Ľudia s brvnom v oku

To sú tí, ktorí nám hovoria, že máme v oku smietku.

To sú tí, ktorým vadí, keď predstavitelia prosovietskeho režimu pred takmer 50 rokmi pozvali do ČSSR cudzie vojská na obranu pred nepriateľom, ale nevadí im, keď to isté robia predstavitelia proamerických režimov v Nemecku, Litve, Lotyšsku a ďalších 150 štátoch sveta, kde majú USA vyše 700 základní.

 

 

To sú tí, ktorým vadí, keď majú cez Európu prejsť mierumilovní motorkári, aby položili vence na hroboch vojakov, ktorí oslobodili Európu od hitlerovského fašizmu, ale radujú sa, keď tade provokatívne prechádza konvoj okupačnej armády.

To sú tí, ktorí upadajú do epileptického záchvatu, keď sa niekto hlási ku komunistickým myšlienkam, ale radostne v Európe vítajú znásilňovačov a šialených odrezávačov hláv vyznávajúcich najneznášanlivejšie náboženstvo v najnehumánnejšej možnej podobe.

To sú tí, ktorým vadí, že obyvatelia Krymu sa v referende slobodne a drvivou väčšinou rozhodli svoju autonómnu republiku pripojiť naspäť k Rusku, odkiaľ bola Ukrajincom Chruščovom protiprávne odčlenená, ale nevadí im, keď bolo od Srbska odtrhnuté Kosovo úplne proti akémukoľvek právu.

To sú tí, ktorým vadí, že čínska vláda v Tibete potláča práva Tibeťanov, ale nevadí im, že Turecko, člen NATO, ďaleko horším spôsobom masakruje svoje kurdské obyvateľstvo, alebo že Izrael už desaťročia otvorene pácha genocídu Palestínčanov.

To sú tí, ktorým vadí použitie slova Žid pomaly v akejkoľvek inej súvislosti než s holokaustom, ale nemajú problém nenávistne spomínať „Rusákov“ v súvislosti so socializmom a rokom 1968.

To sú tí, ktorí nás neustále ohadzujú zaklínadlami ako „fašisti“, „rasisti“, ale nechcú vidieť rasizmus z druhej strany. Nechcú vidieť rasizmus cigánsky, černošský, arabský, americký, nechcú vidieť fašistické korene, na ktorých vyrástla dnešná EÚ, nechcú vidieť prepojenia medzi tými, ktorých velebia ako najväčších demokratov, a najväčšími rasistami v histórii, kam zďaleka nepatrí len Hitler.

To sú tí, ktorým vadí každá zmienka o domácom vlastenectve, ale neprekážajú im veľkohubé vyhlásenia o výnimočnom americkom národe a o tom, že ostatní by mali dodržiavať pravidlá stanovené Američanmi.

To sú tí, ktorí tvrdia, že Rusko je agresor, a pritom im vôbec nevadí, že to je NATO, ktoré obkľučuje Rusko čoraz tesnejšie.

To sú tí, ktorí tvrdia, že Rusko útočí a chce porušovať rovnováhu, ale nevšimli si do očí bijúci nepomer síl v prospech NATO, ktorý sa Rusko snaží iba zmierniť, argumentujúc, že práve strategická rovnováha síl je najlepšou prevenciou svetovej vojny.

To sú tí, ktorí sú pobúrení, keď ruské stíhačky odháňajú od svojich hraníc americké lietadlá či lode, ignorujúc fakt, že v blízkosti amerických hraníc žiadne ruské lietadlá ani lode nie sú.

To sú tí, čo tvrdia, že všetok ten západný militarizmus je len prevencia pred ruskou agresiou, pričom ignorujú fakt, že Rusko okrem dvoch sporných konfliktov na svojich hraniciach (nezavinených Ruskom) a sýrskej vojny sa v posledných desaťročiach žiadnej vojny nezúčastnilo, na rozdiel od nekonečného zoznamu USA agresívnych vojen, prevratov, farebných revolúcií či iných zločinov.

