Kto kradne deti na Ukrajine?

Toto je zhustený prepis rozhovoru medzi Irinou Volynecovou (Ирина Волынец) a Igorom Druzom (Игорь Друзь), ktorý sa odohral v redakcii Dentv.ru na tému „kto kradne deti na Ukrajine“ (Кто ворует детей на Украине?):

Hovorí Druz: Na Ukrajine riadi proces juvenílnej justície predstaviteľ kanadskej vlády. V 2009 poslali do parlamentu veľký zákon o juvenílke, ale ukrajinská pravoslávna cirkvev moskovského patriarcháta proces odbila. Teraz sa snažia zákon prepašovať pomocou mnohých malých, čiastkových zákonov. Juvenílna aktivita je časťou celosvetovo organizovanej vlny na zotročenie ľudstva. Po prevrate na Ukrajine začiatkom roka sa činnosť juvenálčikov znásobila a začali uskutočňovať všetky protirodinné technológie. Igor Druz vytvoril brožúru, ktorá tieto technológie popisuje. Nazval ju Protirodinné sociálne technológie (антисемейные социальные технологии). Juvenílka je iba jedna z technológií. Ďalšie sú alkoholizmus, potraty, homosexualizmus. Keďže je na Ukrajine fašistická diktatúra, nikoho z vedenia krajiny nezaujíma ako sa k tomu stavajú občania, a proces pokračuje. Porošenko je prvý prezident, ktorý pozval na svoju inaugaráciu homosexualisov - predstaviteľov LGBT hnutia - gayov a lezby.

Irina hovorí, že má informácie o desiatkach tisíc ukradnutých dedí, ktoré posielajú na export do krajín Západu - aj na orgány.

Druz dodáva, že na území fronty je chaos a nedá sa kontrolovať, čo tam batalióny pod kontrolou Kyjeva stvárajú, a že má informácie množstve stratených ľudí a detí. Je presvedčený, že časť z nich ide na západ a na orgány.

Na Ukrajine bol prijatý zákon, že ak máš na pracovnom pohovore homosexualistu, a odmietneš ho za jeho orientáciu najať, tak ťa môžu súdiť za diskrimináciu. Ďalej komentuje, že to tak bude čoskoro i v prípade pedofilov. Na Západe už ide legalizácie pedofílie. V Holandsku je politická strana pedofilov, ktorú zákázali, a Európsky súdny dvor ju zase legalizoval. Myslí si, že za chvíľu bude legalizovaná aj zoofília, nekrofília a všetky fílie sveta. Ide odľudštenie človeka.

Tu je ďalší dobrý rozhovor s Irinou Bergsetovou, kde je aj analytický pohľad, kam tieto procesy smerujú, a kam sa vedie spoločnosť krajín, kde technológiu juvenílky nasadia.

Aktualizácia: Ďalšie video od Iriny Bergsetovej.

slaven1

Toto je z článku Jevgeniho Carkova (Евгений Царьков) "Protirodinné sociálne technológie ako vážna súčasť vonkajšej politiky EÚ, USA a Kanady" (Антисемейные социальные технологии как важная составляющая часть внешней политики стран ЕС, США и Канады):

Niekoľko príkladov dôvodov na základe ktorých môže ukrajinská sociálka zobrať deti:

- nedostatok mlieka v strave dieťaťa
- dieťa nebolo zaočkované
- žije v havarijných podmienkach
- byt potrebuje opraviť
- byt sa opravuje
- v dome sú domáce zvieratá
- nemorálne správanie
- často navštevuje doktorov v detskej poliklinike
- na podlahe sú roztrúsené hračky
- na podlahe je roztrúsený bordel
- nezabezpečenie detských hračiek v dostatočnom množstve
- dieťa sa "nehrá s kladivom hračkou, ale sa hrá so skutočným kladivom" (neatrapou)
- dieťa sa zúčastňuje na domácich prácach: umýva riad, zametá, utiera prach
- dieťa sa nachádza v kuchyni keď mama varí
- dieťa často hlasno plače a kričí
- v chladničke sa nenachádza dostatočné množstvo detských produktov alebo sú po záruke
- žaloby susedov na zlé zaobchádzanie s dieťaťom (vrátane anonymných)

Ema

- v byte sa nekúri
Tento dôvod bol následne zo zoznamu vyškrtnutý. Západ nie je schopný umiestniť až toľko orgánov na transplantácie a tajné bordely na Západe a u ropných šejkov v Katare, Dubaji etc. sú ukrajinskými deťmi prepchaté po okraj.

Som sa mylne domnievala, že si už vyrástol z veku, keď môže na teba pre celkovú zanedbanosť dosiahnuť "juvenílka" a budeme mať v pitvore od tejto nechutnej zástupnej témy pokoj.

Mimochodom, to sa mám teraz akože pohoršovať nad situáciou vo fašizoidnej Ukrajine? Nad kreténskymi zákonmi, ktoré tam zberba t.č. pri moci prijíma? Čo si vymajdanili, to majú. Boli varovaní. Keď sa v roku 2005 prevalilo, že z ukrajinských novorodeneckých oddelení miznú čerstvo narodené zdravé deti, z ktorých sa stáva materiál na výskum a aplikáciu kmeňových buniek, Európsky parlament sa rozkokošil a bil sa do pŕs, ako to vyšetrí. Zostalo z toho lobogo.
Keď Ukrajincom ani po tomto nedoplo, za akých podľudí ich ten vytúžený Západ, tá "skutočná" Európa považuje a nadšene Slíví Ikrijíňí spáchali na sebe megazločin, nech si vyžerú dôsledky.

Toto nech je naposledy, čo vidím takúto tému medzi pitvornými článkami, Slaven.

Mor ho

Čo si vymajdanili, to majú, súhlasím, ale deti za nič nemôžu, tie nemajdanovali. Vďaka Slavenovi za tento článok, juvenilná justícia predstavuje jedno z najväčších svinstiev dnešnej pseudokultúry dekadentného západu a tvoja posledná veta vypovedá celkom jasne o tom, čo si to za arogantnú povýšeneckú bytosť.

