Koniec demokracie na Slovensku - vydanie lídra opozície na šikanovanie policajnými orgánmi

Proamerická banda už na Slovensku rozpútala policajnú štvanicu na osobnosti  predošlej vlády. Dlhomsačné až vyše ročné väzby bez rozsudku, smrť predošlého policajného prezidenta Lučanského (a niektorých iných) je výsledok. Len kvôli ochromeniu covidom a tupej zameranosti alternatívy covidovým smerom nespôsobil škandál so smrťou Lučanského pád vlády a nové voľby.

Teraz ale prichádza druhá vlna. Zas krytá cirkusom okolo Ukrajiny sa proamerická banda rozhodla strčiť do väzby vedenie opozície, vedenie strany Smer, Fica a Kaliňáka. Toto je naozaj uzurpácia moci, ak chcete fašistický prevrat. Také niečo mohlo v slovenských pomeroch vzniknúť len v chorom mozgu fanatických bláznov, akými sú ľudia okolo Matoviča. Druhou hnacou silou sú USA, ktoré sa rozhodli urobiiť si zo Slovenska absolútnu podriadenú vazalskú provinciu, plne pod vedením Ameriky. Svoju vojenskú bázu, podobnú Kosovu, vrátane chudobného a bezmocného rurálneho obyvateľstva. Vrátane zničenia akejkoľvek politickej opozície, s despotickými proamerickými pomermi na úrovni juhoamerického režimu.

To sú evidentné fakty.

Pôjdem sa pozrieť pred parlament, akí ľudia a koľkí tam prídu protestovať proti aktuálnemu kroku do pekla, ktorý sa koalícia chystá v parlamente odhlasovať. Proti hlasovaniu, fakticky vydávajúceho bývalého premiera do väzby.  Proste chcem byť pri tom, pri momente vzniku totality.

Každá režim mal také okamžiky. Poprava Robespiera, Slánskeho, Clementisa, Kirova či súd Dimitrova.  Žiaden z nich nebol anjel, boli to osoby na úrovni svojej doby, mali svoju vinu - ale, ich procesy či smrť znamenali zlom v paradigme daného režimu. Odhodenie pretvárky, začatie nekontrolovaného šialenstva (za povšimnutie stojí, že cudzinec Dimitrov obišiel v zlom-zlom nemeckom nacionálnom socializme najlepšie - oslobodením).

História sa očividne nikdy neskončí, ľudské potkany sa nikdy nepoučia.

 

 

 

 

 

nové