Hirošima - zločin proti ľudskosti

Zhodenie atómovej bomby na Hirošimu je najväčším zločinom proti ľudskosti, akého sa ľudstvo dopustilo. Je to čin, ktorý má jeden z najväčších počtov obetí, ale zároveň je to aj jeden z najohavnejšie motivovaných zločinov. 6. augusta 1945 sa Američania navždy zapísali do histórie tým, že sa jednoznačne prejavili ako národ nekultúrnych bastardov.

A doteraz to nedokážu pochopiť a priznať, doteraz tento stav nedokázali prekonať.

Autor: 
slaven1

Japonci (TEPCO) si mýlia svetový oceán, kam kontaminovanú vodu z Fukušimi vylievajú, so skladiskom vyhoreného jadrového paliva. Ja neviem či sa mstia američanom za niečo (Latinskú Ameriku by do toho ťahať nemuseli), ale tráviť oceán je zlé.

fukushima radiation map 2013 zdroj NDAA

Má niekto chuť na rybu z dovozu, alebo tuniaka v rastlinnom oleji?

z diskusie - sme
Opravte ma, ak tomu rozumiete lepšie. Musia to chladiť tečúcou vodou, minimálne tých 300 ton vody denne, ináč to v tú ranu letí do vzduchu. Voda ktorá pretečie cez zničený reaktor a cez roztavené corium je vysoko rádioaktívna, hromadí sa im v priestoroch elektrárne a nevedia čo s ňou. Pribúda jej tam rýchlosťou 300 ton denne. Všetky pokusy nejako situáciu riešiť krachujú, nikto nemá dobrý nápad, čo teraz. Že opravia chladiaci okruh a znova nabehnú na plný výkon. (To tvrdili ešte mesiac po nehode.) Strašné klamstvo. Že zatiaľ budú rádioaktívnu vodu skladovať v priestoroch pod elektrárňou. To do času fungovalo. Kým ich nezaplnili. Že vybudujú dosť ďalších solídnych betónových bazénov na skladovanie rádioaktívnej vody. Aj ich zopár vybudovali, ale stavali ich pomalšie, než rádioaktívna voda pribúdala. Trochu tým oddialili katastrofu. Teraz už je plné aj to. Že budú rádioaktívnu vodu čistiť na adsorbéroch (ALPS). Totálny neúspech. Voda je tak rádioaktívna, že adsorbéry sa veľmi rýchlo zahltia a okrem toho adsorbéry ničí rádioaktivita samotná. A teraz už činy zo zúfalstva. Že obetujú pôdu pod elektrárňou a medzi elektrárňou a morom napustia do zeme látku podobnú betónu, ktorá znemožní únik rádioaktívnej vody do mora. Úplná pohroma. Podzemná betónová bariéra zdvihla hladinu spodnej vody, takže pôda pod elektrárňou sa premenila na rádioaktívny močiar a budovy elektrárne sa začali pomaly prepadávať. Okrem toho taká bariéra nie celkom tesnila a tak je rádioaktivita z Fukušimy na Havaji a pri San Franciscu. Že budú rádioaktívnu vodu predbežne skladovať v cisternách. Lenže tých cisterien potrebujú veľa a rýchlo, takže musia byť lacné. Tie jednoducho netesnia. Že pôdu pod elektrárňou zmrazia, tým ju spevnia plus zamrznutá voda nepotečie do mora. Je zrejmé, že to je tiež odsúdené na neúspech. Museli by tú pôdu udržiavať zmrazenú plus rádioaktívna voda pribúda. V dnešnej dobe je na internete asi miliarda ľudí alebo koľko, každý má možnosť poradiť im, ale dobrý nápad čo teraz nemá vôbec nikto. Ale to všetko sú len podružné problémy. Hlavný malér je budova reaktora číslo 4. Je vážne narušená a prepadáva sa do močiara. Zdá sa, že najrozumnejšie by bolo všetky tie MOXy odviezť z elektrárne, kým sa ešte vôbec dá k nej priblížiť, akurát že neexistuje technika, ktorá by to dokázala. Manipulácia s týmto materiálom je možná iba v nepoškodenej budove, ktorá je od začiatku na tento účel naprojektovaná. Opravte ma, ak tomu rozumiete lepšie. Covj
Náhodný okoloidúci
Kde sú Amíci s ich Supermanom, Batmanom, Terminátorom a Brjusom Vilisom?
Norman

To znie ako hrdina nejakých ruských bylín.

 

Náhodou a nechtiac som nedávno videl film Skyfall. James Bondovič je tam hneď v piatej minúte vlastnou kolegyňou odstrelený zo strechy vlaku , zletí z vysokého mostu do rieky a utopí sa. V strede filmu vybuchne budova MI6, a na konci zomrie Bondova šéfka. Kam tá Británia smeruje?

slaven1

Veľká Británia stráca svoju veľkoleposť.

Ru http://www.fondsk.ru/news/2013/08/06/britanija-terjaet-velichie-21993.html
En http://www.strategic-culture.org/news/2013/08/08/britain-is-losing-its-g...

V strede filmu vybuchne budova MI6,

To som sa tiež pozastavil, že čo za symbol nám ukazuje režisér. Celé kráľovstvo sa ešte nezosypalo IBA vďaka policajnému režimu. Prídeš na tetisko a hneď ťa sleduje 2 milióny kamier, sledujú tvoje auto, teba na ulici, na internete, tvoj pohyb cez telefón, deti sleduju aj v škole na záchode (to nie je irónia), súdia ťa cez tajné súdy. Ekonomika je na prt. Možno vznikne škótska republika...

Keby som bol britský poddaný mal by som asi iný pohľad, toto je poľhľad slovenského občana.