Kuriéri bez hraníc

Nazbierali ich na veľkú loď niekde v líbyjských teritoriálnych vodách a vyklopili ich v Auguste. Akurátže už v júli.

V uvítacom výbore na pôde Európskej únie, konkrétne v sicílskej Auguste, kde loď pristála, bol aj istý Tomáš Bella. Pamätáme si ho spred niekoľkých rokov, keď v diskusii k perverznému článku pedofila s krycím menom Liddel - ktorý mal vedením Smetiarne povolené založiť si blog bez použitia svojho mena a šíriť pedofilné zvratky - sa toho psychopata vášnivo zastával. Bella ako predstaviteľ redakcie vtedy prizval obdobne perverzného "psychológa", aby nám vysvetlil Liddlov nárok na sex s deťmi, ba dokonca k onej pamätnej diskusii napísal na svojom osobnom smetiarskom blogu text na obhajobu pedofílie. Ten plynutím času z Bellovho blogu záhadne zmizol.

Takže tento Bella spojil príjemné s užitočným - dovolenku na Sicílii s chystanou reportážou o afrických "utečencoch". Zatiaľ nám prostredníctvom denníčka N poslal fotku, aby sme sa nad tými úbohými bytosťami v predstihu dojali.

Tu sú, vstupujúc do EÚ:

Zajtra ich stretnete osobne.

Lekári bez hraníc zrejme nemajú dostatočnú pracovnú náplň trebárs v Sýrii či Gaze, keď môžu v Stredozemnom mori suplovať prevádzačov a voziť do EÚ ilegálnych migrantov.

Kým africká invázna vlna z juhu ešte len postupuje, allahakbaristi z Ázie sú už k nám bližšie. V Maďarsku.

 

 
Náhodný okoloidúci

V súvislosti s inváziou Afričanov a Aziatov a s hypertrofujúcim a dobre živeným hnutím teplých a iných exotov dostávaj zmysel všetky tie propagandistické holýúdske filmy o mutantoch a X-menoch bojujúcich za svoje uznanie. Aby sme si ale rozumeli, ja tie filmy poznám len z počutia (čítania), v záujme zachovania duševného zdravia ich nesledujem. A to sa pokladám za fanúšika sci-fi.

lebleu
Náhodný okoloidúci

Kedysi dávno ešte na VŠ sme so spolužiakom katolíckeho vierovyznania (on sa ním dokonca aj čiastočne riadil) dali reč na tému preľudnenia planéty. Presviedčal ma, koľko desiatok miliárd ľudí je Zem schopná uživiť. Na moju otázku, na čo to bude dobré, sa zmohol už len na náboženský pseudoargument z jeho obľúbenej knihy - o milovaní sa, množení sa a zaplnení Zeme.
Takže kedy bude Zem dostatočne zaplnená? Keď bude celý jej povrch od pobrežia mora po vrcholky hôr a púšte natrieskaný davmi ľudí ako počas dopravnej špičky vo vlaku Šinkansen, všetky zvieratá väčšie ako myš budú zjedené a jedlo sa bude dovážať z Marsu alebo z Venuše?
Ešte aj tie stromy v lese súťažia o to, ktorý z nich rýchlejšie vyrastie, aby ho nezatienil sused. Aby prežil. Ani jeden strom s dobrovoľne nevzdáva svojho miesta pod slnkom. Na jednotku plochy sa zmestí len obmedzený počet zdravých dospelých stromov.
Ako povedal jeden múdry pán, ktorého meno si nepamätám - Kto si myslí, že v konečnom svete je možný nekonečný rast, je buď blázon, alebo ekonóm.

nové