Funny

Každá doba má svoje zlaté teľce.

Tá dnešná má ako zlaté teľa napríklad majetok. Jeho nedotknutelnosť a hromadenie sú ospravedlnením takmer akéhokoľvek konania. Zdá sa nielen povolené, ale aj všeobecne normálne až chváľyhodné, keď je človek posadnutý bohatstvom. Majetok je dnešné zlaté teľa - ale to už každý normálny človek vie.

Na stôl mi padol iný výraz, ktorý si menej uvedomujeme, ale ktorý to tu (de)formuje rovnako, ak nie viac, ako "majetok". Je to výraz "funny", aby som použil jeho anglosionistickú verziu.

Ak je niečo funny, je všetko povolené. Nezmysel, nechutnosť, krutosť, urážanie, strata zdrojov, hlúposť - ak je motívom, aby to bolo funny - je to v poriadku. Dokonca aj ak sa niečo nepodarí, ale chcelo to byť funny, je to pochopiteľné a v poriadku. Veď to mala byť "sranda", kto by sa na to hneval ... ha ha. Funny ospravedlňuje najhorší druh humoru a najmenej polovicu toho gýču, čo volajú kultúra.

Veru, synonym pre "funny" je mnoho: sranda, pohoda, ale aj šťastie. V ústavách je napísané, že každý má právo hľadať svoje funny. Funny je cielom absolútnej väčšiny mimopracovnej aktivity plebsu, ale popravde aj väčšiny pracovnej aktivity - pretože väčšina produktov slúži zas iba na to, aby bolo veselo. Všetko ostatné môže ísť bokom, prvoradé vraj je, len aby sa človek cítil veselo, v pohode a šťastný.

Klesnutie spoločnosti na takúto úroveň je možné iba vtedy, keď sa samotným ľuďom vnútorne nedostáva žiadneho humoru. Ľudia samí sú vyprahnutí a vysušení, bez vnútornej šťavy, preto neustále volajú po funny.

Urobme si malú analógiu. Predstavte si spoločnosť žijúcu na púšti či polopúšti, ktorá by trpela nedostatkom vody a jej ľudia neustálym smädom. Tam by sa neustále volalo po vode a o vode by bola celá kultúra, o vode by sa im aj snívalo a pritom by každý simuloval a deklaroval čo najviac, aký je plný vody a ako sa vo vode mácha každý deň, každú hodinu a že voda je jeho živel. Čim by bolo ich prostredie suchšie, tým by viac fantazírovali o tom, ako sú plní vody.

To je táto spoločnosť.

 

 

Neberte text moc vážne, je to len reakcia na tisícidvestoštyridsiatyprvý stret s čímsi funny. 

 

 

Ľubov

No,ak sa zamýšľať nad tým,kedy sa to všetko...pokazilo,napadla ma tá známa historka z raja.Mali sa dobre,ale furt bolo málo.

Reálnejšou je zrejme teória,že chamtivosť a závisť sú nám dané geneticky,kvôli prežitiu.Ak Kopčon chytil zajaca,moje šance chytiť ďalšieho boli minimálne,zajace utiekli.Tak som nemala žiadny dôvod tešiť sa z Kopčonovho úlovku.

Ego vždy všetko pokazí,humor napraví. Tento chlapček nie je o humore.Rodičov treba pochváliť,lebo memorovanie do 10 tich rokov je pre rozvoj pamäti najlepší telocvik.

https://www.youtube.com/watch?v=zZ1kpF9eGwo

Norman

Ľubov

Blaha tiež dnes pekne písal: mamám,manželkám a dcéram,že tieto ženy sú najviac. .Je to empatik,zdá sa,že aj Putin a aj Ty.-).Ďakujem v mene nás žien,čo sú najviac.-).

Norman

je pekný sviatok. Na Slovensku by sa mal oslavovať až do 14. marca .-)

nové