Hostel 3 - zas jeden naivný

Boli nakrútené dva horory, ktorých dej sa odohráva explicitne v Bratislave, Hostel a Hostel2. Režisér bol psychopatický žid Eli Roth a bolo v nich toľko krvi a hnusu okolo reálii Slovenska, že niektorí mali  obavy z obrazu krajiny a turistického biznisu (v druhom diele nadšene pomáhal šíriť nepriateľstvo voči Slovensku aj Milan Kňažko a zlé jazyky hovoria, že nie kvôli zobrazeným cigáňom alebo hnisu na podlahe, ale kvôli nemu to bol ťažký prepadák)

Ale obavy o cestovný ruch sa nenaplnili - takéto horory a filmy o holokauste neberie nik vážne.

Teraz vznikol námet na Hostel 3 - tragikomédiu.

Manželský pár prevádzkujúci hostel pod Slavínom odmietol rezervovať ubytovanie nejakým Turkom s odôvodnením, že z Turecka a arabských krajín ľudí neubytuvávajú z bezpečnostných dôvodov.

Vznikla aféra, bolo to v masmédiách. Rasisti, rasisti!

Štátny orgán SOI (Slovenská obchodná inšpekcia) ako na povel medzivládiek nadupal a hneď zistil aj ďalšie pochybenia: chýbajúce kotúčiky papiera na záchode a cedulka s názvom na dverách bez razítka (alebo také niečo). Pokuta až 64 000 Euro možná.

Znova sa ukázalo, akí sú našinci naivní. Oni vážne hovoria vo svojom biznise pravdu? Oni sa asi vážne báli o bezpečnosť svojich hostí.

Za druhé sa znova ukázalo, aký je systém jedovatý a pripravený utrhnúť hlavu komukoľvek, kto ju vystrčí.  Pokuty, penále, ekonomické zničenie, basa. Čo myslíte, koľko po tomto zákroku zostalo nenávisti v mysliach postihnutých, ale aj desaťtisícov svedkov, ktorí s penzionom súhlasili?

 

No ale dobre, prevádzkovatelia sľúbili, že sa ospravedlnia. Už nikdy nebudú písať do mailov pravdu, odmietať budú len z nedostatku miesta, a ak aj tak prídu nežiadaní cestujúci, znepríjemnia im život rôznymi "blchami do postele", prípadne ich len ošmeknú o prachy viac, ako iných. To je západný, ľudské práva rešpektujúci spôsob.

Takže - v podstate by mohol Roth natočiť ďalší diel, o diskriminácii semitov v strede Európy. Len nech robí ďalej svoju rolu užitočného idiota - lebo on nevie, čo vedia národy s klasickou vzdelanosťou: 

Oderint dum metuant

 

 

Náhodný okoloidúci

Možno si spomínate, že pred pár rokmi si akýsi majiteľ ubytovne v ČR zavesil na dvere nápis, že Rusov neubytováva. Kde vtedy boli ochrancovia ľudských práv?

A čo sa týka tohto bratislavského penziónu, normálne uvažujem, že keď niekedy budem potrebovať nocľah v BA, tak ho využijem.

nové