Matica slovenská zrušila stretnutie s Mečiarom a Harabinom

V Dome Matice slovenskej v Nitre mala včera (25. mája 2018) byť konferencia na tému 25 rokov slovenskej štátnosti s hosťami Vladimírom Mečiarom a Štefanom Harabinom.

Za Maticu slovenskú v Nitre mal účastníkov privítať Ján Petruška. Nasledovať mali vystúpenia troch hostí – bývalého poslanca Federálneho zhromaždenia ČSFR Štefana Paulova, expremiéra Vladimíra Mečiara a sudcu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina. Po diskusii mala konferenciu ukončiť pieseň Kto za pravdu horí.

 

Podujatie ale nakoniec zrušila Krajská rada Matice slovenskej v Nitrianskom kraji.

Formálnym dôvodom je to, že Iniciatíva 2016 mala program trocha iný a boli pozvaní aj ďalší hostia.
 „Predseda krajskej rady to zdôvodnil ako prejav apolitickosti Matice slovenskej. Urobil tak na základe nových zistení, že organizátormi konferencie sú aj združenia s aktuálnymi politickými ambíciami a aktivitami,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Matice slovenskej Veronika Matušková.
 
Prosím vás, čo je to "apolitickosť"? A špeciál, ako môže byť "apolitická" taká organizácia, ako Matica Slovenská? Čo chce robiť, ak nechce byť politická? Tancovať okolo vatry?
 
Predseda krajskej rady je nejaký Ľubomír Kleštinec

Adresa: Šúdolská 33, 949 01 Nitra
Mobil: 0903 282668
E-mail: lubko.klesto@zoznam.sk

Poznáte ho? Viete, ktorý to je?

 Ľubomír kleštinec

Ďalšie zdôvodnenie z webu:

Ako mediálni partneri sú na druhej pozvánke uvedené weby Infovojna a Hlavné správy, ktoré sú zaradené medzi konšpiračné weby na stránke www.konspiratori.sk. Medzi partnermi podujatia bolo napríklad občianske združenie Rastic, ktoré sa zasadzovalo za vystúpenie Slovenska z NATO, Spoločnosť Andreja Hlinku či Aliancia za nedeľu.

To si matica Slovenskí nechá diktovať nejakou stránkou košpirátori.sk? Na základe akej autority? Sú v Matici slovenskej naozaj samí blbci alebo samé svine? Vedia vôbec, kto je ich priateľ a za koho kopú? A kto bude kopať do nich? To matičiari na toho predsedu nenapľujú za jeho zbabelosť a podlosť, odo dneška až dovtedy, kým nevypadne?
 
 
 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
sandro

Je niekde na webe Matice toto info?

Norman

Nič som nenašiel, na ich webe sú iba akcie, čo sa uskutočnili. Táto sa neuskutočnila. Netreba nič vysvetlovať, všetci sú spokojní.

Ľubov

Pravda je taká,že pár ľudí si tam robí,čo chce. Už im neverím a nebudem ich podporovať.Toto je posl.kvapka,díky Sandro,za info,zas mi zovrela krv !

Zaujali ma však iní https://www.hlavnespravy.sk/nitrianska-deklaracia-za-zachovanie-suvereni...

Poznám dr.Paulova,bývalý poslanec FZ,ktorý tiež hlasoval za rozdelenie ČSFR.

Nespokojný „občan“

Táto informácia je asi tak pohoršujúca, ako – zámerné? – prehliadanie rozkradačiek počas Mečiarovej vlády a Harbinových minulých snáh o sprísnenie trestov voči tzv. popieračom holokaustu – i. e. ľudia, ktorí o ňom chcú otvorene debatovať v rovine faktov.

Matica mení vedenie, ale myšlienka ostáva.

Norman

Nik nehovorí, že je Mečiar nejaká ovečka a o Harabínovi si myslím tiež svoje, ani to nechcem písať.

Ale predsa, v súčasnosti sú toto žiaľ "symboly" jednej alternatívy.
Ale nech by mal stretnutie viesť hocikto, aj tak je takéto zrušenie diskusie veľmi úbohé a prejav zbabelosti. Je to typický príklad slovenskej reality. Hovorí sa: "nedokážem to pochopiť", ale to je nepresná veta - nedokážem až toľkú úbohosť akceptovať. Aj keď je to len jedna z mnohých a aj keď sú Mečiar a Harabín ľudia, od ktorých radšej ruky preč. Konieckoncov, ani tá beseda nebola zrušená kvôli nim, ale kvôli iným hosťom a organizáciám.

No ale to je jedno, veru, povedzme si na rovinu: nič sa tam nezmenilo. Aká myšlienka v matici zostala? Po revollúcii to vzniklo ako mrtve dieťa, ako mrtva bábka, a takým to zostalo doteraz, lebo mrtve sa nedá oživiť - dá sa tým len pohýbať a tvrdiť, že to žije. Ale ono to nežije.