Farmako lobby ďalej masíruje povedomie - Pfizer chce Sputnik odstrániť zo slovenského trhu

Pozrem a vidím - článok v Pravde, opakujúci článok z HN: Slovensko málo slúbené  Pfizer vakcíny, ale sa ich vzdalo v prospech Sputnika.

Je to bohapustá lož, respektíve "zavádzanie", ako vyplýva aj z dát v článku. Pfizery boli len "sľúbené", a to na termín "apríl až december (2021)". Ergo by sme muslei čakať najmenej do apríla, ale pravdepodobne až oveľa dlhšie, kým by sme tieto vakcíny dostali. A to je vraj rovnocená varianta ako Sputnik, ktorý prišiel hneď!

Pripomínam - dovoz Sputnika samotní globalisti považovali za ťažké politikuma a zlomilo Matovičovej vláde väzy. To je za prvé.

Za druhé ale tento zmätok vyvolal zrejmú snahu Pfitzerov a na nich nalepených kolaborantov, aby Sputnik vytlačili zo Slovenska, aby namiesto jeho lacných a odolných vakcín zaviedli štyrikrát drahšie a ťažko transportovateľné ich nepodarky. A slovenská tlač tomu samozrejme slúži. Pravda a HNOnline. V HN Katarína Chrenková a v Pravde stará známa firma "SITA" (prečo tam nedajú aspoň meno redaktora, ktorý z agentúry vyberá takéto propagandistické veci?).

Ergo - okrem humusu veľkej politiky netreba zabúdať na humus nižšej, vyslovene peniazmi poháňanej roviny. Treba sa pýtať - kde sú naše Sputniky a kedy budú zaradené do reálneho očkovania? Kedy prídu ďalšie?!

Samozrejme, nemá sa kto pýtať, pretože ľudová opozícia žial zvolila antivakcinačnú politiku a sociálna demokracia  je tak tak na hrane, tiež takmer podľahla tomuto populizmu - a tak teraz nemá ten naozajstný priestor na kritiku.

 

 
Ľubov

https://vz.ru/politics/2021/3/12/1089174.html

K tomu ,čo píšeš,až prekvapivo zapadá dnešný článok na Vzglade. Popravde,kompromitáciu Sputnika aj tak všetci očakávame,ako úplne hotovú vec.Nie je prekvapením.

Náhodný okoloidúci

Nič prekvapujúce. Rovnako Pfajcer tlačí aj na Brazíliu. Ak Brazília vymäkne a vzdá sa Sputnika, logickou odpoveďou by bolo zrušenie dovozu brazílskych výrobkov do Ruska, ale celkovo to ohrozuje samotnú existenciu zoskupenia BRICS, čo je tiež jeden z cieľov útoku.
Ale Čína už vydáva víza tým, čo ktorí nechali opichať čínskou vakcínou. Takže nejde tu o nič iné ako o obchodnú vojnu, ochrana zdravia je len zámienka, vidíme, aké ťahanice robí Brusel okolo Sputnika, uvažuje sa, či vôbec bude v Covid-pasoch Sputnik uznávaný. Čiže obyčajné výpalníctvo a možný koniec Schengenu. Západní výrobcovia vakcín sa snažia dosiahnuť trvalé tunelovanie štátnych rozpočtov a zabezpečiť si trvalý zisk.
Neprekvapilo by ma, keby tak výrobcovia vakcín ako aj letecké spoločnosti mali tých istých akcionárov. A v takom prípade nákup služby "letecká preprava" bude podmienený nákupom tovaru "vyvolená vakcína". A myslím, že austrálsky Quantas má takéto prepojenia.

Norman

vzniká aj okolo vecí, ktoré sú užitočné. Ba práve okolo nich, lebo práve užitočné veci sa míňajú. Takže zdravie nie je zámienkou, ale len predmetom obchodu. Tak ako všetko. Naši doktori na teba azda vrhnú pohľad zadarmo?

Ako vidíš, aj Čína chce vo svojich pasoch uznávať iba čínske vakcíny. Každý podporuje svoje a verí len svojmu. To nie je o lietadlách.

