Kotleba u prezidenta

Ako si všimol  sionistický denník Sme, od utorka už nik nemusí váhať, či banskobystrického župana Mariána Kotlebu pozvať na spoločenskú akciu - ak mohol prezident, prečo by nemohol aj ktokoľvek ďalší.

Z Kotlebu - ešte nedávno prízraku hysterických antifašistov - sa stal normálny účastník verejného života, usmievavý pán v obleku - zas citujem priamo Sme. Jeho šéfredaktor Filo sa snaží z tohto vývinu obviniť odstupujúceho prezidenta, pretože Kotlebu pozval na ceremóniu predstavovania osobností ocenených štátnym vyznamenaním.

Za prvé je obviňovanie prezidenta úplne zbytočné, lebo dôchodca Gašparovič sa na to, čo si myslí nejaký Filo, môže z vysoka vykašlať. Za druhé to prestitútkam trvalo dva dni kým prišli na to, že prezident nikoho pozývať nemusí a že tak urobil z vlastnej vôle. Teraz im potrvá ďalšie dva dni kým prídu na to, že radšej to takto nemali zverejňovať a mali nechať verejnosť v predstave, že to bola len formalita, ktorú vyžadoval protokol a zvyk. Nuž, ale smetiarski poskoci najprv niečo napíšu až potom premýšlajú - ten ich majiteľ z nich musí mať radosť.

 

 kotleba u prezidenta

 Ako vidíte, svet sa nezrútil. Všetci tam sedia a držia zobák. Všetci tí odporcovia extrémizmu žiadajú činy len od ľudí dole - ak majú sami niečo spraviť, čo len povedať, vždy si alibisticky umývajú rúčky. Zásadne robia len to, čo zvyšok davu.  Včera nechali na sebe jazdiť komunistov, dnes sionameričanov, zajtra nechajú kotlebistov ... všetko jedno, hlavne že malomeštiak úradnícky stále patrí medzi snobov a dostáva svojich tridsať strieborných.

 

A tak na nich pozerá Kotleba zvrchu a s potláčaným výsmechom.

 kotleba s nadhľadom

 

Prirodzene, jeden človek nie je liek na všetky choroby tejto spoločnosti. Je to len muž, ktorý sa pôvodne rozhodol nebyť súčasťou systému a teraz vlastne musí robiť kompromisy. Raz muselo prvé dieťa vykríknuť, že cisár je nahý a raz musel prvý kandidát ukázať, že aj tento systém je oveľa slabší, ako vyzerá.

Voľby do parlamentu by mali byť v roku 2016.

Autor: 
téma: 
region: