Iránsky trip tupého byrokrata

V kancelárii generálneho tajomníka OSN Pan Ki-Muna v Jew Yorku zvoní telefón. Volá Bibi. - Že vraj ideš na konferenciu Hnutia nezávislých štátov do Teheránu. Trt ideš. Nejdeš. Your place is not in Tehran!, ziape izraelský premiér. Tupý byrokrak Pan Ki-Mun lezie pod stôl a vydáva zvuk ako malý kórejský pes.

- Ja do teba vidím, ty hovado, pokračuje Bibi v aškenázskej diplomatickej konverzácii. - Teraz bľabotáš, že ešte nevieš, ale ja viem, že naťahuješ čas.

- Nemôžem neísť, vykotí konečne plynulú vetu Pan Ki-Mun.

Bibi treskne telefónom a zvolá zástup šikovných aškenázskych hasbaristov, aby pripravili tlačovú správu. - Šlojmo, Mojše, Rivka, Piroška... píšte. Ja mu dám, kurve jednej šikmookej.

Zabudol Pan Ki-Mun, že Organizácia spojených národov je vojnová korisť víťazov vojny - sionistov z USA a Británie a židoboľševikov zo Sovietskeho zväzu? Nie. Je mu to pripomínané dostatočne často formou podobnou elektrickým šokom, aby si pamätal. A nebol by šiel do Teheránu, nebyť toho, že debil Bibi vytáral do sveta, ako zakázal Pan Ki-Munovi vycestovať na konferenciu Hnutia nezávislých štátov (NAM). Vyše polovica ľudstva, združená v NAM, otočila hlavy k Jew-Yorku s nevyslovenou otázkou: kto je generálny tajomník OSN? Aškenázsky chmuľo, ktorý sa necháva oslovovať Netanjahu?

Pan Ki-Mun musel ísť. A kým v Teheráne prijímal pozvanie od Ahmadinedžáda na návštevu iránskych nukleárnych zariadení, genálni Aškenázovia objavili koleso: Netanjahuova arogancia posilnila Pan Ki-Munovo odhodlanie navštíviť Irán.

Autor: