Extrémisti z radov proamerického substrátu

Je jasné, že proamerické sily stupňujú násilie cez právny-policajný aparát, ale začínajú sa vyhrážať aj priamym násilím.

Toto dnes , 4. máj 2022, bolo na Sme

https://mynitra.sme.sk/diskusie/5135035/na-nitrianskom-namesti-zneli-vul...

blaha  hladaciku 

 
 
prepis:
1321261: Myslím, že Blaha sa nasilu tlači do môjho hľadáčika. Nuž, kto si o čo koleduje, to aj dostane... Skôr, či neskor
 
1696799:  Pozeram že nie som sam
 
kevinko: Nie, nie, veru nie.
 
 
To je explicitné vyhrážanie sa násilím, vyhrážanie sa anonymného psychopata, resp. viacerých.
Sme to prirodzene necenzuruje, veď to sú ich politický sympatizanti. A nedáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
 
Slovensko sa ocitá v stave občianskej vojny. proamerické vrstvy chcú prejsť priamo na násilie, ako robili vo všetkých neposlušných vazalských republikách (napríklad v Latinskej Amerike). 
Táto tendencia k násiliu je podporovaná halíčskou kultúrou krutosti, ktorú tu šíria emigranti z Ukrajiny.
 
Pripomínam, že Slovenský národ, politicky neskúsený a nevyzretý, je navyše prehnane konfliktofóbny, na rovinu povedané, proste zbabelý. Či sa nechá aj doslovne zabíjať, a neurobí skoro nič, ako napríklad v prípade Lučanský či Chovanec (v Belgicku, už sme aj zabudli, že), to je otázne. Respektíve je otázne, dokedy ešte. 
 
 
 
slaven1

Ekonomika padá. Rozpadol sa model ekonomického rastu založený na požičiavaní si (refinancovaní dlhu). Marketingové technológie ovládania spoločnosti na strednú, zcvrkávajúcu sa vrstvu prestávajú fungovať.

Ostáva riadenie spoločnosti prostredníctvom strachu. Tieto sa posledné roky ladili na Ukrajine. Ich pevnou súčasťou sú aj kárateľno-teroristické bataliony typu Mierotvorec, Pravý sektor, Donbas 1, Donbas 2, Azov, Aidar... a tak ich oligarchická, okupačná mediálna mašina v Česku, Slovensku, Nemecku... začína kaliť (vytvárať).

Podľa mňa sa v našej malej domovine na jeden, dva teroristické bataliony typu Pohotovostné oddiely Hlinkovej gardy nazbiera dosť mladých, "za pravdu horiacich", dejiny-školou-nedoučených mladých mužov.

Jarino rád vycvičí a Mikulec a Kokotlíkovou právne legalizuje.

Norman

Od soft power sa prechádza na hard power.

Od ekonomických lákadiel, sľubov a prípadne odmien sa z dôvodu nedostatku a reál problémov prechádza na moc ideológie a trestov.

Ale nejaké tie špeciálne "karatelné" oddiely nepotrebujú - veď majú moc režimu, vojsko a políciu, špeciálnu prokuratúru, súdnictvo a Naku. To sú tie oddiely (i keď na slovensku sa dementom aj tie rozpadajú v rukách). Ako to voláš, ten tvoj "fašizmus" tu vznikol v priamom prenose pred 1é rokmi práve pod heslom "boja proti fašizmu".
Karma, po západniarsky kauzalita režimu.

O ich mediálnej mašine ani nehovoriac - najmenej sto rokov je to ich ústredna zložka moci. Práve by som povedal, že pod tlakom internetu, ktorý sa kua nedarí a nedarí skrotiť, tiež prechádza režim na priamu represiu.

Ale aj tak, najväčším problémom nie je dilema jemný či tvrdý režim, soft či hard power - ale sú to:
- nedostatok zdrojov (nie dočasný či relatívny, ale absolútny)
- rozkývanie planetárnych procesov (ekologický kolaps)
(to sú tie základné, tie ostatné sú skôr odvodení z týchto)

nové