Norman

Mor ho, a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom, mor ty len ...!
Aká arogantná a povýšenecká báseň, nie?

Myslím, že Slovensku a Slovákom a Strednej Európe vôbec chýba hodne arogancie a povýšenectva, pretože sú práve chorobný opak - zbabelí a poníženeckí. Už generácie za generáciou sú zbabelí a poníženeckí.

Takže ... dík za pochvalu, budeme sa snažiť aj v budúcnosti.

slaven1

@ema

 a budeme mať v pitvore od tejto nechutnej zástupnej témy pokoj.

Zástupnej témy od čoho?

Článok nebol určený tebe. Mal presného adresáta a bol mu doručený. Informácie vo videu som vyhodnotil ako cennú informáciu pre ČSR. Nechceme aby nám tu kradli deti ako na Západe, však áno. Nerozumiem tvojej reakcii, ktorá je skôr citová (emocionálna) ako rozumová (radionálna).

@Norman @Morho:

Myslím, že Slovensku a Slovákom a Strednej Európe vôbec chýba hodne arogancie a povýšenectva, pretože sú práve chorobný opak - zbabelí a poníženeckí.

To máš tak Morho, keď je niekto vyššie, tak nie je povýšenecký, lebo je vyššie. A latinské arogancia som doteraz ako žijem na Slovensku nepochopil čo znamená. Morho je ďalší čo dáva Eme komplimenty :-)

Norman

ja s tým nič nemám.

slaven1

Pokračujem v "rozhovore" alebo skôr "rozpise".

Ema

...a doručuj svoje články konkrétnemu adresátovi tak, aby to tu nezamorovali.

Ukrajina je momentálne ničená terorom šokujúceho rozsahu, brutálnymi čistkami nepohodlných, vznikajú tam koncentračné tábory a naštartovaná genocída ju rozožiera až po kosť.
V tejto situácii sa pohoršovať nad nejakými úradníčkami zo sociálky - a ešte sa aj odúvať, keď mu je to vytknuté - môže len od reality odtrhnutý chňavo, pre ktorého je najhoršou nočnou morou zvonček pri dverách, za ktorými stoja tetky z miestneho úradu.

slaven1

...a doručuj svoje články konkrétnemu adresátovi tak, aby to tu nezamorovali.

Nadhlad.com je dobrá štartovacia platforma. Ak ti vadí nejaký článok, tak to rob ako ja - nečítaj ho.

Ukrajina je momentálne ničená terorom šokujúceho rozsahu, brutálnymi čistkami nepohodlných, vznikajú tam koncentračné tábory

Však napíšeme aj o terore, aj o čistkách, aj o koncentračných táborov CIA (to je obzvlášť závažná téma). O juvenílke píšeme preto, lebo sa môžeme na "peknom" príklade hneď vedľa poučiť, kam to chcú Anglosionisti dotiahnuť aj so Slovenskom. Zle si to pochopila, nie je to pohoršovanie, alebo navážanie sa...

a ešte sa aj odúvať, keď mu je to vytknuté

Neodul som sa :-)

od reality odtrhnutý chňavo

Hehe :-) Všetky tvoje komenty k tomuto článku sa nesú v mnou nepochopenom duchu (nevidím v nich logiku). Snáď to bude za 2, 3 dni už dobré :-)

Aha, aj k Chelemendikovi to preniklo: http://www.chelemendik.sk/Kto_kradne_deti_na_Ukrajine_1020041066.html

 

Norman

čiže minimálne friend. Len neviem, či to je dobre, alebo zle, takáto reklama, no joke.

Takto, povedz nám (aj Chelemendíkovi): on ti to tam uverejnil sám, alebo si mu to poslal?
:-)
Alebo tam máš publikačné práva a sám si to tam zavesil?

Že ty s tou (seba)propagandou nerobíš niekde v marketingu - len to by si musel propagovať aj niečo iné, nielen seba, že.

baloo

už si tu vymenoval milión rôznych variácií, len to najsámjednoduchšiu nie: on SÁM JE CHELEMENDÍK! ;-)

Norman

hlavne že tak hrozne nevedel Y a I, aj na Chelemendikovu debatu pred rokom sa mu nechcelo ísť -
ale Chelemendík predsa nie je taký detinský.
Nejaký jeho príbuzný, nie? Prečo by sem chodil anonymne?

Norman

Nuž vidím, že vložky sú pre teba zaujímavejšia téma.

Náhodný okoloidúci

Celé roky sa píše, že sú ľudia unášaní a vraždení kvôli orgánom, ale ešte ani raz som nepočul ani nečítal, že by niekde odhalili zariadenie (štítim sa v tomto prípade použiť slovo "nemocnica"), v ktorej sa čierne transplantácie orgánov z unesených a zavraždených ľudí vykonávajú. A nedopočul som sa ani o tom, že by niekedy niekde odhalili a odsúdili nejakého "čierneho transplantátora" (štítim sa použiť slovo "lekára"). Je mi jasné, že tieto zaraidenia a tieto obludy sú chránené asi tak ako Pentagon a Biely dom s osadenstvom. Ale je preniknutie do takéhoto zariadenia pre skúsenú tajnú službu až taká nesplniteľná úloha?

Ema

Ak by sa aj podarilo, čo potom s tým?

Norman

Ono to bude aj tým, že sa asi neunášajú ľudia, ale sa "len" používajú zabití a popravení.
A kandidátov na popravu je tiež vždy dosť v oblasti konfliktov. A tam sa zbiehajú doslovne ako supi rôzni mrchožrúti - veď je to v rámci humanity, veď vlastne robia dobrý skutk. Možno nezákonný, ale vnútorne si ho ospravedlnia.
Parcializácia viny.
Žiaden zo zločincov necíti vinu - oni vždy robia len svoju časť a "nemôžu" za osud postihnutých.

Ovšem profitovať takto na mrtvych konfliktu je bezpochyby nová a špeciálne odporná fičúra vojny.