Náhodný okoloidúci

To máš ako s emerickým väzenským systémom. Basy sú tam vo veľkej Emerike za veľkou vodou súkromné a aby boli ziskové, tzn. aby mohli brať čo najviac peňazí zo štátneho rozpočtu, potrebujú čo najviac väzňov. A tak sa majitelia väzníc dohodnú so sudcami, aby títo odsudzovali čo najviac ľudí na čo najdlhšie tresty, čo pri tamojšej miere násilnosti populácie nie je problém splniť. A väzni sú potom ako superlacní moderní otroci využívaní priemyselnými spoločnosťami, veď väčšinu nákladov na ich prácu pokrýva štát. A takto väzenský systém živí sám seba a bujnie ako rakovina. To všetko len preto, lebo sa toho chytili súkromníci tvrdiaci, že všetko je tovar.
No a mne to pripadá tak, že tento systém "všetko je tovar" živí sám seba aj v prípade koroňavírusu.
V tomto prípade sú členovia tzv. pandemickej komisie v pozícii sudcov a ich cena je uvedená na ich webových stránkach, je ňou výška sponzorského príspevku od výrobcov vakcín a liekov. Je u nás situácia najhoršia na svete napriek lockdownom, alebo práve kvôli nim? Ako to, že iné štáty to zvládajú aj bez nich?
Lietadlá sú ako druh nátlaku. Chceš cestovať? Nechaj sa opichať. Imunita získaná prekonaním choroby sa neuznáva, lebo sa nej výrobca vakcín nezarobí.

Norman

Analógia s trestným systémom môže byť. Na oboch systémoch ale platí - síce sa paraziti na ňom nabalujú a parciálne ho aj nafukujú, stále je jeho prvotná a základná príčina niekde inde. Ináč povedané - nie veznice tvoria zločincov, a nie nemocnice tvoria ťažké prípady covidu.
Tak, ako je kriminalita v Amerike, alebo inde na Západe, vážny problém nezávisle od toho, ako s ňou spoločnosť bojuje, tak je pandémia covidu vážny problém, bez ohľadu na to, ako s ňou spoločnosť bojuje.
To zlo jestvuje objektívne a ono je prvotné.

Toto by mohlo byť len taký dialog ohľadne toho, ako na veci pozerať a ako veci analyzovať. Ale zásadne nesúhlasím s tvojím výrokom:
"Je u nás situácia najhoršia na svete napriek lockdownom, alebo práve kvôli nim? "

Prepáč, ale čo táto otázka podsúva je nie že nepravda, ale je to doslovne trestuhodné. Nech už lockdowny spôsobili akúkoľvek "ekonomickú" škodu, nech už boli prisilné alebo prislabé, určite nespôsobili šírenie epidémie, určite nespôsobili, že je situácia na Slovensku teraz najhoršia na svete.

Mňa zaujímajú názory ľudí - čo je teda váš postoj? Fakt nerobiť nič? Lebo sorry, fakt to vyzerá, že sem dávaš postoje anarchistov - čokoľvek sa spraví, je zle. Lockdowny sú zle, vakcíny sú zle - rozumieš, nechcem urážať teba ani tých ľudí, ale je to postoj pubertiaka, ktorý chce zaujať tým, že nebude poslúchať.
Taký postoj je aj v normálnom čase k ničomu, teda okrem samotnej tej hry, ale v čase nejakého problému je taký prístup doslovne zvrátený.

Podobné postoje sú výsledkom utopistickej filozofie: "veci sú také, ako k nim pristúpime". Tak to ale nie je , pandémie je tu OBJEKTIVNE, ona nezmizne, keď pred ňou zažmúrime oči.

