Ejdmanovščina

Ktovie, na čo myslel čerstvo navečeraný Borja Nemcov, keď si štrádujúc po moste smerom k svojmu luxusnému apartmánu nevšimol, že jeho kyjevská frajerka Aňa Durická akosi zaostáva, bočí od neho. Položiť jej otázku, prečože sa správa tak odťažito, mu už štyri rany do hrudného koša neumožnia. Zato sa pýtajú vyšetrovatelia. Aby to nemali také jednoduché, z Kyjeva sa ozval hysterický krik, aby Ruská federácia Durickej okamžite umožnila odchod na Ukrajinu.

Hlavná svedkyňa vraždy Borisa Nemcova, 23-ročná ukrajinská modelka, sa k 55-ročnému Nemcovovi dostala pred troma rokmi a odvtedy ho prakticky nespustila z očí. Kým svoju rolu v scenári nájomnej vraždy objasní vyšetrovateľom, vyberme sa do zopár desaťročí starej minulosti do mesta Nižnyj Novgorod, ktoré sa vtedy volalo Gorkij. Na miestnej štátnej univerzite prednáša istý Vilen Jakovľevič Ejdman. Už jeho rodičia boli fanatickými boľševikmi a syn, ktorý dostal meno Vilen na počesť V.I. Lenina) sa vydal v ich šľapajách. Oplatilo sa. Nikto za tým isto nebude vidieť nič divné, že na túto univerzitu nastúpil aj jeho synovec - syn jeho sestry Nemcovovej, neé Ejdmanovej - Boris Nemcov, rodák zo Soči. Jeho tata Nemcov, manžel ctihodnej pani Ejdmanovej, bol papalášom na ministerstve, ktoré malo na starosti nerastné suroviny Ruska. Toto si zapamätajme.

V štúdiu na univerzite v Gorkom neskôr Borisa nasledoval aj syn samotného Vilena Jakovľeviča Ejdmana, Igor Ejdman. Inými slovami, bratranec Borju Nemcova.

 

Kto sa tu stratil ako v povestnom románe 红楼梦 - Sne o Červenom pavilóne, zopakujme si rodového pavúka:

Vilen Jakovľevič Ejdman             jeho sestra Dina Jakovľevna Ejdmanová, vydatá Nemcovová

syn Igor Ejdman, nar. 1968                            syn Boris Nemcov, nar. 1959

 

Napriek takmer 10-ročnému vekovému rozdielu si boli bratranci Nemcov a Ejdman mimoriadne blízki. Presnejšie povedané, Boris Nemcov bol (až do svojej smrti, povedzme si dvojzmyselne) pod výrazným vplyvom Igora Ejdmana.

Igor Ejdman, t.č. žijúci v Nemecku

Bol to práve Igor Ejdman, kto svojho bratránka Borisa Nemcova posunul cez kmeňové mafiánske siete do najvyššej politiky. Aby bol pre ľud dôveryhodnejší, Nemcov verejne prezentoval, že ho babička - otcova mama uniesla a nechala tajne pokrstiť v pravoslávnom kostole. Načo o tom potreboval verejne krákoriť, ponechám u amatérov na ľahké špekulácie, u skúsenejších na tvorbu konšpiračnej teórie a u kreténov na vytie o antisemitizme.

Kým sa slaboduchejší a pôžitkársky Boris Nemcov pretŕčal vo svetlách rámp politického teátra, Ejdman sa stal "sociológom" a expertom na internet, hlavne sociálne siete. Popri tom stihol cez svojho ministerského strýka, otca Borisa Nemcova, zabezpečiť pre svojich mafiánskych kamarátov tučný kus ruského nerastného bohatstva. Predovšetkým Jukos pre Chodorkovského. Nebola to jediná porcia ruského privatizačného mäsa a z každej sa čosi ušlo aj Borisovi, ktorý robil politickú štafáž. Keď Chodorkovskij skončil v base, z Igora Ejdmana sa stal zarytý nepriateľ Vladimíra Putina - a rovnako aj z Borisa Nemcova, ako inak. Preformátovali sa na "opozičníkov", ktorým kryla (a kryje) chrbát centrála ich mafiánskej siete na Západe. Ejdman v roku 2011 odišiel koorinovať "opozičné" aktivity v Rusku do sion-pozitívneho Nemecka. Len vďaka tomuto krytiu mohol produkovať také nenávistné traktáty voči pravosláviu, že by mu za ne podľa legislatívy Ruskej federácie hrozila basa za šírenie nenávisti. Nikoho neprekvapí, že tento "sociológ", označovaný za mága public relations, stojí za kuracími Pussy Riotkami, aj ceckatými FEMENkami (Tu nie je spomínaný priamo, čo ale nevadí, spojka je tam menovaná). A že medzi jeho najbližších kamošov a spolupracovníkov v "opozičnej veci" patrí okrem Chodorkovského aj ďalšia podivná figúrka - Kasparov.

