského do väzby a dnes je ten istý Lučanský mŕtvy. Áno, mafián Černák nakoniec vyhral. Vďaka Matovičovej vláde. Pýtam sa - komu Matovič slúži? A kto bude ďalšia obeť jeho mafie?
3.
Presne v ten istý deň, keď sa páchala (samo)vražda na generálovi Lučanskom, vláda predĺžila núdzový stav a poslala do ulíc armádu. Akoby vedela, že sa k niečomu schyľuje. Akoby sa bála ľudí, pretože vedela, že došlo k strašnému zločinu.
Pýtam sa - mala vláda informáciu o mozgovej smrti generála Lučanského už v čase, keď rozhodovala o nasadení armády a predĺžení núdzového stavu? Zneužíva vláda slovenskú armádu na zahladzovanie stôp?
4.
Kto je vyšetrovateľ, ktorý dozoruje prípad generála Lučanského? Stalo sa mu už niekedy v minulosti, že sa mu "obesil" človek vo väznici? Ak áno, ako je možné, že tento pán ešte nesedí vo vyšetrovacej cele? Ako je možné, že už nie je vyšetrovaná sudkyňa, ktorá nechala kontroverzným spôsobom posunúť do väzby generála Lučanského?
Ako to, že sa okamžite nespustilo vyšetrovanie všetkých verejne činných osôb, ktoré mohli byť namočené do smrti generála Lučanského? Majú krytie z najvyšších miest?
5.
Odkiaľ vedela redaktorka Denníka N Monika Tódová, že sa Milan Lučanský údajne obesil na teplákovej bunde. Ide o zjavnú lož, ale s najväčšou pravdepodobnosťou bude táto lož slúžiť ako oficiálna verzia vlády. Ako je možné, že sa k tejto informácii dostala Monika Tódová okamžite po tom, čo sa stal zločin?
Ak išlo o vraždu, Tódová má informácie, ktoré mohol mať iba prípadný vrah. Ako je možné, že ešte nie je vyšetrovaná? Ako je možné, že nikto nepreveruje možnosť, že je spolupáchateľkou a že bola o smrti Lučanského protiprávne informovaná práve preto, aby zahladila stopy?
6.
Ako to, že ešte nevyvodili politickú zodpovednosť ministerka spravodlivosti a minister vnútra? Ako to, že ich k tomu ešte nevyzvala prezidentka Zuzana Čaputová? Ako to, že je ticho? Vo väzbe zomrel človek.
A áno, Denník N vám bude ešte niekoľko dní tvrdiť, že oficiálne nie je mŕtvy, ale každý vie, že mozgová smrť je nezvratná. Lučanský zomrel. Vo väzbe. A Kolíková nič. Mikulec nič. Čaputová nič. Čo je toto preboha za štát?
7.
Po vražde Jána Kuciaka odstúpil predseda vlády, minister vnútra aj minister kultúry. Štát nijako nemohol za smrť novinára, no napriek tomu bola prijatá politická zodpovednosť.
V prípade generála Lučanského je štát priamo zodpovedný, pretože vo väzbe priamo zodpovedá za to, aby sa obvinenému nič nestalo - ako je možné, že nikto nevyvodil zodpovednosť? Načo čaká Kolíková? A načo čaká Matovič?
8.
Matovič vyhlásil, že najväčší prospech z vraždy, pardon "nešťastia" Lučanského má mafia. Chápme to ako priznanie. Matovičova mafia zjavne tento záujem mala.
Otázka je, prečo ešte Matovič nesedí vo vyšetrovacej väzbe. Bol to on, kto označoval Lučanského a ďalších masovo zatýkaných policajtov automaticky za vinných. Bol to on, kto podľa Sulíka organizuje masové zatýkanie. Existuje vážne podozrenie, že je zapletený do vraždy. Kde je NAKA? Ako to, že túto možnosť nepreveruje?
9.
A kedy na Slovensko príde delegácia z Európskeho parlamentu, aby prípad vyšetrovala? Ako to, že sú ticho slávne mimovládne organizácie, ktoré tu pri Kuciakovi vrieskali od rána do večera? Ako to, že čušia korporátne médiá? Už predsa mali hnať ľudí do ulíc a spriadať konšpirácie ako v prípade Kuciaka.
Alebo Lučanský nie je tá správna obeť? Keď zomrie nevinný novinár, tak sa tu vymýšľajú nezmysly o talianskej mafii, ale keď zomrie nevinný generál, ktorý poslal do basy najväčšieho mafiána Černáka, tak nehľadáme súvislosti? Čím to je?
10.
Ruku na srdce - každá normálna civilizovaná vláda by po smrti takéhoto prominentného väzňa štátu okamžite kľakla. Do dvoch minút. Všade. Okrem Slovenska. Tu sa Matovič tvári, že je všetko v poriadku. A vypisuje statusíky o injekciách a očkovaní, ako by sa nič nedialo. A keby náhodou ľudí napadlo ísť do ulíc, tak si na nich v predstihu pripravil armádu.
Pýtam sa - dokedy sa ešte budeme tváriť, že to, čo pácha Matovič, je demokracia? Dokedy sa budeme tváriť, že toto nie je fašizmus? Dokedy sa budeme tváriť, že štát môže kedykoľvek kohokoľvek zavrieť do väzby, mučiť ho a zodpovedať za jeho smrť? Dokedy?
Záverečná otázka je najdesivejšia. Dnes to bol Lučanský. Kto príde na rad zajtra?

 

----------------

To nie sú rečnícke otázky. Naozaj by na mnohé z nich bolo treba dať jasné odpovede.

Ja dávam už len jednu otázku, ale na tú sa nedá teraz odpovedať:  Ako smrť bývalého riaditeľa polície ovplyvní verejnú mienku na Slovensku? 

Vôbec nepredpokladám nejaký morálny apel, u obyvatelov tejto republiky nie, ale predsa len predpokladám určitý reflex sebaobrany a snahu o prežitie.

Akokoľvek, Matovič má odteraz na krku nielen tisíce obetí jeho "plošného testovania", už nielen zničené živobytia tých ľudí, do ktorých sa cielene pustil, ale už aj explicitné priame zabitia. Matovič nielen kryje vrahov. Matovič je už naozaj vrah.

 

 
slaven1

Úprimnú sústrasť manželke a rodine.

Ľubov

Úbohý generál. Úbohé Slovensko.

Ľubov

Práve vyšla správa,že Milan Lučanský zomrel dnes 15 55.

slaven1

Lučanský dokonal akurát cez tlačovku "kyseliny" spravodlivosti Kolíkovej, ktorá vtedy "domorfovala" do štádia politická zombi.

nové