A ešte niečo - zas to nie je o tebe, ale o zdrojoch, ktorým povedzme mierne odliehaš. Ďalším motívom, čo k týmto názorom prispieva, je práve web - tam sa píše ľahko, naozaj bez akejkoľvek zodpovednosti sa tam hrá hockto na hrdinu. Proste príde na web na chvíľu sa oslobodiť od strachu, a tam predvádzajú, ako nič neakceptujú, ako sa o nič neobávajú, a ešte vyzývajú ostatných, aby to robili podobne, a samozrejme nadávajú na všetky povinnosti a obmedzenia.

horyslav

tu sa zastanem Náhodného okolidúceho (NO). nemyslím, že tvoja reakcia bola adekvátna. on v komentári odsudzuje systém ako taký, ktorý sa chytá každej príležitosti sa nabaliť, aj v tej života ohrodzujúcej. ty vyťahuješ objektivitu príčin. ale to NO nespochybňuje. tvoja argumentácia, že "väznice nerobia väzňov a nemocnice ťažké prípady kovidu" je tým pádom mimo. on v komentári jasne popísal "majitelia väzníc sa dohodnú so sudcami, aby títo odsudzovali čo najviac ľudí na čo najdlhšie tresty", (pre peniaze), tvoja objektivita je podchytená v slovách "čo pri tamojšej miere násilnosti populácie nie je problém splniť", (stav spoločnosti). tu sa síce dá baviť o príčinách tohto stavu a hľadať ešte bjektívnejšie vysvetlenia, ale to nebola podstata jeho komentára.

čo sa týka kovidu, tu tvoja upjatosť vystupuje najviac. správne si už v počiatkoch epidémie vystihol jeho prírodnú podstatu, ale teraz tým operuješ pri kažkej príležitosti. rieši to teraz problém? otázka položená NO ale bola: má snahu tento systém riešiť problém v prospech ľudí? jemu vychádza, že nie, že je to znovu a znovu o peniazoch, že je prioritne využívaný na obohacovanie sa, (bez ohľadu, aké sily za tým stoja). tým je, aj podľa mňa, správne spochybnený aj lockdown, TAK AKO SA PREVÁDZA U NÁS, a o tých testoch ani nehovoriac. nespochybňuje lockdown, ale NÁŠ lockdown.

a naviac, v komenári sa nesnažil podať riešenie.

tak to vnímam ja. ak to myslel tak, v tomto sa s ním stotožňujem.

Norman

reakcia je nielen na aktuálny príspevok, ale na dlhodobý dialóg. Chcel som reagovať hlavne na to, že by lockdowny napríklad šírili vírus. To platí (povedzme) o plošnom povinnom testovaní, a posnulo sa to nesprávne na lockdovny, čo ale nie je pravda.

Aké sú tie ostatné medzi nami rozpory, si popísal jasne, s tým súhlasím. Vyjadrím to zas ja svojími slovami:
Alternatívne teórie sú tie, že toto celé s covidom vzniklo zámerne, aby to prebiehalo takto - čo ja odmietam.
Tebou popísaná verzia - že režim NEmá tendenciu veci riešiť, je soft verzia toho prvého. Ja aj to odmietam. Parazitizmus a predlžovanie nákazy je len okrajové, povedzme kvôli konkrétnej konkurenčnej vojne farma firiem. Ale to nie je až tak podstatné. To, že sa režimu nedarí dosiahnuť úspech, ako napríklad v Číne, tak to je pre jeho neschopnosť, nie je to jeho zámer. A chcem mu vyčítať neschopnosť, tam je tá jeho neľudskosť.

Lenže tí, čo režimu vyčítajú, že covid prinajmenšom zámerne časovo naťahuje, mu zároveň idú vyčítať vakcináciu. To si jednoducho protirečí. To je už z ich strany proste frflanie za každú cenu. Ja súhlasím, že Magorič je magor a že vo svete vládnu neverejné čierne sily - ale to nič nemení na objektívnych problémoch - a nie všetky sú vina týchto síl, či dokonca ich zámer.

Vieš, čo si myslím? Všade vo svete si prešli svoje, a akotak chápu nutnosť opatrení, vakcinácie a podobne. Naozaj si zafantazírujú na webe, ale vonku držia basu.
Nie tak u nás, kde Matovič hlavne svojou vinou stratil akúkoľvek autoritu, a nie tak v Čechách, ktorí sú známi ako národ kverulantov a švejkov. Ale časť toho českého švejkizmu je aj na Slovensku. Toto, čo sa tu deje za posledné 4 mesiace, tie čísla smrti, sú toho dôsledok. A aj keď je táto stránka alternatívny portál, teda čo sa určitých tém týka, tak ja túto zábavu či hrubý omyl okolo covidu nemienim podporovať.