Nakoniec asi nebude ďaleko doba, keď si "bohatí ľudia" budú pestovať svoje klony (ak to nie je už dnes). Minimálne in vitro, teda nie celých dvojníkov (ako napr vo filme Ostrov), ale separovane obličky, srdce...
To im bude fajn, keď tie beštie budú predlžovať svje životy. Vec Macropulos. Storočia žijúci debili :-) Už dnes žijú s pomocou všetkého možného materiálu podozrivo dlho, viď Kisinger a mnohí iní "preživší holokaustu".

micha

Nebývám často cynický, ale Henry na můj vkus už trochu přesluhuje. Time to go:)

Sinuhe

ale aj Zbig, Mandelinka, Dick, Dubya,Kristoll, Dershowitz, druhá Alžbeta a kopec ďalších ...
Ale nadruhej strane, keď si uvedomíš, že žerú len vecičky a produkty z prísne tradičných fariem a technológií (mimochodom: dopestovaných/vyprodukovaných prevažne v južnom Taliansku) zataľ čo my žerieme hypermarketové sračky ...

Náhodný okoloidúci

Nepredpokladám, že niekto z nich v dohľadnej dobe požiada o eutanáziu. Pre seba, samozrejme.

slaven1

Ďalší s takým zvlášnim, krvou podliatym pohľadom v očiach ako Kissinger čo žije nejako dlho je Gene Sharp (to je ten čo napísal manuál farebných revolúcií).

Gene Sharp

Narodený 1928

Ľubov

Bože,to je nechutné! O dôvod viac,aby v tejto vojne zvíťazili naši.

ps: Teraz rozhodne to,ako sa ľudia postavia k Putinovi.Našinec,čo chodil v úctivej vzdialenosti od hotela Astória,kde si ešte predvčerom mohol dať tak maximálne kávu,tam dnes ide smelo na obed.Preto cítim úzkosť.

Norman

Chlapík to číta, umelo hrá, a na záver dali hlúpo vtip s ovcami - je to blbosť.

Mor ho

Juvenilná justícia pre vás nie je dosť významná téma na samostatný článok, na druhej strane – primitívny komentár nejakého anonymného blba na webstránke projektu N vám za vytvorenie osobitného článku stojí.

http://nadhlad.com/content/vyzvy-na-strielanie-na-projekte-n

Na extrémistických portáloch typu sme.sk, .týždni sú takých komentárov tisíce, môžte ich začať rozoberať.

Pre každého rodiča, s výnimkou psychopatov, je oveľa strašnejšia nočná mora, keď mu násilne odoberú vlastné dieťa (a tá bezmocnosť, keď ho nedokáže uchrániť pred brutálnym mučením), ako strach o vlastný život.

Takže áno, tetky zo sociálky, ktoré sú nástrojom tejto príšernej mašinérie, sú pre milujúceho rodiča horšie ako ozbrojené komandá alebo čistky.

Norman

Pozri, každá vec má svoju oblasť.
Na tomto portáli je to jednoducho tak, že sme osobne zameraní skôr na globálnu medzištátnu politiku , vyhýbame sa vnútroštátnym sociálnym vyplakávaniam, a to ako na Slovensku, tak duplom niekde v zahraničí ( kde hlavne je juvenílna justícia problém) .
Ináč mám dojem, že už táto téma odoznela aj na Zemavek a Slobvysielači, bolo to dosť hysterické a prehnané a dali od toho ruky preč. Alebo nie?
To je prvý fakt, prečo sa tomu nevenujeme ani my.
Za druhé mi pripadá, že Emino dofrknutie bolo smerované azda ani nie tak k téme samej, ale k tomu večnému vyplakávaciemu Slavenovmu štýlu. No azda jej len uznáte právo NA KRITIKU!
Ale niektorí ľudia sú fakt ako malé deti, čo dokazuje aj svojím terajším poskakovaním.

Tvoj názor beriem a chápem. Ale nemôžeš nás urážať a si nárokovať, aby sme robili, čo ty považuješ za zmysluplné. Ok? Ak chceš niečo zavesiť, čo má hlavu a pätu, kľudne to sem pichni, ale prestaň Emu otravovať - má dosť inej roboty. Chápeš?

Kolodej

Vás urážal? Na rozdiel od Emy.

Norman

z jeho príspevku - v záujme nerozčulovania sa a chránenia prítomných.
Jeho tiež nik neurážal.

Kolodej

pardon :)
inak si myslím že si to tam mal nechať. Sme tu dospelí ľudia a na precitlivelosť si tu nik nesťažoval. Ale samozrejme - je to tvoje miesto na webe heh.

Norman

precitlivelosť neprecitlivelosť, načo nabalovať lavínu - i keď aj on len na niečo reagoval.

Samozrejme, že postavenie je tu nesymetrické - keby tu bola demokracia a rovnosť, hádali by sme sa škaredo od rána do večera.)

Kolodej

spomenul som si na moje entrée na týchto stránkach, kedy som vám tu vynadal že sa hádate :D
Nie, len demokraciu nie.

slaven1

Ema, ako alfa samica našej nadhlad.com svorky, zavrčí a Norman zavrčí spolu s ňou :-) Bežne by som vrčal aj ja, ale tento-krát vrčia do mňa. Okrem iného mi ostáva stiahnuť sa na kraj ležoviska, a prečkať kým bigboss dostane rozumu. Inač riskujem že obŕžim ďalší škaredý hryzanec.

Vlčia svorka

Okrem toho hrýzť sa s vlastnými je škoda energie :-)

Ema

Nesmokli tu, Kolodej. Slavena vychovávam, lebo sa mu zjavne takéhoto dobrodenia nedostalo.
Keď to definitívne uznám za nemožné, potom začnem urážať. A veru bude rozdiel znateľný.
Mimochodom, som tu doma. Komu sa pani domáca nepáči, nech zmení adresu. Hľa, sloboda a demokracia.

Kolodej

mama :) Nemôžem viac súhlasiť so všetkým čo si napísala :)

Ema

nazývať mama, zle skončíš.

