Lokálny tupý byrokrat na konferencii

 Hrozba vojenského úderu na Sýriu bez mandátu OSN je extrémne vysoká a ja ako občan a daňový poplatník Slovenskej republiky márne čakám na vyjadrenie k tomuto závažnému medzinárodnému problému od slovenských štátnych predstaviteľov, ktorých si platím na dobré spravovanie vecí verejných - domácich i zahraničných. Keďže v tomto prípade ide o zahraničie, tak záväzné vyjadrenie ministra zahraničných vecí Lajčáka.

Namiesto transparentného a zrozumiteľného stanoviska sa dozvedám, že minister Lajčák má iné povinnosti, ako vyjadriť sa k nastávajúcej vojne iniciovanej Západom. V stredu, keď sa tvrdá vojnová propaganda v korporátnych médiach aj na Slovensku doslova dostávala do hysterického oblúka, minister nemohol poskytnúť v mene SR vyjadrenie k hroziacej (možno globálnej) vojne, pretože bol na konferencii oslavujúcej otvorenie Mierového paláca v Haagu a dokonca tam rečnil o svojich úspechoch. Dnes je voľný deň, tupí byrokrati oddychujú, a tak sa opäť nedozvieme, aké je oficiálne stanovisko Slovenskej republiky k vojenskému úderu na Sýriu bez mandátu OSN.

To sa naozaj v redakciách takzvaných slobodných médií v Podkarpatí nenájde ani jediný novinár schopný poriadne vykonávať svoju verejnú službu, ktorú má v popise práce a spýtať sa Lajčáka priamo? Plus ďalších vysokých predstaviteľov, vrátane toho Káčera, ktorého predsa novinári poznajú a vedia, čo má za funkciu.

A potom to zdieľať vo verejnom prirestore, samozrejme.

 

Kým my čakáme na vyjadrenie predstaviteľov Slovenskej republiky, Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie pomenovalo presne, o čo ide Západu v snahe vojensky napádať a rozbíjať suverénne štáty. Je to otvorený pokus o zlikvidovanie medzinárodného práva. Tento poznatok má MZV RF z aktuálnych rokovaní predstaviteľov 5 štátov na pôde Bezpečnostnej rady OSN, kde sa USA, Veľká Británia a Francúzsko pokúšajú odstaviť pravidlá pre civilizované správanie a definitívne zaviesť mafiánsku normu "vojensky väčší pes jebe".

Čo na to pán Lajčák? Nakúpime v novom svetovom poriadku, v ktorom bude platiť len právo sinejšieho, atómové zbrane, aby nás hocijaká sviňa typu USA či Veľkej Británie pri najbližšej vhodnej príležitosti nevybombardovala do doby kamennej a neobrala - napríklad o vodu, z ktorej bude čoskoro strategickejšia komodita ako ropa?

Rusi sú dostatočne silní, nemuseli by o týchto zločinných pokusoch USA a Veľkej Británie ani hovoriť. Ale čo my, Lajčák? Čo my? Je to voleným vládnym predstaviteľom naozaj egál? Alebo sú len vo svojej tupej byrokratickej lajdáckosti tragicky neinformovaní?

 

Táraniny samozvaného "bezpečnostného analytika", ktorého nikto nevolil, v žiadnom prípade nemožno považovať za oficiálne vyjadrenie SR. Vo vypätej situácii, aká je momentálne, sa žiadni tupí byrokrati podporovaní zhovädilými názormi takzvaných bezpečnostných analytikov nesmú a nebudú vyhovárať, že účasť na vojnovom zverstve im nariaďuje členstvo SR v EÚ a NATO.

 
Autor: 
region: 
Grigoriy

Recyklujem:

 

Dnešný svet netvori dvesto slobodnych štátov s obcanmi zvolenou vládou, ale dvesto internacnych táborov, kde obyvateľstvo je vo vlastníctve tábora, a vsetky tábory sú majetkom malej vrstvy bankarov. V realite ide o dvesto teritorii, ktore maju za úlohu vyberať dane a totálne kontrolovať obyvateľstvo v nich. Pre vyvolavanie zdania legitimity maju obyvatelia táborov právo voliť si kápov, ktori potom plne zodpovedajú za poriadok v tábore. Je pritom pravda, že niektorí kapovia sú ludskejsi, ini viac brutálni. 