Náhodný okoloidúci

Horyslav presne pochopil, o čo mi ide.
Pricucnúť sa na štátny rozpočet je ako výhra v lotérii. Preto tie tlačenice na popredné miesta na zoznamoch kandidátov do volieb, preto tie zákulisné čachre a dohody pri výberových konaniach.
Vírus je skutočný, veľa ľudí v mojom okolí mňa nevynímajúc od neho dostalo "francuzák", ale to, čo sa okolo neho deje, nie je normálne. Matelko sa na štátny rozpočet pricucnul prostredníctvom spriaznenej garážovej firmičky z Trnavy, Uhrík asi pred dvoma týždňami v rozhovore pre HS povedal, ako sam u jeho známy lekár chválil, že MOMky sú skvelý kšeft a že otvára ďalšie tri či štyri, lobisti z VŠ Sv. Alžbety sa na štátny rozpočet pricucli prostredníctvom výrobcov vakcín a liekov...
Ja vidím príčinu zlého stavu v tom, že zdravotníctvo sa zmenilo zo služby pre verejnosť na obyčajný bizňis. Čoho sa chytí komercia, to degeneruje.

Čo sa týka opatrení, narážam na to, že tí, čo prišli z Ruska hovora a píšu, že sa tam síce nosia rúška, niekde povinne, ale väčšinou dobrovoľne, ale inak tam život beží ako predtým. Pred cca troma týždňami do Infovojny volala Bieloruska žijúca na Slovensku, že nedávno bola "doma" a tam tiež beží úplne normálny život. A pritom človek by po tých masových protestoch čakal, že Bielorusko do roka vymrie kvôli vírusu. A ono nič...

A tu
https://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zahodme-nahubky-2.html
nejaká tetka píše o svojich skúsenostiach z Fínska, kam sa pred rokom presťahovala z Nemecka.
Chceš sa sporiť? Môžeš, ale s ňou.

Tu
https://zdravi.doktorka.cz/americky-lekar-na-zaklade-vedeckych-studii-va...
lekár píše o riziku dlhodobého nosenia rúšok a respirátorov. Hxpoxia, z nej vyplývajúce narušenie imunity a pokles T-lymfocytov, z toho vyplývajúce zvýšené riziko nákazy hoci aj menšou dávkou a vážnejší priebeh.
Na konci článku sú odkazy na vedecké články, pričom niektoré sú aj z roku 2008, takže nejde o dnešnú účelovú protirúškovú propagandu proti opatreniam.
Z mojej vlastnej skúsenosti - už niekoľko málo týždňov potom, ako sme museli začať nosiť rúška, som začal pociťovať zhoršené dýchanie, a to som rúško nosil iba vo verejnej doprave, v obchode a v robote cestou na obed. Súhrnne najviac ak hodinu,hodinu a pol denne. A zároveň s tým išla dole moja telesná výdrž. A to dlho predtým, ako som dostal vírus.

No a tu
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-zabiji-lidi-co-delate-P...
vakcinológ Beran vysvetľuje, prečo lockdowny nezaberajú.

No a zlyhania "našej" vlády sú všeobecne známe - nasilu dobrovoľné plošné testovanie a prudký nárast po ňom, trestuhodne zanedbaná osveta týkajúca sa vitamínu D3 a stopových prvkov, sabotáž v zahraničí bežne využívaných antivirotík, nasadzovanie neúčinného Remdesiviru, neschopnosť nášho ministerstva naštudovať si účinné zahraničné protokoly...
Ak toto číta Iris, možno sa naštve a skolabuje, ale tu je zaujímavý článok o Ivermectíne od Firmenta.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/20/docent-firment-pouzivanie-ivermec...
O katastrofálnom zdravotnom stave našej populácie sme už písali.