Inak s tvojím príspevkom súhlasím. A môžeme tu teraz spočinúť vo vzornom a nasledovaniahodnom vzájomnom porozumení. Tak je to správne a tak to má byť :)

Kolodej

toto som si vyhradil len pre teba, špeciálne kvôli tvojmu prístupu, ktorým mi pripomínaš mňa, jednoducho okolo teba je nutné korčuľovať - nikdy človek nevie odkiaľ príde facka :)))

slaven1

Dostáva sa mi dobrej výchovy od Emy, čo viac si môže človek na Nadhlad.com želať? (bez smejka)

Výchova to je zložitá záležitosť, ani rodičia* nevedia vždy čo robia.

* rodičia, mama a otec, ako hlavný nositeľ významu slova výchova v živote človeka

Norman

hej, podobných príspevkov pribúda a žiaľ neviem spraviť nejaký ucelený digest - i keď by sa určite hodil. Určite to niečo indikuje, a považujem to za dôležitejšie, to streiľanie, ku ktorému to smeruje ako na Ukrajine, ako hrozba byrokratiek zo sociálneho ústavu.

Mimochodom - vážne, ty vieš o nejakom prípade, kde na Slovensku zobrali neoprávnene dieťa ? Na Slovensku, znova upozorňujem, lebo aj keď sú naše zdroje nekonečné, samozrejme, o každého cigánskeho bastarda so slovenským pasom v zahraničí sa predsa len nedokážeme postarať.
Teším sa na tvoju skorú a serióznu prácu!

Ema

"Takže áno, tetky zo sociálky, ktoré sú nástrojom tejto príšernej mašinérie, sú pre milujúceho rodiča horšie ako ozbrojené komandá alebo čistky."

Ty vieš toho, cucáčik, o reálnom svete málo.
Som taký dobrák od prírody, že ti doprajem, aby si nikdy nemusel byť konfrontovaný so situáciami, v ktorých zistíš, ako si sa sakramentsky mýlil.
Aby si nikdy nezažil vojnu.

baloo

ale zrovna som sa rozviedol a teda sociálka je hodne ďaleko od objektivity. (Nie až tak síce, ako súd, ale to je iná téma.) OK, ozbrojené komandá to nie sú, ja som videl len úryvček z domáceho vieda zo srbskej vojny, práve tam niekoho napichovali na kôl, druhého piekli zaživa, stačilo mi, akú-takú predstavu mám. Zažiť som nezažil, ani nechcem - ale či mi to bude aj dovolené uvidíme.

Ale ja túto tému juvenilky vôbec nepovažujem za zbytočnú. Kampaň sa totižto iba začína, len teraz sa buduje legislatívny a organizačný rámec niečoho, čo bude v budúcnosti "samozrejmosťou". T.j., že decká na objednávku odoberú, legálne, lebo tiež patria štátu (akože jevropskému superštátu - kde už bude Slovensko...), ako orná pôda, lesy a podzemné vody. Matka ich iba vyrába a potom ich zoberú ako sliepke vajíčka. Práveže treba dávať na to pozor. Ale sme pod všesmerným útokom, musíme dávať pozor na tisíc vecí naraz: na to čo jeme a pijeme, na politikov, na sociálku, na vojny blízko aj ďaleko, na kriminalitu, drogy, masmediálne vymývanie mozgov, očkovania ... Mali by sme si už na to zvyknúť, byť stále na pozore a poprípade si rozdeliť úlohy. A stále ku všetkému pristupovať tak, že KLAMÚ - a cieľ majú niekde inde. Juvenilka je jedna z metód a síce nie je krvavá a príliš viditeľná, ale to neznamená, že netreba na ňu dávať veľký pozor a sústrediť sa iba na "mediálne atraktívnejšie" témy, ako Donbass.

Ľubov

Tak dík,presne si vystihol aj môj životný pocit poslednej doby. Bol taký film,Sám vojak v poli. Stále v strehu,Baloo,mám len obavu,že skutočný život to už nie je.Bojím sa štátu. A pritom,som naozaj patriot.

ps. Kedy sa cítiš naozaj bezpečne? Budem rada,ak doplníš aj kde a s kým.

baloo

ale urobil by som jednu dosť ostrú prepážku, ktorú sa snažia tiež rozotiereť.

ŠTÁT SA NEROVNÁ KRAJINA!!! Štátny majetok sa tiež nerovná národný majetok. Môj patriotizmus patrí KRAJINE resp. NÁRODU. Citát z Wiktórie:
[Štát je...]
"právna organizácia zvrchovanej politickej moci spoločnosti na určitom území. Ide teda o formu organizácie ľudskej spoločnosti."

Ergo nejde ani o krajinu ani o ľud či národ, je to umelý útvar (na rozdiel od "krajiny" resp. aj od "národa" - ktorý je už síce trochu na rozhraní, viď moderný princíp "národa", napr. tzv. "ukrajinského" alebo ... juj, ale to nesmiem napísať ;-) ktorý ako umelý útvar nie je nemenný, videli sme aj nedávno x prípadov zmien štátov a formy zriadenia štátu. Pochybujem ale že Tatry niekto posunie. A keďže štát je aparát na organizáciu politickej moci, ani nemôže odo mňa vyžadovať moju stopercentnú dôveru, keďže teoreticky moju moc vykonávajú týpci, ktoré sú n-krát skompromitovaní mafiáni. Čisto teoreticky MOC MÁM JA a nie nejaký abstraktný "štát", a túto svoju moc v danom systéme vykonávajú za mňa títo týpci, lebo som im dôveroval, že ma neodrbú. Nuž ale keď ma odrbali, tak im teoreticky môžem aj vziať späť, lebo ma sklamali a porušili túto našu dohodu. Ale keďže sú to mafiáni - a tu nemyslím Fica ale politikov ako takých - samozrejme sa im to nebude páčiť, to je proste fakt, na ktorý sa musím pripraviť a podľa toho postupovať. OK, stačí teórie.

Vieš čo, ani neviem kedy som sa cítil totálne bezpečne v poslednom čase. Mám hypotéku - môžem byť vôbec v bezpečí? A podľa mňa také, že "úplne bezpečie" ani nie je, vždy si treba všímať dianie okolo ináč človek zaspí a postupom času prespí aj keby mu Napolonové delostrelectvo vyhrávalo pod oknom.

