Mazurek - dobrá výmena, ak mám byť cynický

Najvyšší súd teda potvrdil rozsudok nad Mazurekom. Zvýšil mu pokutu z 5 000 Eur na 10 000 Eur a tento rozsudok poslanca zároveň automaticky zbavil mandátu (už predtým to schválil imunitný výbor parlamentu, ak sa nemýlim).

Mazurek to dostal za svoj rozhovor v rádiu, teda vyslovene za slovný prejav.

Zbaviť poslanca jeho mandátu za slová, ktoré vyriekne, je proti všetkým zásadám liberálnej demokracie. Je tu vidno, že systém sám nedodržiava svoje vlastné pravidlá, že ich obchádza, kedykoľvek mu to vyhovuje.

Pred rokmi Mečiarovci zbavili mandátu svojho poslanca Gauliedera, a to na základe nejakého ním podpísaného papiera a rozhodnutím samotného parlamentu (rok 1996). Bola to nehoráznosť a oprávnene to vzbudilo nevôľu a bol to jeden z veľkých klincov, ktoré si vtĺkol Mečiar do svojej vlastnej politickej rakve. 

Toto zbavenie mandátu Mazureka je ešte horšie, pretože je na základe rozhodnutia inej zložky moci, súdnej moci. Otvára možnosť, že poslanci budú šikanovaní za čokoľvek, čo sa bude hodiť. To, že sa tak stalo za prejav, ktorého sloboda je vraj zaručená každému občanovi, je nielen rozbuška. Je skutočne nechutné, ako tento režim začína zhadzovať svoje posledné masky a odhaluje svoju skutočnú papuľu besnej talmudistickej totality.

Ale je to vec pre ĽSNS vonkoncom nie len negatívna. Je jasné, že voliči sa opäť zamyslia a ĽSNS preferencie opäť len stúpnu.

Okrem toho bol štýl Mazureka naozaj nevhodný aj pre viacerých členov, sympatizantov či voličov ĽSNS - týmto prípadom sa potvrdí, že tadiaľ cesta naozaj nevedie. Emočné výkriky priniesli Mazurekovi známosť, volebné krúžky a teda kreslo poslanca - ale tak sa politika robiť nedá. Presvedčil sa o tom aj on osobne teraz. Je to síce hlboko protiprávne a amorálne rozhodnutie Najvyššieho súdu - ale nepriateľovi proste nemožno takto dávať zámienku na ľahkú šancu, na šikanu.

ĽSNS nestratí post poslanca, Mazureka proste nahradí Milan Špánik. Napriek tomu je to nehorázny precedens šikany politickej strany. Ak si teraz niekto zaslúži trest, tak tá "urválkovská" Špeciálna prokuratúra a súdy, čo toto dopustili.

A vôbec tu nemienim teraz rozoberať, čo Mazurek povedal - ak by povedal čokoľvek, poslanec má mať absolútnu trestnoprávnu výrokovú imunitu - lebo to je jeho sväté poslanie, aby rozmýšlal a hovoril. Ak vôbec nejakú imunitu, tak určite túto.

Pred časom, asi rok pred parlamentnými voľbami 2016, sme tu predpovedali, že sa ĽSNS dostane do parlamentu - tiež na základe šikany ĽSNS. Dovolím si teraz predpovedať, že prípad šikany Mazureka zabezpečil ĽSNS prekročenie 20% volebného výsledku. Nie je to také isté, ale tento prípad asi nechal zabudnúť verejnosť na dokrkvanie prezidentských volieb Kotlebom, ako aj na iné ich nedostatky.

Raz som videl fotky nejakej anakondy, čo zožrala mladého aligátora. Anakonda je tento režim a ĽSNS je taký nehohrabaný, slabý a v podstate nešikovný aligátor. Ale to sústo bolo priveľké a tvrdé algátorie telo proste zvnútra velplaza roztrhlo takmer na dve polovice. Anakonda praskla a vytiekli jej črevá.

Tak to bude aj teraz.

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Roland Edvardsen

Tiež si myslím, že toto môže LSNS len pomôcť. Mazurek a jeho hnusný ksicht a hranie sa na Mussoliniho boli aj tak len a len kontraproduktívne: čo mu voliči ukázali aj pri eurovoľbách. Všetko teraz hrá LSNS do karát - jednoznačne

Norman

to o ksichte azda nemuselo byť, ja osobne tiež nie som žiaden model.