Norman

keby si ty pochopil mňa.
Opakovať sa už nebudem.

ps. som si pozrel tie linky. Prepáč, ale ako to súvisí s témou? Ako som už povedal, s donchichotovskmi bojovníkmi proti rúškam sa ja naozaj baviť nebudem. Kvôli podobným anarchistom zomreli na Slovensku tisíce ľudí.

Ľubov

zjednotený front ,ktorý tento týždeň zaútočil na AZ.Píšu,že ju odmieta aj republika Kongo.Čo sa deje ? Ako si to vysvetľuješ,keďže ochrana nášho zdravia a životov za tým nie je.
Nerozumiem tomu, žeby naozaj bol Fajzer na kolenách? Spolu s našimi partňormi z usa? .-)

Norman

Je za tým jednoducho ich pochybná kvalita.
Tu ľudia píšu stále o úmrtiach po vakcinácii, a keď k nejakým podozrivým naozaj dôjde, tak zas tomu neveríš?

Ľubov

ale naučila som sa v tejto čudnej dobe pozerať sa na všetky informácie tak nejako opatrne.
Ak je všetko divadlo,záleží predsa,odkial sa pozeráš. Ak si iba obyčajný divák,čo sedí v hľadisku,vidíš najmenej.

ps. Myslím si ,že kanadská Astra nie je o nič väčší nepodarok ako Pfizzer. Ale informovanie o úmrtiach na Astru naozaj pripomína kampaň All for Jan,alebo volby čaputovej. Jedna ruka,jeden rukopis.
Možno je to len úvod pred tým,čo sa spustí,keď sa začne očkovať v Európe Sputnikom.

Norman

Krajiny, ktoré samovoľne držia už roky sankcie proti Rusku, si samozrejme v hocktorom okamžiku môžu zmyslieť, že Sputnik zakážu, aj s prípadnými blábolmi odborníkov. Tomu sa nedá zabrániť, ak si to zmyslia.

Jediný faktor, ktorý im v tom teda bráni, je to, že tie vakcíny naozaj potrebujú. Rozumieme si, časť si myslí, že vakcíny znamenajú zdravie a iné bonusy aj pre ich biznis, a časť si zrejme myslí, že priamy prospech Pfizerov a iné politické veci s tým spojené sú dôležitejšie. Takéto dve skupiny tu máme. Kto je a bude silnejší, to je otázka.

Naozajstný problém je až potom, keď sa tá zlá skupina rozhodne, že potrebuje reálne obete (niečo ako Kuciaka). A kedže Sputnik sa v Európe používa zatiaľ iba v Maďarsku, a teraz sa bude na Slovensku, ponúka sa žiaľ znova Slovensko, aby sa sakrálna obeť vykonala tu. Do uváhy prichádza aj otrávenie časti vakcín Sputnika nejakou chémiou.
Toto je skutočné nebezpečie, čo tu hrozí.
A tak okrem politických a obchodných dopadov pre Rusko, a odstavenie milonov ľudí od vakcíny, tu hrozí zas priamo smrť pre pekný počet slovenských občanov. A Slovenská vláda skladuje celú dávku Sputnika niekde v garáži. Jedeň deň sa tam nejaká časť vyberie, jedna krabica čo sa zmestí do aktovky, pár stoviek dávok, odnesie, a po profesionálnej úprave obsahu sa za dva dni vráti, nik si nič nevšimne. Tí, čo dokážu vyskakovať ako opice okolo jedného opitého Navaľného, by také niečo zaplatili teraz zlatom. Ale naša polícia, SISka a NAKA má teraz iné problémy.

Toto všetko sú ale úvahy s predpokladom, že vakciny a vakcinácia je pozitívna súčasť moderného života. Ak to opozícia tak nevidí, tak tomu nezabráni.

Dusanbe

pravdepodobné, povedal by som dokonca, že viac než pravdepodobné.

Tí zmrdi sa nezastavia pred ničím. Dlhodobo na diskreditácii Ruska pracuje MI6 a toto by bola pre nich finančne aj logisticky úplne jednoduchá operácia s veľkým dopadom politickým ale najmä finančným.