Ľubov

https://www.youtube.com/watch?v=p6bKldMpksg Vlastne som si to uvedomila tiež. Nie je bezpečie,lebo všade sú voni. Raz sa svet zase zazelená,to musí prísť.

PS. Nebolo by od veci,mať v pivnici aspoň dve vrecia zeolitu. Asi nevieš ,čo je zeolit. Čistič vody,zatial za babku. Treba kupovať teraz,lebo keď paraziti zaňuchajú,cena sa zvýši 100 násobne.

baloo

geológ, tuším čo je zeolit ;-) A na Slovensku (aj v Maďarsku) je toho toľko, že to voni nebudú chcieť ani môcť ťažiť. Dondeš na embéčke s mechom a lopatou a naberieš si koľko sa ti ráči. Bartošova lehôtka, Lehôtka pod Brehmi, Nižný Hrabovec - aby som len tie známejšie spomenul. A je tam ešte alginit, diatomit, bentonit - Slovensko je bohatá krajina aj bez zlata len vám to nevešajú na nos.

Kolodej

Košíc by niečo nebolo baloo? :)

baloo

plná rytina šeckého. Podľa toho, čo chceš. Zeolit, uhlie, dokonca naftu, termálne vody, urán, opál... Niekedy mám taký pocit, že ten východ zámerne nechávajú chátrať, aby bolo všetko lacnejšie pre investoroff.

Norman

Dobrý výber. Nepoznám ho, ale prvých dvadsať minút z tohto o "vyhorení" v širšom slova zmysle
https://www.youtube.com/watch?v=MRhVrcoR15A
dokazuje, že je to vhodný výber.

(v princípe je to ten istý problém ako náš článok http://nadhlad.com/content/tri-potencialove-vrstvy )

Kolodej

keď manželke kupujem vložky. 7 kvapkové. Sucho a bezpečne. :D

slaven1
Chvíľku je doma hukot, a po pár dňoch opäť naskakuje rozum :)
Kolodej

v akom si vzťahu k Chelemendikovi, v každom prípade považujem za potrebné uviesť, že podľa mojich info mal predvolebnú kampaň financovanú Kmotríkom.

slaven1
Bola to dobrá kampaň. Dobré heslá na bilbordoch.
Kolodej

Slaven, veď ti je určite jasné, že takáto podpora niečo stojí. Nie je to zadarmo.
Z toho mi logicky vyplýva, že všetky tie poctivé reči Chelemendika sú len jedno veľké divadlo, keď kvôli výsledku sa nechá v princípe uplatiť. Ty budeš Kmotrík :)

Kolodej

okraj - to sa priprav, že keď si sa s bývalkou rozišiel v zlom, tak je schopná ti urobiť zo života peklo :) Keď máte deti - držím palce aby to všetko dopadlo dobre. Mne sa to pred 18 rokmi nepodarilo.

baloo

také tragické, v "až-tak-zlom" sme sa nerozišli. A všetko je fixované na papieri.

micha

Tohle téma beru osobně baloo. Proč jste se rozešli? Já se kupříkladu jistě nerozvedu, ale já znám svou ženu tisíc let, to se pak lechce machruje:-) Jsi snad fixovaný na papír?

Kolodej

palce - nech to prejde čo najjednoduchšie.

Ema

V tom prípade dobre - nech je to tu téma.

Hoci ľudí na Ukrajine skôr ako nejaká "juvenílka" drží momentálne pod krkom lustračný zákon, ktorý nedávno junta uviedla do praxe a oberá ním o živobytie z etnických alebo názorových dôvodov stotisíce rodín.

Ľubov

Pravda je taká,že odkedy sa to zomlelo ,stále myslíme na Ukrajinu.Ráno,večer,v noci,keď sa nedá zaspať,keď sa rozprávam s priateľmi .Téma je vždy Ukrajina. Ale Baloo povedal hlbokú pravdu. Život je ako bonboniera,hej,nikdy nevieš,aký kúsok si vyberieš:môže to byť juvenilka,môže to byť otrávený liek,voda,nebezpečné potraviny,strata zamestnania,aj to,ako tam,vojna. Inak,že je to proste na h.

Toto je portál s ľudskou tvárou. Sebadisciplína aj istá disciplína je potrebná,chápem,ale podstatnejšie sú tu iné veci. Mám za to,že sa tu stretávajú priatelia.

Norman

Ťažko povedať, kto chodí okolo. Pýtam sa Slavena, čo má s Chelemendikom - neodpovedá. Neodpovedá ani žartom, ani výhovorkou, nijako. Tak sa priatelia nesprávajú, Ľuba.
Jeden zo základných princípov života je vidieť realitu. A vedieť na ňu reagovať tak, ako sa musí - aj keď spôsobov je viacero, ako sa dostať k cielu, vždy treba prekonať vzdialenosť. Proste, určitá práca musí byť spravená, aj keď je nepríjemná a špinavá. Tomu sa nik nevyhne. Nikdy sme sa tomu nevyhli, ani ja, ani ty, ani Slaven. A nikdy sa nevyhneme.

Toto je internet. Tu sa stretávajú len images ľudí, nie skutoční ľudia, len určitý ich aspekt. A často ten horší - človek si nesmie robiť ilúzie.

1488

Bez očakávania, niekedy na jarný víkend, by si mohla Ema obuť hanwagy, ty Norman kristušáky (aby si to precítil) a mohli by sa naše aspekty (imidže z pitvora) stretnúť niekde v Tatranskej kotline. Vyhodňare ako Kolodej to nebudú mať ďaleko a nám MaloKarpatníkom redšejšieho vzduchu nezaškodí. Na Plesnivci-chate by sme dali horec s bylinkovým čajom, na druhý deň prešli cez plesá na Sviščovku a tam sa rozhodli čo ďalej so svetom.. Čo ty na to, oslovíš skutočných ľudkov z nadhľadu ?
Cez internet k realite.

Norman

Zaujímavý nápad. Nikdy som to neskúšal, ale dobre:

Ľudia, prestaňte blázniť.

Žiaľ, 1488, obávam sa, že to nebude fungovať.
Ale urobili sme, čo sa dalo.

