Dusno

V strednej Európe panuje už pár týždnov také dusno či teplo, že nielen tí, čo si robia srandu z "globálneho oteplovania", ale ešte aj tí, ktorí sa týchto procesov obávajú, radšej držia hubu a o klimatických zmenách sa nebavia.

Realita nie je sranda.  Rekordy typu 40 stupňov na Slovensku sú určitým novým explicitným faktom, ale k tomu prichádzajú ešte subjektívne, možno nemerané či nemerateľné atribúty počasia, ktoré pravdepodobne zložilo polovicu populácie do stavu zombieovitej otupelosti.

Možno je to len môj názor. Možno aj to sucho je len moja fikcia. Treba to vidieť pozitívne. Nikdy v živote som nezažil hlad. Naozaj nikdy. To chcem zomrieť bez poznania tohto pocitu, ktorý formoval a motivoval mysle ľudstva viac, ako čokoľvek iné? Veď to by som prišiel o základné poznanie.

Preto sa už teraz teším na nové skúsenosti a hľadím do budúcnosti optimisticky.

 

Autor: 
Ema

Pepe Escobar - aby sme neprehliadli jeho najnovšie koemntáre


Hi, I'm your new Axis of Evil

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/MID-04-160813.html

 

Bandar Bush, 'liberator' of Syria

http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/MID-02-130813.html

 

No a najdôležitejšie:

Vlad the Hammer vs Obama the Wimp

http://www.atimes.com/atimes/World/WOR-01-090813.html

Odvtedy Vlad the Hammer navštívil Azerbajdžan, v sprievode bol aj Sečin z Rosnefti a vrátil sa s podpísaným strategickým partnerstvom so SOCARom. V Bielom dome sa komnaty otriasali škaredými východoeurópskymi nadávkami v rodných jazykoch Obamovho vyvoleného poradenského tímu. Keňan si medzitým pinkal golfovú loptičku po gríne prázdninového ostrova a mal v péčku.

Putin následne nariadil okamžite posilniť južnú hranicu Ruska.

Podrobenšie neskôr.

Vlastne Obama okrem golfu aj telefonoval. Na príkaz z Bieleho domu volal egyptskému generálovi Sisímu, aby nemasakroval spoluobčanov až tak veľmi. Sisí sa na neho vysral, vypol mobil. Až sem to Amerika dotiahla, že už ani najblbší vojenský pučista sa s jej prezidentom nemieni vybavovať. Načo.

 

 

 

 

slaven1

Then there's the crucial Trans-Siberian gambit. I did the Trans-Siberian twice, in winter, in the early 1990s and then in the late 1990s; it's one hell of a trip. At the time it was mostly about impoverished Russians buying everything in sight in China and wily Chinese selling everything they could in Russia. Nowadays it's all about heavy cargo. The Trans-Siberian moves no less than 120 million tons of cargo a year - and counting; that's at least 13% of container trade between Europe and Asia. Russia is investing in a US$17 billion expansion and adding 55 million extra tons of cargo capacity.

Add to it tripling the capacity of Russia's Pacific coast terminals by 2020; the expansion of St Petersburg's port; Siemens supplying 675 extra cargo electric locomotives as part of a $3.2 billion deal.

The name of the game here is Russia increasing its export of raw commodities by all means available. At least 250,000 barrels of oil a day - and counting - move from Russia to Asia. The upgraded Trans-Siberian will do wonders for Europe-Asia trade. Via the Trans-Siberian, Asian products reach Europe in 10 days; by sea, from South Korea or Japan, it's at least 28 days to Germany. No wonder Japan and South Korea are huge Trans-Siberian fans. And from a European point of view, nothing beats the cheaper, faster Trans-Siberian way to Asia.

Rusko napĺňa svoj potenciál.