Ľútosť nestačí

Toto som našiel dnes na webe:

Vážení, ľútosť nestačí! Treba konať - každý v miere svojich schopností a svojho chápania. Inak nás budú naše deti a vnúčatá právom preklínať. 

Nejednému známemu som už otvoril oči tak, že som ho najprv počúval, potom sa pýtal, a keď sám nevedel odpovedať, tak som ponúkol súvislosť aby sám odhalil mechanizmus. Mnohí ľudia tolerujú samovražedný systém len preto, že im stačí jeho povrchná agenda.

Keď však citlivo naštrbíte ich svet, sami budú hľadať odpovede, aby sa necítili zneužívanými. Ľudia nie sú zlí, len žijú vo svete krivých zrkadiel, ktoré treba rozbiť, aby si z úlomkov sami poskladali konzistentnú mozaiku.

Samozrejme, že sú aj zatvrdlí hlupáci, ktorí nechcú vidieť realitu, lebo na faloši participujú, čo je veľmi krátkozraké, lebo aj tak raz narazia.

 
 
 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
Náhodný okoloidúci

Uverejnenému komentáru nie je čo vyčítať, je to pravda a je to aj cesta k pravde.

Ale veľmi mi pripomína mantru z leva-netu:
Mierou svojho chápania pracuješ na seba. Mierou svojho nechápania pracuješ na toho, kto chápe viac.

Norman

Neviem, nenapísal som to ja, mne sa to páčilo. Dávať podrobnejšie rady je ťažko. Je to individuálne.

Okrem toho som chcel povedať, že čítajúc komentáre po webe vidno, že mnohí ľudia dostatočne dobre vedia, ako to je. Nie je to žiadna veda.

p.s.
Ak narážaš na to, že to napísal niekto z leva-netu, tak to mi je úplne jedno. Leva-net nie je hriech, len ťažký omyl :-)

Náhodný okoloidúci

Veď ja som to hneď pochopil, že to nie je Tvoj text, ale prevzatý z komentárov na HS.

Aj ja som na leva-nete našiel celkom zaujímavé veci, ale keďže viem, že ide o propagátorov "dobrého najlepšieho skvelého koránického islamu", beriem tie popletené decká s rezervou. Zvlášť ma znechutila ich neskutočná agresivita a arogancia voči tým, ktorí s dovolia s nimi nesúhlasiť.

Ale ako píšeš - je dobre, že ľudia si uvedomujú, ako sa veci majú a že niekto im hovorí pravdu a niekto klame.

Norman

Ja som už dávno nepozrel leva-net, takže pokiaľ sa nejako vyostrilo ich "vybočenie", tak dík za varovanie, aj v mene všetkých prítomných.

Ono tiež možno povedať, že také (komplikované) systémy, ako KOB z levanetu, ak nevedú k žiadanému cieľu, majú tendencia sa zamotať a v podstate "zošalieť" - radikalizácia, rozpad do siekt ... no proste celý ten proces života ideológie.

Pravda, stále platí, že je škoda ľudí - aj tamojších nalákaných čitateľov, ale aj tamojších autorov, lebo to nie je ich výmysel, tiež sa na to len nalepili.

sandro

V niekolkych vetach si dokonale zhrnul levanet:) A v podstate sa to tam uz naozaj aj rozpadlo...

Buheh

ale ani prava-net.

Neostáva nič iné, len si poctivo prešliapavať vlastnú, zlatú strednú cestu.