1488

Na teraz je to úplne postačujúce :)

slaven1
Mne sa to páči. Podľa najlepších tradícií dnešných dní by akcia mala mať ívent na fejsbúku :-)
1488

Nemám fejsbúk, na nadhľad/komunita randevú však stačí aj táto platforma ... na eminom blogu boli návrhy na všelijaké stretnutia, Arton by vedel napísať. No je to len o tom, či sa Eme alebo Normanovi chce.

Norman

A čo, stretli ste sa?
Nestretli.

To nie je o chcení, to je o dôvodoch za a proti. Toto nie je hra, presnejšie, nie je to taká hra:)

Radšej si nájdite ľudí, susedov, kolegov, ktorí majú rovnaké názory. Možno už skoro zažijete spoločne ovela lepšiu akciu.

1488

Za tým nechce sú tie vyhodnotenia proti. Len môj názor, že ak premeniť virtuál, tak to dokážu len dvaja patróni nadhľadu - to je rešpekt. Susedov, kolegov, kamarátov je kopec, to nie je dôvod, prečo nemať novú zámienku ísť na výlet za poznaním hehe.

Kolodej

ta toto som zbačel až teraz. Nie som proti. Keď sa do toho Norman pustí, ja donesiem slaninu :)

Norman

raz som bol na druhej strane sveta a zistil som, že to tam vyzerá presne tak, ako u nás.
odvtedy nikam nechodím.
isotropia.

1488

taký zážitok som mal aj ja v ňú jorku medzi mrakodrapámi, že naše 13 poschodové košičáky, len trochu vaččé .. po svete sa tralalákať potrebujeme ako hlúpy Jano, aby sme opečiatkovali, čo už dávno vieme, že domajšia pec nám energeticky vyhovuje naj.

Šak keď teda si izotropne zlenivel, tak kľudne aj u teba v obývačke :)

Buheh

a postupne sa dopracúvame k tomu, že ideálne je to, keď ja som v mojej a Ty v Tvojej obývačke. Vymieňame si iba čisté posolstvá a výmenu vône ponožiek, chrípkových vírusov a prípadných informácií pre štátne úrady si nechávame pre okruh svojich fyzických blížnych.

1488

ideálne to má každý po svojom. Extrahované myšlienky bez pátosu fyzična, tak v takom leveli nie som. Aby som sa doma nadobro sociálne zaobyvačkoval, tento virtuál odtál-potál.
Ale ako sa hovorí - de gustibus non est disputandum.

Norman

keď nad tým tvojím popisom akože uvažujem,
žaľ, ani nie že domáca pec vyhovuje najlepšie,
ale je mi to jedno.
už.
už dávno.

1488

to ja len tak morfologicky v prvej pozornosti, že pre rybu tá voda je energeticky výhodná. Inak to po najbližšiu smrť asi iné nebude hehe, v tomto tele.

Veď sme tu na zemi, tak prečo nie - je to v ponuke, ako ochraňovať veľryby.

 

Norman

hej, pamätám, chápem, ale nerob si starosti, veď som optimisticky dodal, že "už dávno".

hm, veľryby.
ja sa moc nevyznám, a čo do pekla je ešte v ponuke?

1488

ticho a pokoj

Norman

nie, myslím teraz, po narodení sa.

1488

nádych-výdych, teraz

Norman

tak to je tá ponuka ešte horšia, ako som myslel.

tak potom ... no radšej tie veľryby.

1488

Tento repertoár, čo je v ponuke univerza, je celkom hm .. no iný nie je. Kukám kolom-dokola a dokonale postačuje na všelijaké nezmysly a zázraky. Ani tabletku na Matrix netreba. Kontrolované bláznovstvo.
Ale ak má niekto nejakú reklamáciu, tak nech sa postaví do fronty a ten čo to tu vymyslel sa zasmeje.

Norman

beriem tie veľryby.

konieckoncov ... starať sa o chránenie veľrýb na Slovensku je dosť originálne aj prospešné.
konečne práca, ktorá nie je zbytočná

1488

ja pestujem petúnie

Ľubov

Toto je tu pre mňa momentálne najsilnejšie. Vraj nádych ,výdych nuda? Však skús ho s hlavou v lavóri s vodou,a uvidíš,či je to nuda.-).Rada čítam ,keď sa takto bavíte,akoby na hrane.Na jednej strane ešte zdravý sedliacky rozum a potom už len "dekadencia."Pripomenulo mi to jeden klip. Po ulici neplávajú velryby,ale čln áno
https://www.youtube.com/watch?v=F2vdLx4Lhq0 Szidi Tobias má zvláštny hlas,asi jediná speváčka,čo u nás momentálne vie spievať.A už sa niekedy usmej !

Norman

som si spomenul na ten film (greg peck) aj knihu čítal (drevoryty sa navždy vryli),

tak som si to zúžil na biele veľryby.

ochraňovať biele veľryby.

biele veľryby sú fajn - ale nie je to tiež rasizmus?

biela veľryba

jak pekne smeje

Ľubov

No,musím pokaziť tvoju detskú radosť,ale nie je . Pobehala som si papiere,čo k tomu mám,a môžem jednoznačne povedať,že ony nie sú biele,dokonca ani špinavobiele,ba ani svetlosivé. Sú tmavošedé.koho treba ešte zachraňovať,je aj Delfínovec čínsky,ten jeho príbeh je naozaj dojímavý. V zajatí žije už len jeden a keď ochorel,liečili ho tčm (tradičná čínska medicína).

no ako vždy,napadne ma tisíc súvislostí,keď čítam Nadhľad a tak som si spomenula,kto zachráni nás. Iste už viete,že Anunnaki-šéfovia sa k nám už ale naozaj vracajú. Rok 2017,max.2022. Keď tu nájdu sedemmiliardové blačiace stádo,asi si poškrabú svoje mimozemské hlavičky a položia si otázku"Kde sme urobili chybu? " No neviem,veď my SME pôvodne vymyslení ako k lopate,tak čo sa od nás vlastne čaká?

baloo

Dunkleosteus. Je to cieľ vznešený, aj keď meškáma dákych 350 mil. rokov. Ale vek nie je dôležitý predsa.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9WPkcvd8jtM#t=73

Norman

Ide o princíp, o tendenciu - o lokálne maximum. O progresívny unikát. A o estetiku v čírom.