Peňazí z tunelovania Ruska tieklo Ejdmanovi and co. viac ako dosť, lenže Boris Nemcov omráčenosť obrovským bohatstvom a zdaním moci neustál. Prejavila sa jeho pôžitkárska slabošská povaha. Chľast, drogy, kurvy. Posledné roky bol takmer nepoužiteľný a musel ho v ejdmanovských PR kampaniach vystriedať Navaľnyj. Keď sa pricucol na vtedy 20-ročnú modelku (vieme, čo znamenajú kyjevské modelky), prvý rok mohla byť sliepočka vyše 50-ročným štedrým mecénom uchvátená. Ale iba do potratu. Tie ďalšie dva roky, počas ktorých boli ako "nerozlučná dvojica" (koniec citátu kamarátky Anče Durickej), bola v stand-by režime.

No a 27. februára 2015 krátko pred polnocou ju zachytila kamera v centre Moskvy, ako sa drží od Nemcova bokom a po vražde panikári zvláštnym spôsobom. Odvysielala to ruská televízia, nech sa pozrú všetci.

Saker konštatoval, že v radoch "opozičníkov" zavládli rozpaky a hlasy o Putinovi - vrahovi sú tenučké, až žiadne.

 

No hej. Zle, bez potrebného nadšenia a nasadenia sa plnia bojové úkoly s vedomím, že revolučná sion-centrála na Západe bez mihnutia oka môže použiť pre svoje ciele ich vlastné psie životy.

 

Videozáznam - dianie na moste v čase vraždy

Norman

Kedže objekt túžby anglosionistov - Rusko - je veľké, nemohli vystačiť tak, ako v srandovnom štáte Československom, s hraným mŕtvym Šmídom.
Tu museli uribiť skutočnú mrtvolu a to ešte priamo pod Chrámom či Kremlom.
Ale dá sa pochybovať, že im to bude stačiť na rozdúchanie nejakých nepokojov.

Ema

Russians march in commemoration of murdered Jewish opposition politician
http://www.jpost.com/Breaking-News/Russians-march-in-commemoration-of-mu...

Náhodný okoloidúci

Takže on nebol "Russian politician"? Ale načo sa v takom prípade špacíroval po Moskve? Mal čučať doma, v Levante.

vian

Pred chvilkou som niekde zachytil spravu o upozorneni US velvyslanectva svojim obcanom na SK, aby sa v suvislosti s nadchadzajucimi demonstraciami na SK (som nevedel, ze sa take chystaju) do nich neplietli.
.
No a v suvislosti s tym mi napadla taka kacirska myslienka - bude sa aj v BA strielat? Vybrali si uz amici obet z radov nasich opozicnikov? Ak nie, rad dodam par tipov.
.
A btw, nemyslim, ze nasi pravdolaskari su uplne blbi (bezcharakterne spiny to ano) - je dost mozne, ze si (aspon poniektori) daju do suvislosti vrazdu Nemcova s jeho panmi, ktori ho zrejme obetovali, a zacnu rozmyslat, ci sa to nemoze stat aj niekomu z nich..

Buheh

príspevok, vďaka za info o veľmi podstatných súvislostiach.

Ľubov

nič podobné som nikde okolo nenašla,Ema je skutočne skvelá.Dík.

Buheh

je len jedna.

Mimochodom, takto má vyzerať kvalitná internetová žurnalistika:

http://malibucitymestohrichu.blog.cz/0907/aktualne-pri-kd-bolo-vyliate-cuco

Ema

Emí začína byť toľko, že keď idem ako príležitostný záskok do škôlky pre našu malú rodinnú Emu, musím ju vybrať z kolektívu podľa ksichtu, nie podľa mena.

Ľubov

Ty radšej k zubárovi,ako strpieť nejaký kompliment. Ale s tým nič neurobíš,pravdu máme.

baloo
Ema

Koszi, fiam.

Sinuhe

a zatiaľ v marketbussinessmedia o ňom napísali toto: after news about the assassination of Russian scientist, statesman and liberal politician Boris Nemtsov emerged.
Hm ... Russian scientist. To, že ten drbko bol aj scientist si nám zatajila!

Náhodný okoloidúci

V diskusii na leva-net.webnode.cz o ňom prispievateľ s nickom Nasredin píše:

"Němcov nebyl vůbec žádné ořezávátko: Němcov získal doktorát z kvantové fyziky a matematiky v roce 1985, a to na „Uralské státní univerzitě“. Němcov je autorem více jak šedesáti odborných publikací, jež se dotýkají kvantové fyziky, termodynamiky a akustiky. Mimo jiné vynalezl akustický laser a neotřelý design antén pro kosmické přístroje. Ještě během studentských let na univerzitě byl Němcov přijat „Výborem pro státní bezpečnost“ (KGB) do řad této zpravodajské instituce a pokračoval zde ve funkci na pozici vědeckého analytika až do roku 1991, kdy se stal zpravodajským důstojníkem ruské „Federální bezpečnostní služby“ (FSB) konkrétně v divizi „Vědecko-technického servisu“ (STS). Zde působil až do roku 1995."