Nájsť pomocníkov medzi slovenskými rusofóbmi bude tiež veľmi ľahké a predpoklad nejakej garáže zabezpečenej na úrovni skladu poľského sladoledu v dedinskej predajni Jednoty je tiež veľmi pravdepodobný.
Ak "upravia" len pár kusov v rámci balenia či šarže - nezistí to nik, pretože sa určite neodkladajú takmer prázdne
ampulky po aplikácii vakcíny s evidenciou ktorá osoba dostala konkrétnu dávku.
A keby aj nejakým zázrakom áno - veď by to nakoniec skúmali rovnaké vojenské labáky ako vzorky Skripaľa či Navaľného - znovu žiadny problém.
Podstatne menej nákladov, problémov a komplikácií všetkého druhu ako mali so Skripaľovcami či Navaľnym a výsledok - obrovský.
Povedal by som - až neodolateľný !

Ty si veštec Norman !
(Iba ak by si sa mýlil - je potrebná dodať, aby sme sa vyhli podozreniu, že nevenujeme dostatočnú pozornosť podozreniam zo šírenia neoverených informácií...)

Norman

som len tvorivý. Pýtam sa, ako by som to robil ja - a hneď vidím všetky možné podlosti. :)
Danú vec zverejňujeme ako varovanie a aby sa ňou prípadne zodpovední zaoberali a dali si naozaj pozor na medikamenty.

Dusanbe

nie si - to je taká trochu obskúrna a zneuznaná kvalifikácia.
Ale v Mexiku sa už niečo z toho, co si predpovedal deje, aha:

https://www.rt.com/russia/518493-mexican-army-sputnik-shipment/

Dusanbe

"Namiesto 300-tisíc 25-tisíc
Namiesto očakávaných 300-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca v marci príde na Slovensko 25-tisíc dávok. Informovala štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Jana Ježíková."

Dnes ma kolega s úsmevom informoval, že médiá priniesli správu, že slovenské testy Sputniku na myšiach a morčatách dopadli dobre.
Keď som sa ho opýtal, ako dopadli slovenské testy Astra-Zeneky na myšiach a morčatách, ostal zjavne zaskočený.
Neviete niekto - ako teda dopadli testy Astra-Zeneky na myšiach a morčatách ???
Alebo to testujú rovno na Slovákoch ???

Dusanbe

o Sputniku. Vlastne o našich tradičných "Poturčencoch horších od Turka":
https://www.postoj.sk/73563/vasa-prozapadna-elita-sa-ocitla-mimo-zapadu

Norman

Západ zmenil práve v tomto čase postoj voči Sputniku. Preto to nedorozumenie. Nechcú do Sputnika kopať.
Okrem toho nepíšu o Slovensku a dovozu Sputniku, pretože tú správu nechcú šíriť.

Citujem:
Otázka: Čo ak ten Západ, ktorému slovenskí západniari prisahali večnú vernosť, existuje len v ich hlavách?
---
Hej, ten Západ, teda hlavne americký anglosionizmus, prudko oslabuje a často ho tie naše hlavy dubové udržiavajú len samé. Treba ich upozorniť, že komu v takýchto situáciách na konci zostane v ruke Čierny Peter, ten pôjde na dub.

Norman

Našiel som tam aj tento jeho text

-----
Mýlil som sa. Som umiernený koronaskeptik, mám na to racionálne dôvody, no teraz v mojej krajine zomiera na ten covid každý deň cez sto ľudí, čísla nových infekcií idú len pomaly dole. Zrejme zomrie ešte veľa ľudí u nás a všade v Európe a je načase, aby som si priznal: Mýlil som sa.

To, čo sa deje, som jednoducho nepredvídal.
---------
https://www.postoj.sk/66948/my-koronaskeptici-v-com-sme-sa-mylili

A to je to ešte z 3. decembra.
Tomu sa povie slušná sebareflexia.
Žiaľ, na Slovensku očividne vec celkom neznáma.