Nanukaki? A ešte akí?
Do tohto kúta vesmíru nik, ale naozaj nik dobrovoľne nepríde. Možno megakaky, ale tí už tu očividne boli.

Norman

prišiel som na to, ako zachrániť biele veľryby a bielych ľudí. ani mi ti dlho netrvalo, necelý deň. je to vcelku jednoduché

tých pár minút za to stojí, aby si človek navždy zapamätal, ako jednoducho sa môže biely titán brániť pred špinavými achabmi.

vlastne nie brániť - ale ako ľahko môže zviťaziť -- ako je jeho povinnosť zvíťaziť.

 

čo ešte treba vysvetlovať?

azda vy nie ste titáni ???

 

 

Ľubov

inak dík,teším sa na to večer,dám kafčo okolo deviatej,ja tieto staré filmy zbožňujem.

Malá poznámočka k farbe : stretli ste niekedy ženu so snehobielou pleťou ? Priatelia,je to neskutočná sila. Ja som teda stretla E.,ale ona už mala 86,nebolo to už celkom ono. Napriek tomu,ten pocit fascinácie vo mne zostal.V kombinácii s tyrkysovými očami,bielymi vlasmi,inteligenciou,raz chladnou,raz horúcou,je to ..áno,titanské.

Norman

ja som myslel len tých niekoľko minút na záver,
ale ak chceš pozrieť celé, tak radšej odtiaľto
http://ulozto.sk/xquZiFL/biela-velryba-mobidick-klasika-avi

(tá kopia v youtube je nejaká zámerne skrkvaná, to z Uložto.sk je azda aj s dabingom)

Ľubov

Takže predsa je to tak,ako si to pamätám zo strednej. Velryba je boh. Učiteľ síce musel hovoriť Príroda,to je len detail.Riešenie je zrejmé,jednoduché a veľmi efektívne.A achabská nenávisť? Táto nechutná dáma,jediné,čo na ňu platí,je zabúdanie.Ak ju budú Ukrajinci živiť a živiť,je to ich koniec.Náš lokálny problém je podľa mňa zas apatia, prečo je jej tak veľa? To sa pýtam aj sama seba,no ja si myslím,asi ma budeš mať za blázna,že to je nejaký synergický umelý efekt,žrádlo,voda,vzduch,ako to hovoria (p)otraviny,jed-lo,ale to je už zas iná kapitola.

Opäť som sa presvedčila,že si Norman ,láskavý človek.Vážne.

Norman

pozri, samozrejme, že som láskavý, nie som malý, aby som to popieral. samozrejme, že som dobrák. ale tu to všetci vedia. okrem toho, všetci sú dobráci.

tým sa dostávame k "apatii" ostatných. poviem ti, vidíš to moc ružovo. Ono sa hovorí zo slušnosti o "apatii", ale v skutočnosti je táto fičúra "zákernosť". Nič nerobiť, nič nerobiť ... počkať ... a potom zo zadu ... ak sa vyskytne možnosť
(ale to teraz ani náhodou nehovorím pod vplyvom nejakého útoku na mňa, ani náhodou --- problém vidím skôr v tom, že oni sa k útoku nikdy nerozkývajú - no, a potom to ospravedlňujú ako apatiu :)

Nech žije biela veľryba

Kolodej

No to som potom aj ja láskavý :) a dobrák od kosti. Asi aj naozaj kua.
A to o čom píšete - to nie je apatia - ja to volám príprava :)
A to, že ťa niekto ojebabral zákerne je tvoja vina, si si mal dať pozor. Ja to už viem po 150 ojebabraniach :)

Norman

dík, že sa ma zastávaš a že veríš v moje skutočné vnútorné kvality:)

Ale to o ojebabraní ... neviem, či to píšeš mne, ale veď ja som explicitne povedal, že to nehovorím pod vplyvom nejakej aktuálnej situácie. Mňa neojebabral nik už riadne dlho, určite nie tak, že by ma to nejako trápilo - a principiálne by som to tu nedával najavo frflaním.
Osobné pocity sú vždy nahovno, snažím sa posudzovať to, čo vidím na iných a v čom som čo najmenej namočený .

Ľubov

trocha som smutná ostala po tom info o SV,ale aj tak ešte raz. Kolodej Ty vieš,že sme na jednej lodi.Na druhej strane plutokrati,sion a šovinizmus.Ľudia sú zbabelí,moloch sa zdá stále príliš silný. Som fakt zvedavá,kto mi podpíše "Protivojnovú výzvu na vypísanie referenda o vystúpení z Nato",zapojím sa,rovnako ,ako do zbierky pre Donbas. Budem Vás uniformovať,ako by povedal Buheh.-).Za výzvou stojí Zem a Vek.

Kolodej

takže si teraz ťahám názor z riti :) ... ale napr. "Protivojnová výzva na vypísanie referenda o vystúpení z Nato" má ešte menšiu reálnu hodnotu ako napr. referendum o rodine. Keď na toto ľudia nezareagovali, je načím preberať ľudí. Donbass je ok, pomôcť treba, ale vždy najprv sebe, rodine, priateľom ... atď. Donbass je taká geopolitická šachovnica, na ktorú máme vplyv žiadny :) Zem a vek sú jedno vajce so SV.

Ľubov

No,niečo veľmi nevkusné,ak tak vnímaš osobu Milana Lasicu a jeho výroky o nás.Prečo toľko vulgarizmov? Komu to prospeje ? Čo sa týka podpisovej akcie Výzva ....,je mi jedno,či to podpíšem sama,alebo nás bude 5 000,alebo 25 000.Je to čin.Je to otázka môjho svedomia,to je to isté,ako sú niektorí,čo nechcú kúpiť na cintorín nič drahšie,lebo to luza aj tak ukradne.No nech ukradne,ale ja viem,že som to urobila,dala som to na hrob.Ide o ten krátky okamih,keď to tam dávam,keď podpisujem petíciu,verím,že ma chápeš. Zem a Vek,SV,Extra plus,Nadhľad- to sú moje hlavné zdroje informácií,čo čítaš Ty?