Koniec citátu.

Ema

Všetci mu závideli a spáchali na ňom veďviemečo.

Norman

Pozrime sa, bol to KGB -ák, stará štruktúre.

Ale vážnejšie - za starých čas v zvaze sa podobné školy prestižné už študovali len po známosti, po ťažkej ťažkej tlačenke - pretože slubovali prestižné miesta v štátnom, v tomto prípade výskumnom a ako vidíme aj militantnom a bezpečnostnom aparáte.
Stará štruktúra Nemcov - a na tom chceli budovať opozíciu? Nečudo, že v Rusku nemajú popularitu.

Najskôr ho odfaklil nekto z mafie či rodiny (čo je vlastne jedno) kvôli prachom alebo škatuli - ako Valka - taký banálny je tento svet.
Rozoberať jeho život je úplne bezpredmetné - Nemcov nie je človek, je to len a len politická mrtvola, okolo ktorej sa bude tancovať. Kým žil, ležal, keď zomrel, začal sa hýbať.

Buheh

ho zaklobásil niekto z rodiny, čiže mafie, možno. Ale ja mám predsa len taký vodojem, že v tom má svoje obrezané krvavé paprče ktosi väčší. Zakáľačka pri kremeľských múroch, to je veľmi spektakulárne. Ja za tým vidím príliš éé... ako by som to... príliš demokratický rukopis. Všetko treba pošpiniť, zneuctiť, rozbiť, lebo z dlhodobého hľadiska to je to, o čo komusi ide predovšetkým.

Moskovský majdan sa nebude dať urobiť len tak naraz. Najprv sa musí pripraviť atmosféra. Tu Nemcov, tam demonštrácia, tam výbuch v metre (napríklad)... Ľudia teraz stoja za Putinom, ale veď to my vieme postupne zmeniť, máme na to metódy, všakáno. Lebo ak dáme o mesiac odstreliť ďalšiu figúrku, tak to už bude všetko vyzerať v úplne inom svetle, no nie? To predsa nebude už náhoda...

firstovka

dva jeho vedecke clanky

Koherentny mechanizmus generovania zvuku pri kondenzacii par (1991)
http://www.akzh.ru/pdf/1991_5_970-977.pdf

Kotjusov, Nemcov - Akusticky laser (1991)
http://www.akzh.ru/pdf/1991_1_123-129.pdf

"Su skumane zvukove vibracie v Helmholtzovom resonatore naplnenom presytenymi parami. Kondenzacny proces je intenzivnejsi nez vyparovaci proces, a preto sa v systeme uvolnuje energia, cast ktorej sa spotrebuva na zosilnenie akustickych vln.
Bola ziskana nelinearna integral-diferencialna rovnica, ktora zohladnuje procesy kondenzacie a prenosu tepla od ohnisk kondenzacie v plyne.
Na zaklade tohto priblizneho riesenia je ukazane, ze v resonatore sa tvoria stacionarne vibracie, ktorych amplituda a frekvencia zavisi od parametrov resonatora a v nom naplnenom media.
Diskutuje sa moznost experimantalneho overenia uvedeneho javu a su uvadzane odhady urovni tlaku vo vygenerovanych vlnach."

Na wiki je o akustickom lasere SASERe
http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_amplification_by_stimulated_emission_...

baloo

sa tiež zvykneme hrať s rezonátorom, minule sme trochu aj skryvili časopriestor, ale už bolo neskoro, takže sme to zabalili, večera - vaňa a spať. Ale dodnes nejako čudne okolo neho vtáky lietajú. Nejako tak... nelineárne, ak vieš, čo myslím. Predtým cez zimné prázdniny sme rozbili zopár protónov, celkom je to sranda ale potom sme nevedli, čo s nimi, tak sme to vyhodili.

Náhodný okoloidúci

Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch!

http://cs.wikiquote.org/wiki/D%C3%ADlo:C%C3%ADsa%C5%99%C5%AFv_peka%C5%99...

Ema

Bolševický zmrd Vilen Ejdman synovcovi vybavil, že sa z neho za komunistov stal prepytujem fyzik. Po strýkovi.
Chválospevy na scientistu pel aj istý fyzik Ginsburg. Kto vie, že práve ten starý oštinoha si vybral ako pokračovateľa ideologicky správne naformátovaného súkmeňovca Vilena Ejdmana, musí sa pousmiať nad tým, v akom kruhu sa to v sovietskej vede vrtelo - a tušiť, aké škody to spôsobovalo.
Keby bol Nemcov skutočným vedcom, zostal by ním aj po roku 1990.

Náhodný okoloidúci

či naozaj skúmal alebo bol "vedúci výskumného tímu".

Buheh

zostal by ním aj po roku 1990."

Presne.

Náhodný okoloidúci

... síce znie logicky, ale "ubijstvo Nemcova" môže mať na liberastov aj opačný účinok - pretrhnú sa od horlivosti, aby sa vyhli škaredému pohľadu a hnevu Pána.