Dusanbe

nejaký čas na Slovensku. Všimol som si ho dávno, vtedy písal napríklad o ľahostajnosti svojich spoluobčanov v prípade vraždy Slovenky v Rakúsku - možno si spomenieš.
No, nevravím že ho detailne poznám a súhlasím - ale je to jednoducho iná profesionálna aj ľudská úroveň ako väčšina toho, čo sa tvári ako novinári v našej gubernii.

Norman

ja som si všimol pred časom, že píše niekto taký na Postoji, ale nestíham to čítať. Ale ako hovoríš, dosť výrazný stupeň úprimnosti a aj rozumu. A tá úprimnosť či svedomie je dnes asi cennejšia, zriedkavejšia vec.

Ema

k strašnému odhaleniu, že slávne mRNA vakcíny sú nanič. "Kombinujte vakcíny - prvý opich marketingový Pfizer, ktorého CEO ide aktuálne účinkovať v predvolebnej kampani Netanjahua, vlastným menom Mileikowského, druhý opich ako-tak (dočasne, možno, u niektorých) funkčná AstraZeneca". Prečo nie ako druhá Moderna, napríklad? O tej už ani nepočuť.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pavel-bostik-kombinace-va...

A očkovanie detí? Skúšajú na malých izraelitoch, ale o omračujúco skvelých výsledkoch - ako obvykle v prípade Izraela - tento raz akosi nepočuť.

slaven1

Joj, či to veľmi dobabrali s vytlačením Sputnik V z Krajiny. V Maďarsku je to (experimentálna) vakcína s ďaleko najvyššou mierou dôvery.

Veľmi, veľmi to posluhovači Ameriky, Británie a Západu typu Baťová pohnojili s tým, že nenechali ľuďom vybrať si túto možnosť. Zistia, že za to tých 30 strieborných nestálo.

Dobre vec na momentálnu situácia so Sputnik V na Slovensku uzatvára SputnikNews:

"Jediným slovenským politikem, který se nechal veřejně naočkovat Sputnikem V, byl až dosud poslanec za Matovičovo hnutí OĽaNO György Gyjmesi.
První partie Sputniku V byla na Slovensko dodána 1. března a vyvolala politický skandál, protože Igor Matovič, který tehdy vykonával funkci premiéra, a tehdejší ministr zdravotnictví Marek Krajčí to neoznámili předem ani prezidentce Zuzaně Čaputové, ani svým kolegům v kabinetě ministrů. Členové vlády vystoupili proti nákupu vakcíny Sputnik V, dokud ji neschválí evropský regulační úřad, šest ministrů podalo demise, vyzvali k demisi Matoviče a Krajčího, kterou pak oba skutečně podali. Reorganizované složení vlády schválila slovenská prezidentka 1. dubna, premiérem se stal Eduard Heger a Matovič v ní vykonává funkce vicepremiéra a ministra financí.
Kvůli různým průtahům začala registrace k vakcinaci Sputnikem V na Slovensku až 7. června, kdy se větší část obyvatelstva už nechala očkovat jinými vakcínami, nebo se k nim objednala. V důsledku toho bylo ruskou vakcínou naočkováno plně asi 7,5 tisíce lidí a dalších 8,1 tisíce lidí se objednalo k druhému očkování. Registrace k vakcinaci Sputnikem V byla na Slovensku ukončena 30. června."

https://cz.sputniknews.com/20210702/rusko-odkoupilo-od-slovenska-160-tis...

Revolučná situácia je vtedy, keď „vrchy nemôžu a spody nechcú“.
https://www.france24.com/en/france/20210714-france-s-new-health-pass-rul...

slaven1

Od 19.7 v Moskve rušia povinnosť mať QR kód pri vchode do reštaurácie alebo kaviarne. Mäkko povedané, nepomáhalo to predvolebnej atmosfére.

https://russian.rt.com/russia/article/885788-sobyanin-moskva-qr-kody-sis...

Medzitým v Paríži:
https://www.france24.com/en/france/20210714-france-s-new-health-pass-rul...

A ako je vo Fchrancúzsku, kľud?
https://www.france24.com/en/live-news/20210510-anger-in-france-over-civi...

nové