LTS

  V najbližších dňoch začnú zo štvrtého reaktora jadrovej elektrárne vo Fukušime vyberať 400 ton vysoko rádioaktívneho vyhoreného paliva. V animácii neobvyklej operácie všetko funguje hladko a na videozázname spoločnosti BBC, ktorej japonská spoločnosť TEPCO povolila vstup do priestorov reaktora, nič nenasvedčuje tomu, že by sa tam mala udiať jadrová apokalypsa.

Upadajúcu morálku fukušimského mančaftu prišiel do budovy reaktora, hroziacej pri najbližšom silnejšom zemetrasení kolapsom, nedávno podporiť aj samotný premiér Japonska. Súc navlečený v atombordeli huhňal do masky "budúcnosť Japonska leží na vašich ramenách", čo iste deprimovaným a zle plateným ľuďom pozdvihlo bojového ducha.

O tom, že je situácia vo Fukušime vážna, vypovedá mlčanie "serióznych" západných korporátnych médií, o bulvári ani nehovoriac. Veľké energetické spoločnosti predsa nemôžu byť obviňované z ohrozovania celej planéty, hlavne keď má na dôsledkoch ich debilnej neprezieravosti podiel napríklad americký moloch General Electric. Mainstream zamlčiava, vedci varujú. Ak sa operácia vo štvrtom reaktore nevyvinie priaznivo, bude nutné evakuovať nielen Tokyo a celé Japonsko, ale celú severnú pologuľu. A to už je niečo. Na základe smernice z Bruselu všetko obyvateľstvo Európskej únie nasadne ako jeden muž s dvadsaťkilovými evakuačnými balíkmi na všelijaké Costa Concordie a rozlúči sa so starým kontinentom v céziovom opare. LTS, ako sa hovorí v jadrovej hantýrke. Long-Term Shutdown - celého kontinentu. Cestou okolo Lampedusy vyšlú Európania tamojšej nomádskej čvarge signál, že Európa je voľná. Len sa nebude mať o nich kto postarať.

Po štyridsiatich dňoch pochodu púšťou sa tí, čo prežijú, rozptýlia od rovníka nižšie a spásajúc saranče a bobuľovité plody sa budú tešiť, že im nehrozia choroby spôsobené explóziou štvrtého fukušimského reaktora.

Tzv. vedec, ktorý tára o prípadnej nutnosti "evakuovať celú severnú pologuľu", je blbec, ktorý nevie nič o ľudskej prirodzenosti. Ľudia zostanú doma. Radšej zomrú na svojej ulici, ako by mali žiť v nejakej riti na južnej pologuli, kam rádioaktívne svinstvo vo vzdušných prúdoch - dorazí neskôr. Ak by sa teda pri odstraňovaní palivových tyčí zo štvrtého reaktora udialo čokoľvek, určite nedôjde k zvráteniu obvyklej migračnej trasy a davy zo severu sa nebudú valiť na juh. V našich životoch sa neudeje nič prelomové, len úrady hlavného hygienika zmenia normy a do správ o počasí pribudnú informácie o koncentrácii cézia.

Keby sa však udialo čokoľvek, rozhodnutie tohto človeka je nasledovaniahodné. Morálna povinnosť postarať sa o bezmocných, s ktorými sa v evakuačných plánoch nepočíta.

 
slaven1

O to hlúpejšie mi príde jednanie Rusov, keď namiesto toho, aby nabrali rozumný kurz Nemcov, počet jadrových elektrární po svete dokonca rozširujú (teraz stavajú jednu v Bangladéši).

Nestačil im jeden Černobyl? Koľko podobných nehôd "vodcovia planéty Zem" potrebujú? A koľko planéta Zem znesie?

Podobne Slovensko a dostavba Mochoviec. Podobne Irán, ktorého polovica krajiny je púšť. To je neskutočne veľa obnoviteľnej, solárnej energie? Načo potrebujú takú sračku ako je energia z jadra?

Pred pár dňami som si uložil tento odkaz,  s tým, že keď niekto tému na Nadhľade otvorí, tak ho pridám  http://climateviewer.com/2013/10/11/the-implications-of-the-massive-cont... Dlho som čakať nemusel.

 

Dnes som mal na raňajky tuniaka v konzerve z Jednoty a včera som si gúglil čo stojí spoľahlivý dozimeter.

 

Elle
clovek nema slov. Ako sa toto mohlo stat? Ako sa moze stat, ze clovek dokaze znicit planetu? Hola opica...
Elle
Elle
Skusim znova. Zoznamili sme sa pred 4 rokmi v lese a casom sme sa spriatelili napriek tomu, ze v dome byvaju aj dvaja psi. Uz 4 roky ti fotku poslat jeho fotku.

nové