Manning dostal 35 rokov

Nie je to prvý politický justičný zločin v USA, ale Amerika dnes prestúpila rubikon. Odsúdila človeka, ktorý v dobrej vôle prezradil hlavné vojenské zločiny - ale ani najmenej neodsúdila tých, ktorí sa tých zločinov dopustili.  Tých 35 rokov je v podstate doživotie - pretože tento človek je už dnes zlomený a predstava čo "len" 10 rokov v US dierach, či už vojenských, civilných alebo privátnych, je skutočne odporná a zrejme ho to psychicky odrovná.

Je jasné, že každá krajina trestá špiónov a zradcov - ale to nie je Manningov prípad. Jeho motívy, okrem všeobecne ľudských, boli dané aj skutočnou realitou homosexuála v americkej spoločnosti. A ešte jednou vecou - podla jeho príbehu sa dá usudzovať, že v prostredí  mladých američanov ste lúzer, ak ste malý a nemáte svaly. Je to presne ako medzi opicami, je to príklad preniknutia nigger-gang myslenia do stredných vrstiev spoločnosti. Sprostredkované a šírené to je hlavne masmédiami, masovou "kultúrou".

Manning požiadal o milosť prezidenta. Neviem, ako to dopadne, ale nech už akokoľvek - ak sa nejaký systém má spoliehať, že sa spravodlivosť dosiahne iba milosťou hlavného herca - tak to tiež svedčí len o tom, že ten systém je morálne úplne v koncoch. Želám Manningovi aby milosť dostal a mohol odísť do súkromia. Ale ani to by neznížilo hrôzu z amerického monstproces zločinu.

 

 

 

 
Autor: 
slaven1

S trochou štastia ho po občianskej vojne pustia.

qwertz
Vypiekol s nimi. Bude vlastizradca a súčasne príslušník špeciálne chránenej vyvolenej lgbt komunity. http://www.sme.sk/c/6909826/manning-chce-byt-zenou-ziada-milost-od-obamu...
Norman

aj vedomá alebo podvedomá póza - ale na druhej strane aj očividná zámerná diskreditácia Manninga v očiach verejnosti.

Verejnosť nepočula v poslednom čase takmer nič o názoroch Manninga, hlavne nie naživo - ale túto správu, že je pohlavne dezorientovaný, to uverejnujú masmédia SUCASNE s výškou rozsudku.

Ani nie je treba dodávať, že to nie je náhoda.

Zároveň to ukazuje, že manipulátori stále rátajú s tým, že ľudia nemajú radi sexuálnych deviantov - vedia, že to nik nezmení a celá homoproblematika nemá nadej na úspech - ale jej cielom je vyvolať rozpory, žabomyšie alebo aj horšie konflikty.

Samozrejme, Manningova orientácia či akýkoľvejk jeho aktuálny fyzický či psychický stav (nezabúdajme, že mu mohli naordinovať drogovú zmes s akýmkoľvek cieleným účinkom)  je úplne nepodstatný zoči voči zločinu špinavému rozsudku za jeho humanitárny čin.

 

Ešte znova pripomeniem, že nejde len o osud Manninga, ale o precedens, o vyhrážky, o naháňanie strachu. Ak by zjtra Manninga aj ticho pustili, aj tak je tu ten fakt súdu a exekúcie. To už nikto nikdy nevezme späť - ani tu vyhrážku hlavne občanom USA, ani tu hanbu, ktorou má Amerika zašpinený ksicht.

 
slaven1

Skutočne, ktovie čo mu pridávajú do jedla. Oni to vedia. Keď sme pri LGTBFKSDAFKSDKFSAFASD ľuďoch, tak Matica Slovenská napísala pánovi mnistrovi "je už načase zbaviť sa zafixovaných stereotypov, ktoré nám bránia v smerovaní dopredu" rozumný otvorený list. Dáme ho aj sem?

Ema

Intímnymi vecami, úmyselne a systematicky. Aby ho nikto nemohol považovať za hrdinu.

qwertz
35 rokov - Toto je varovanie pre všetkých potenciálnych bojovníkov za slobodu informácií. Keď v 1971 prebehol podobný škandál a vojenský analytik Daniel Ellsberg dal médiám tajnú zbierku "americko-vietnamské vzťahy", známu ako "Dokumenty Pentagona", odhaľujúce pravdu o vietnamskej vojne. Ellsbeg bol zatknutý a prepustený. No Amerika sa za tie roky zmenila. http://oko-planet.su/politik/politiklist/206695-amerika-izmenilas-sekret...