Kurzy o holokauze

Ministerstvo školstva odkleplo 200-tisíc eur z eurofondov na kurzy o holokauze cestovnej kancelárii ViVa Tours.

Poslanec SaS Branislav Gröhling zaútočil na ministerstvo školstva pod patronátom strany SNS. Obvinil toto ministerstvo z tunelovania peňazí.

"Cestovná kancelária ViVa Tours mala v roku 2016 podľa verejne dostupných informácií dvoch zamestnancov. Teraz dostala príspevok v hodnote, ktorá predstavuje takmer desaťnásobok jej vlaňajších tržieb. Hlavným expertom má byť lesník. Je nehorázne, keď v tom ministerstvo školstva nevidí problém a strká hlavu do piesku,” to sú poslancove slová.

Ale nebojte sa, nejde o kritiku kultu holokauzu, ani starosť o štátne peniaze, ide v prvom rade o zisk. Ako sám poslanec  SaS poznamenal, na Slovensku pôsobí niekoľko organizácií, ktoré sa tejto téme dlhodobo venujú a tie zrejme  mali tie peniaze dostať. 

Branislav Gröhling je pripravený otvoriť tento prípad aj na rokovaní školského výboru. “Závisieť bude aj od toho, či ministerka za tento škandál vyvodí zodpovednosť alebo ho bude v úvodzovkách vyšetrovať až do zabudnutia ako minuloročné eurofondy.”

Potrestať niekoho za to, že organizoval zájazdy za holokauzom, akokoľvek predražené? Nie, to ťažko, to si neviem predstaviť.

Ale znova vidíme, že Dankovi neprospelo podporovať Izrael. Sionisti aj tak z neho a jeho ministerstva spravia hlupákov a zlodejov.

No, spravia ... nebudú o tom mlčať.

 

buko

Nechapem preco by tie zajazdy nemohol organizovat trebars aj lesnik.
Na organizovanie odvozu autobusom na Holokauz treba nejaku specialnu kvalifikaciu?
Chceli peniaze na holokauz zajazdy, tak ich maju. Neviem co sa cuduju.

vrbovčan

k pani, čo prišla o dcéru a zdieľaní jej nešťastia a vzhľadom k jej inteligencii zdržať sa komentárov o jej inteligencii, jej drzosť prekročila medze tejto snahy. Chválim Ťa ,Norman, za použitie výrazu "Holokauz". Myslím, že tento výraz sa raz stane symbolom primitivizmu a tuposti antismeráckej politickej scény, neváhajúcej pre svoje politické ciele zneužiť aj túto úbohú ženu.