Hnutie 5 hviezd zradilo Salviniho

Hnutie 5 hviezd, ktoré bolo zvolené ako určitá antisystémová strana, ukázalo svoju mizernú podstatu. 

V súčasnej vládnej kríze, keď aj Salvini  chce nové voľby, pretože jeho popularita je na maxime, dalo Hnutie 5 hviezd prednosť zrade a svojej malomestskej zbabelosti pred demokraciou. Voľby odmietlo a spojilo sa so svojím doteraz politickým oponentom, Demokratickou stranou (PD). Zahraničné paprče a veľké čierne peniaze za tým sú isté.

Ak by voľby niečo mohli zmeniť, tak by ich zrušili - stará známa veta, ktorá bola považovaná za vtip, ale je pravdivá. Keď povedomie širokej populácie stúpne tak, že podporuje antiglobalistické sily, voľby sa rušia a aj inak je im bránené. V takom prípade malomestské strany zahadzujú svoje masky a všetko jedno, ľavica-pravica, kresťan-liberál, všetci držia spolu - proti ľuďom, proti národu.

Citujem Okamuru z českej SPD :

„Hnutí pěti hvězd zradilo v zájmu elit EU své voliče - a ze strachu z těchto elit jsou schopni se spojit s těmi, kteří se v minulosti nebáli před italskými voliči zkompromitovat. Tento postoj je podvod na voliče a nemůže skončit jinak než drtivým vítězstvím spojence SPD a mého přítele Mattea Salviniho v příštích volbách,“ 

Je možné, že Salvini to v blízkom čase predsa len nejako vyhrá. Ale je aj možné, že bude vyhodený a po čase zabudnutý. Možno bude aj zabitý. Toto totiž nie je hra, ale už je to konfrontácia na život a na smrť. A v Taliansku k takým radikálnym veciam dochádza bežne.

U nás žiadneho Salviniho nemáme, takže svine to majú oveľa ľahšie.


Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-salvini-vlada-koalice-conte-i-maio-volby-kabinet-mattarella.A190828_193627_zahranicni_remy?

 
Autor: 
téma: 
forma: