Izrael, Jordánsko a Palestína sa spojili

Izrael, Jordánsko a Palestína sa spojili pre záchranu Mŕtveho mora - tak znie celá správa.

Mŕtve more vysychá, jeho hladina klesá a tak po rokoch rokovaní teraz 9.12.2013 tieto tri strany podpísali vo Washingtone dohodu o vybudovaní vodovodu, ktorý do neho bude privádzať vodu z Červeného mora. Presnejšie povedané, sieťou prečerpávacích a odsoľovacích staníc.

V prvom priblížení je sympatické, ako vedia spolupracovať.

Na druhej strane je vidno, ako tá krajina odumiera aj kvôli tomu, že tam prišlo cudzie etnikum napchaté umelými peniazmi, za ktoré "industrializovali" aj poľnohospodárstvo, vodohospodárstvo. Teraz im ich znásilnená korisť umiera pod rukami, vysychanie mora je len jeden z mnohých negatívnych symptómov.

To, že v potápajúcom sa člne sa zvery niekedy prestávajú žrať je síce fajn, ale obyčajne im to už nepomôže. Zvlášť, keď industrializáciu vylepšujú ďalšou industrializáciou, keď jednu dieru na člne chcú zapchať ďalšími dierami.

 

Autor: 
slaven1

Vláda USA bude pomáhať obetiam holokaustu, ktoré žijú v USA v chudobe - hlási článok z hlavnespravy.sk. Ide s toho strach ako ľahko je možné manipulovať týmto "svetovým policajtom". Židovská loby par excellence.

Ďalšie k téme:
- Rozsvícení menory na trávníku Bílého domu: Oslava čeho?
- Odškodníme obete holokaustu (2002)

Tuor
Rieka Jordan, ktora je zdrojom vody M. mora, je dalsim krasnym prikladom nespravodlivosti voci Palestincanom. Pokial zidia v osadach polievaju pitnou vodou svoje zahrady, Palestincania su odkazani na nakup vody z mobil. cisterien.   

nové texty