Louis Vuitton sa preskupuje na trh super super bohatých

Bloombergov Businessweek.com hlási:

Louis Vuitton preskupuje svoje zameranie od skutočne bohatých smerom k skutočne-skutočne bohatým. Parížsky módny konglomerát ohlásil vznik novej rady úzko profilových kožených kabeliek a príslušenstva, oznámil web WWD.

Zo zámeru vyvstáva otázka: ako viac okázalým sa ešte môže Louis Vuitton stať? Spoločnosť si pýta za hodinky $88,000, za kabelky $4,000, alebo za šatky $1,000. Ak sa však pýtate túto otázku, nová LVMH rada nie je pre vás. V maloobchode zameranom na luxusný tovar nie je žiadny cenový strop (rozvážte sami napríklad pri cenách za astrachán - ovčiu vlnu zozbieranú z plodových jahniat).

Tak ako sa stráca stratila stredná vrstva, LVMH sa v zápase o udržanie ziskov a marží preskupuje na trh oligarchov. Teda tých, ktorí majú prístup ku "kvantitatívne uvoľneným" "peniazom" centrálnych "bankárov". Vitajte v neofeudalizme.

Každý mesiac pribudne do systému svetových dolárofinancií $85 mld. Zamestnávatelia Bena Šaloma Bernankieho, ktorý peniaze naťukáva do počítača, vedia, že sa im ich systém ide rozsypať, a znažia sa s neho vytiahnuť maximu. Ohlásili pokračovanie "kvantitatívneho uvoľňovania". Za touto slovnou propagandou sa skrýva vzťah vytvárania (veľkých, obrovských) peňazí z ničoho.

FED, biznis projekt odhlasovaný na Vianoce 23.12.1913, pomaličky končí. Skutočná (skrytá) moc našich končín sa z neho snaží vyžmýkať maximum. Za NAKRESLENÉ peniaze skupujú reálne hodnoty - bane, továrne, PÔDU.

Pri tejto príležitosti by som chcel spomenúť, že zahraničie bude môcť po roku 2014 vo veľkom skupovať pôdu aj na Slovensku. Vyvolení budú mať pôdu (skutočnú hodnotu) a Slovákom v ich vlastnej krajine ostanú bezcenné 0/1 v bankových počítačoch strácajúce na hodnote rýchlosťou $85mld/mesiac.

Karakulská ovca, z ktorej srsti jahniatok sa robí astrachán, zdroj wikipedia
Karakulská ovca, z ktorej srsti jahniatok sa robí astrachán, zdroj wikipedia.

Autor: 
téma: 
region: 
slaven1

Dúfajme že FED nevybuchne.

Náhodný okoloidúci
Pripomínam, že každá kúpa má dve strany - kupujúcu a predávajúcu. Chyna je v tom, že našinec je krátkozraký a občas skôr príliš občas nedividí na veci až do dôsledkov a preto je veľmi náchylný predávať pôdu, ktorú predávať nemusí. A to len preto, aby utŕžené peniažky minul na nepotrebné nezmysly. Zvlášť naši volení zástupcovia veľmi ľahko a pritom beztrestne predávajú pôdu, ktorá im nepatrí, ale majú ju len v správe. Čo s tým? Výzvy nepredávať pôdu asi nepadnú na úrodnú pôdu.
slaven1

Našinec nie je krátkozraký, našinec je neinformovaný, udržovaný v kóme.

Buheh
a bude oholený úplne. Ale netreba si to príliš brať k srdcu, koleso dejín sa opäť raz otočí a budú sa diať zas iné neprávosti.
Anonymous
Po slovensky astrachán. Dokonca to máš uvedené aj v tvojom zdroji.  
slaven1
Pre mňa nové slovo v slovníku, v prekladanom článku som o ňom počul prvý krát. Opravené.
slaven1

Pekné. Tu je odkaz na jednu "nekultúrnu" vložku - hlavne komenátre stoja za to :-)

riccisvk: Úvodné 3 sekundy mám nastavené ako pípnutie SMSky

Anonymous
Nemohol by si to preložiť? Ja tam počujem - Pretože sme macitalac nás vyhadzujú vonku ?  
Elle
Eastern Slovakian ear can clearly catch the questioned word ending "maci...talac" as "... Ta nas" I have no idea what Maci means. Despite of everything I feel for that girl.     
Norman
"Pretože sme romáci ta nas vyhadzujú z bytu vonku" Človek tréningom na exotických jazykoch lepšie rozumie aj slovenčine.   Ale vážne: Francúzi idú Rómov exulovať, lebo tí "nemajú záujem sa prispôsobiť". Briti idú - čo to presne? - v podstate tiež odvážať nepohodlných - aj tak to robili predtým vždy (Austrália, Amerika), len spolu so sionom porazili zlú-zlú európsku renesanciu 20. storočia  a tak toto (milióny imperiálov) majú za odmenu.   V Amerike je už ale asi naozaj neskoro - kým rodení demokrati-zakladatelia  Washington, Franklin, Jefferson, Hamilton, Madison boli najsprostejší vydrbaní otrokári, tak súčasné a budúce generácie znášajú následky ich pažravosti po majetku. Kým Nemecko a Škandinávia sa zaobišla bez otrokov, demokrati za vodou nechceli sami pracovať - a tým, spolu so svojimi britskými bratmi a spomocou židovkých otrokárov, navždy otrávili svoju dušu, dušu svojho národa. To je to, čo teraz všetci vidíme. Karma.
Norman
odporúčam odvoz do Detroitu. Tam je teraz voľných bytov....
Elle
See...it is not easy.