Niektorí sú cerveni, niektorí modri, ale vždy poslusni voči majiteľom.

 

Voľba kapa musi vždy byt schválena vlastníkom táborov, a kapo zotrvava pri moci len dovtedy, kým poslušne plní svoju úlohu.

Ak si tábor zvolí kapa, ktory nie je ochotný alebo schopný riadiť tábor podľa želani vlastníkov, dochádza represaliam a nátlaku vo forme politického, ekonomického, niekedy vojenského vydierania az dovtedy, kým si obyvateľstvo neuvedomi, že niet inej možnosti, len podriadit sa diktatu vlastníkov.

 

Každý obyvateľ tábora má svoje cislo, ktore sa eufemisticky niekedy nazýva číslom sociálneho zabezpečenia, inokedy rodnym číslom. Jedinou funkciou čísla je umožniť totálnu kontrolu nad životom obyvateľov tábora. Cislo umožňuje kontrolu vedenia nad najsukromnejsimi a najcitlivejsimi detailami života ľudí v tábore. Práve preto ho v prvom rade potrebuju banky: vedia kde pracujete, koľko tam zarabate, ake máte dlhy, koľko dani máte platit, čo kupujete, čo predavate, kde ste boli na dovolenke atd.

Hoci v pociatkoch zavádzania cislovania ľudí v taboroch Vám slubovali, že taky údaj sa nikdy nedostane do rúk sukromnych korporácii, dnes sú jeho najdôležitejším používateľom prave súkromne banky, ktore sú v rukách vlastníkov táborov. 

Aby sa takýto systém mohol udržať, musia kapovia zabezpečiť, že o presne definovanych veciach s obyvateľstvom nie je dovolené diskutovať, že určite veci sú mimo dosahu vlád.

 

Konkrétne:

- otázka vojny a mieru,

- otázka tlačenia peňazí,

- otázka kontroly nad médiami,

- otázka zameraného miesania ras za účelom eliminacie najschopnejsej z nich, jedinej, ktora má potenciál systém ohroziť,

- otázka zameranej destrukcie rodiny a rodovej identity,

- otázka interpretácie významných dejinnych udalosti,

- otázka používania zdegenerovaneho umenia na dehumanizaciu ľudstva.

 

O týchto veciach nikto nesmie ani diskutovat - to je jednoducho tabu, pretože to sú hlavne nástroje totálnej vlády.

Kde tu potom niekto vidí priestor pre pána Lajčáka, aby sa k niecomu samostatne vyjadroval?

 

 
Gašpar
a výrokom "k intervencii Spojených štátov a ich spojencov v Sýrii by nemalo dôjsť len na základe jedného zistenia, ktoré nemusí byť podložené skutočnosťou a pravdivosťou" potvrdzuje, že vie plniť príkazy. Podľa mňa dostal nariadenie od predstaviteľov, ktorí sa impériu prečiť nechcú, pretože ešte nemajú 72 rokov a poniektorí by boli radi ešte prezidentmi. Takže touto cestou mu ďakujeme, a treba to do sveta kričať čo najhlasnejšie. Inak povedané - zdá sa, že bude treba zopakovať scenár s SNP. Apropo SNP, jeho dnešná oslava je tiež stelesnenie podobnej demencie ako Samsonov intelekt. Banskobystrickí radní páni majú s najväčšou pravdepodobnosťou vypláchnutý mozok prekladateľským domom Petitpress, inak si neviem predstaviť prečo im z kancelárie na námestí vysia za vedno s vlajkou mestskou a slovenskou aj handra EÚ a vlajka Spojeních štátov!
sword
:-) Jooj dobry clanok. Videl som Lajcaka v spravach v TV Mar....,( casto tu tv nepozeram,ale bol som primarne zvedavy,ci sa ho niekto z novinarov aspon uchutkom neopyta,co na to nasa ,,diplomacia,,. A div sa svete,ktosi mu tam taku otazku zosmolil. Nic,ziadny nazor,ani vlastny,ani za prachy danovych poddanych. Esteze ho zachranil telefonat v priamom prenose od nejakej kolegyne Katky zo zahranicia,co ho nutne potrebovala kontaktovat kôli konzultacii o ....... o com vlastne,do ktoreho zadku vliezt?
slaven1

Mám taký obyčajný mobil, nič extra. Stál ma 120e. Taký minister má určite nejaký namakaný model aspoň s androidom (je až k neuvereniu, koľko dát tento mobilný OS na bežného užívateľa vyprodukuje. "Guess who" - hádajte správne po americky - kto tie dáta systematicky spracová.. odpočúva).