Kolodej

keby si to mal v riti a nemal už žiadnu vieru v ľudí, nemáš tento blog :) Jedine že by si bol tajný a zbieral tu informácie o opozícii - ale vzhľadom na návštevnosť a komornejšiu atmosféru mi to pripadá málo pravdepodobné. Takže áno, verím v tvoje vnútorné kvality :)

slaven1

Chelemendik je krsný syn mojej prastarej maminej predavačkinho syna vnuk :) Článok dal preto, lebo je to dobrá informácia.

Neodpovedá ani žartom, ani výhovorkou, nijako.

A to musím na každú blbosť reagovať? :)

Toto je internet. Tu sa stretávajú len images ľudí, nie skutoční ľudia, len určitý ich aspekt.

Pekne napísané

Norman

odpovedať žartom tiež nie je tvoja parketa, to tiež radšej nie.
Ináč, Slaven, samozrejme, si dieťa dnešnej doby, výplod socialisticko-kapiatlistických pomerov - samozrejme, nič nemusíš. Žiadna zodpovednosť, žiadna serióznosť, žiadna úroveň - nič nemusíš.
Ale potom sa nečuduj.)

slaven1
Ja to volám éra postkomunizmu. Mysli na to, že tu sa stretávajú "iba naše fragmenty" :)
Norman

Úplne vážne a s plnou úctou, na Ukrajinu toľko nemysli.
Oni na teba tiež nemyslia.

Myslíš, že tvoj osud je spojený s Ukrajinou? Každý z nás tu má svoje peklo - aj Ukrajinci. nechaj im ho, pôsobí na nich liečivo. Oni sa o seba boja menej, ako mnohí o nich. Keby sme trpeli za každé sprosté decko, čo sa hrá v sene so zápaľkami ...

slaven1

@Ema

V tom prípade dobre - nech je to tu téma.

Óóóóó ďakujeme veľká Ema :-)

@Norman

Ináč mám dojem, že už táto téma odoznela aj na Zemavek a Slobvysielači, bolo to dosť hysterické a prehnané a dali od toho ruky preč. Alebo nie?
To je prvý fakt, prečo sa tomu nevenujeme ani my.

Téma neodznela, bola to len prvá vlna, chystajú ďalšie. Nie je to hysterické ani prehnané, je to dôležitou súčasťou toho, kam posúvajú našu spoločnosť "vpred". SV ani Z&V Nedali od toho ruky preč. "My" sa tomu venujeme.

Norman

Keď som bol na vojenskom ročnom rekreačnom pobyte, tam sa stalo azda hneď v prvom mesiaci, že na útvar prišla nejaká delegácia či kontrola alebo čo, grupa vyšších pampalšov. Náhodou som išiel do budovy štábu a keďže som bol neskúsený, keď som ich tam videl stáť, tú skupinku generálskych gúm pred vchodom, necukol som a s patričným pozdravom som prechádzal okolo.
Oni tí externí pajáci, čím viac mali hviezd, tím boli neškodnejší, ale bol medzi nimi aj hostiteľ, veľiteľ toho našeho pluku, a ten zareagoval:
-Kam jdete, soudruhu absolvente?
-Idem na štáb za majorom Slaninom.
-Kam jdete?
-Idem za majorom Slaninom
-Nejdete za majorem Slaninom.
-Idem za majorom Slaninom
-A já vám říkam, že za majorem Slaninom nejdete.

Tomu by sa malo hovoriť bleskové zenistické školenie. To je nenapodobiteľné, to satori reálneho časového okamžiku.

Asi tak k tomu tvojmu - "my sa tomu venujeme".

slaven1

sa tomu venujeme pretože "V tom prípade dobre - nech je to tu téma."

Norman

to bude zrejme príčina všetkých tvojich životných neúspechov.)

Dusanbe

my sme zas mali na vojne "kapitána Cibuľu".
Dobrý chlap to bol. Verím, že by si s majorom Slaninom rozumeli.

Neboli sme my dvaja nakoniec "brothers in arms", keď sme mali takýchto veliteľov ?

Norman

Meno som si vedome a zámerne vymyslel, nie že by to bolo tajné, ale z princípu.
Nič lepšie ma teraz narýchlo nenapadlo, ako Slanina. Bolo to ale meno tiež z oblasti potravín, len české (slanina je také slovenské, že).

Ľubov

Veď ja nie na celú. Ale nedá sa pri pohľade na takéto fotky http://aktualne.atlas.sk/zdrvujuci-pohlad-do-doneckych-krytov-z-ukrajiny... nemyslieť na Doneck. A ešte počúvam aj Motorové myši na SV. To je autentické,ja viem,že nie sú rozmaznaní ,ani nikdy neboli,ani nebudú.Ja len,že košeľa bližšia ako kabát.

Celkom nerozumiem,ako tu vnímate S. Chelemendika,som tu pomerne krátko.Mala by som skôr inú otázku, a to konkrétne,kto je to A.Rozin a prečo mu patrí Incheba. Nikdy nepochopím tú zvláštnu ruskú záľubu až v takej byzantskej,divej márnotratnosti.Trochu to zrejme súvisí s pravoslávím,s ich presvedčením,že nebo je celé zo zlata. Ako hore ,tak dole. Bez zlata teda niet ani sakrálnosť moci. Ospravelň ma,že dosť často spájam viac tém a článkov do jedného.

Norman

utrpeniu sa nedá oddávať, nemusím ti vysvetlovať, prečo nie ... ale pripomeniem, že aj z utrpenie sa môže stať závislosť.
Čo sa týka Chelemendika - k tomu sa vyjadrím, že má moje plné sympatie, možno ani nie tak za prácu, ale proste za svoju osobnosť. Napriek tomu či aj pre to ma zaujíma(lo), aké má Slaven na neho linky.

Ruskú bohatiersku tradíciu vidím príliš málo, kde sa vlasten stráca?:) Kto je to Rozin neviem nič bližšie, proste má ruský poôvod, ale keby som aj vedel, moc by som do toho nerýpal, pretože mám pred (blízskou) mafiou rešpekt.

nové