To sú tí, ktorí napriek nekonečnému množstvu dôkazov sú presvedčení, že USA sú demokratickou a mierumilovnou krajinou a vôbec im neprekáža fakt, že politika USA je stále založená na Wolfowitzovej doktríne, ktorú nikto nikdy nezrušil, a v ktorej je explicitne zdôraznené, že „Náš prvý cieľ je zabrániť ustanoveniu nového protivníka, či už na území bývalého ZSSR alebo inde...“ a treba „zabrániť akejkoľvek nepriateľskej sile ovládnuť oblasť, ktorej zdroje by, pod zjednotenou vládou, boli dostatočné na vytvorenie svetovej mocnosti.“

Atď., atď.

Ľudia s brvnom v oku.

Či to brvno nosia v oku v dôsledku zamestnaneckého pomeru, spriaznenosti s vyvolenou skupinou alebo ako následok spracovania vzdelávacou a mediálnou mašinériou, to nám viacmenej môže byť jedno – za to, že nemajú vzťah k pravde a intelektuálnej poctivosti, si nezaslúžia zhovievavosť.

 
Norman

Upravená fotka srdiečkarov je dobrá, ale oveľa lepšívýkon dosiahol buhehe v Pravde, kde hackol titulnú fortku k článku o Karolovi 4. Tiež tam nahradil jeho tvár tvárou Mr. Beama.

 

http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/393027-panovnik-karol-iv-otec-o...

Buheh

:)

Náhodný okoloidúci

Pri čítaní tohto článku mi prišiel na um nenávistný protiruský výgrc, uverejnený nedávno na prope.

https://www.protiprudu.org/koho-chleba-jes/

Autor má zjavne problém pochopiť, že boľševický prevrat (Veľkú októbrovú sionistickú revolúciu) v roku 1917 zorganizovali a viedli Aškenázi financovaní z USA a ako úderné jednotky boľševici využívali nejakých 30 000 Lotyšov. Našťastie sa prevrat do značnej miery jeho strojcom vymkol z rúk a ZSSR začal žiť svojím vlastným životom. To Rusku uchránilo veľa životov aj hodnôt.
Znásilňovanie počas oslobodzovania Slovenka a protektorátu od nacistov? Dochádzalo k nemu. Ibaže - aký podiel v Červenej armáde mali Rusi a aký mali divokí Ukrajinci a Kaukazci? Prečo sú zo znásilňovania obvinení iba Rusi? Prečo nie aj Ukrajinci? Navyše pokiaľ viem, znásilňovanie ruskí velitelia prísne trestali. A o tom, v akom rozsahu znásilňovali Amíci Nemky a Francúzky, sa len teraz začína nesmelo hovoriť.
A v roku 1968 vojská Varšavskej zmluvy zastavili sionistický prevrat, eufemisticky nazývaný "Pražská jar" alebo "obrodný proces". Keby k tomu nedošlo, mali by sme tu teraz taký prisťahovalecký bordel ako v západnej Európe.
Berlínsky múr bábkovodiči západnej okupačnej zóny ticho, ale nadšene vítali - zabránil úteku východných Nemcov do západného Nemecka, ktorí pred jeho výstavbou utekali do západnej časti štátu a tam našli robotu, ale po jeho výstavbe vznikol hlad po lacnej pracovnej sile a to bola skvelá zámienka naťahať do západného Nemecka Turkov a iných "mimoeurópanov". Už vtedy sa "pracovalo" na zničení nemeckého národa krížením s cudzincami.
Postupne vyplávajú na povrch také tajomstvá a súvislosti, na aké by sme ani nepomysleli. Samozrejme, proamerických riťolezcov to nepresvedčí, tí budú musieť vyhynúť prirodzeným spôsobom. Alebo ich vyzabíja pravda.