O mojom nezaujímavom mobile píšem preto, lebo má funkciu "falošného hovoru". Keď dlhšie vo vrecku podržím tlačítko na pridanie hlasitosti, tak telefón za 10 sek. začne zvoniť - akože mi prichádza hovor. Používam to, keď sa potrebujem dostať z ťahavého rozhovoru (veď to poznáte).

Takže vravíš, že ministrovi Lajčákovi zazvonil telefón sledovacie zariadenie práve vo chvíli, keď sa ho pýtali na to či aj Slovensko ráči zabíjať v Sýrii?

NSA tracking devices - CEll

sword
Ano. Lajci prijal hovor slovami....,,hi kathy,,. Po anglicky teda vie,betar jeden :-) .
občan
Ivo Samson je hovnožrút, to je predsa známe, že nemá chrbtovú kosť! A osobne som presvedčený, že aj "zlý duch", ako by povedali červenokožci.
Grigoriy

ako by som ja toho samozvaneho židovského politológa vedel v priamej diskusii roznosit na mojich certovskayh kopytach a zahrabat ten nesympaticky ksicht pod čiernu zem.

Ten chlap je stelesnenim všetkého,čím ja pohrdam, všetkého podlého a bezociveho.

Neexistuje lepší príklad ich nekonecnej bezocivosti.

No dobre, možno ešte Hrib.

PS. Počul som, že každá faktúra, kde stat plati niekomu peniaze, má byt zverejnená. Som zvedavý, koľko verejná televízia zaplatila tomuto pošukovi za jeho žvástanie len za posledny rok. Židovske noviny SME sa uz roky odbavujú na Ficovych hodinkach, ale ešte som nepočul, aby sa pýtali, ako je možné, že verejná televízia tomuto niktosovi plati honorár za jeho primitivnej vstupy, ktore určite nikoho nezaujímajú. Prečo vždy utekaju za ním, a pýtajú sa ho na názor!!!??? Dokonca sa napchal do štátnej služby!! Na ministerstvo obrany!!

Buheh

hoci s väčšinou Tvojich príspevkov občas čiastočne áno.

 

Ivo Samson je človek s prvotriednym politologickým vzdelaním a dovoľujem si predpokladať, že s Tvojím vzdelaním sa mu asi sotva môžeš v politologických vedách rovnať. Môže Ti byť nesympatický, ale nič to nemení na fakte, že on je stelesnením moci, ktorú tento ľud odovzdal do rúk našej vlády a jej štruktúr, čiže demokracie. Naopak, ja by som bol za to, aby Samson, ale aj Mesežnikov, Zálešák a ďalší odborníci viedli tento štát, a nie amatéri. Politiku by už konečne mali robiť profesionáli. Viem si Samsona predstaviť napríklad ako predsedu vlády, namiesto toho s hodinkami za milión, čo sa bozkáva so sekretárkami a vlastnou hlavou vie zarábať peniaze. A Mesežnikova ako prezidenta, namiesto toho starého uja. Potom by ste konečne videli ako má demokracia a sloboda vyzerať.

Grigoriy

pretože nie som si isty, či si to nemyslel len ako iróniu.

Ak si to myslel vazne, ďakujem za zaujímavý názor, hoci jeden z najbizarnejsich, aky moje oči kedykoľvek videli.

Ako ironia je to vcelku dobré.

slaven1

Viem si Samsona predstaviť napríklad ako predsedu vlády, namiesto toho s hodinkami za milión, čo sa bozkáva so sekretárkami a vlastnou hlavou vie zarábať peniaze.

Majú ma viesť psychopati, pretože sú profesionálni a vzdelaní? Treba upraviť kritérium výberu - iba profesionalita nestačí.

PS: Ficove bozkávačky sú súčasť jeho predvolebnej kampane.