Ľubov

Vyzerá to na širokú frontu-Boris Johnson po počiatočných šokujúcich a razantných krokoch,bojím sa to napísať,zdá sa,bude zastavený tiež.-((. A Matteo Salvini,veď to je aj náš boj.Ďalej provokácie v Česku a Polsku.Robia to tak hrubo,akoby s volbami už nikde v Európe ani nepočítali.Alebo,ak budú,čo zmenia? Tristo zmrdov sa spojí do koalície,pche.
Z nadhľadu to musíte cítiť,že je to organizované centrálne. Akoby mal prasknúť velký vred: buď oni,alebo my. Kocky sú hodené.

Ja Rolandovi rozumiem,je to estét,ale teraz už priveľmi rinčia zbrane ,niečo musí povoliť.

Norman

Je čas pripomenúť jedno dielko, ktoré prognostikuje budúcnosť, podobne, ako napríklad známy oceňovaný román 1984. To dielo je Protokoly sionskych mudrcov. Píše sa v ňom, že aj keď nainseminujú všade na rozhodujúce posty svojich potkanov, spoločnosť sa po čase začne rozpadať a potom už im nepomôže nič, len poštvať ľudí proti sebe, aby sa pobili navzájom a po vzniknutom chaose sami volali po ruke diktatúry. Ktorú im zas ponúkne nejaký Chaldejčan. Včera demokrat, dnes zástanca vlády tvrdej ruky (preto stále pripomínam vrcholné obdobie boľševizmu, okolo roku 1920, ak chce niekto vidieť možnú budúcnosť)

Treba ale dodať, že je to všeobecná schéma, ktorá sa vždy opakuje. Vždy to tak prebieha - spoločnosť sa dá infikovať parazitom, a potom po čase zdochne. Zdochol aj ZSSR, a to bol asi najväčší samostatný systém, aký kedy mali - a dojebali to. Teraz im zdochýňa Amerika - a hovorím Amerika, nielen USA. Zas to celé zničili. Pod ich rukami zdochýňa Západná Európa. Oni sú neschopní kreténi.

Ale ten princíp poznali už v Novom zákone. Tam Vedúci hovorí "Nepriniesol som mier, ale meč priniesol som. Syn proti otcovi, brat proti bratovi".
A iní modernejší Vedúci píše "Daj semitovi moc nad svetom, zničí ju a poletí planéta neobývaná vesmírom ako vyhorený zemiak". Neobvyklé presné proroctvo, keď uvážime, že to písal tiež v 1920-tych rokoch, keď ekológia ešte nikoho nezaujímala.

V tom známom vtipe z čias totality sa pýtali Cigáňa, čo urobí, až sa otvoria hranice na Západ, a/alebo hranice na Východ. V oboch prípadoch bola odpoveď "Vyleziem na strom" (kto ten vtip nepozná, aj tak ho dnes naozaj nepochopí, aj keby som ho celý zas prerozprával).
A tak je čas zasa vyliezť na strom. Ale odporúčam si zobrať nejakú odstrelovačku, aby ste sa na strome nenudili.

Roland Edvardsen

Vieš, že úprimnosť nadovšetko je moja cnosť i slabosť. :-) Inak tu ani nejde o to, že Mazurek nevyzerá ako nejaký model. Taký Babiš teda tiež nie je nejaký krásavec, dokonca by som si dovolil napísať, že tá jeho tvár je istým spôsobom objektívne škaredá, ale napriek tomu z nej vyžaruje akási "mäkkosť", dobráckosť, a teda i dôvera. U Mazureka je to presne naopak. Proste vyzerá ako typický gauner, školský arogantný fagan, ktorý bude šikanovať slabších a ktorému by si ako učiteľ najradšej poriadne prijebal, tak ťa ten ksicht irituje :-). Ak by sa mala vyhlasovať najnesympatickejšia tvár v politike, obávam sa, že Mazurek je adept na 1.miesto, hoci taký Galko alebo Beblavý tiež nie sú na tom nejako extra dobre.

A tu ide v prvom rade o to, že sám Mazurek si takýto brutálny imidž pestoval, je na ňom postavené celé jeho renomé a kariéra. A tu naozaj nejde len o nejaký vonkajší imidž. Mazurek už dlhšie dopláca aj na svoj shit z minulosti, kedy na FB hádzal pod svojim menom kdejaké explicitné radikalizmy, ktoré by som si nedovolil napísať ani ja anonymne, keď mi bolo 17. A mazať už nestíhal, väčšina z toho je vonku a Mazurekovi neostáva teraz nič iné než si vymýšľať, že on to nepísal. Proste toto je niečo v štýle Darwinovej ceny - obyčajná hlúposť a neopatrnosť. Je mi ľúto, ale decká ako Mazurek do vrcholovej politiky skrátka nepatria: bez ohľadu na to, že rešpektujem fakt, že dostal hlasy od ľudí a som proti takýmto rozhodnutia proti slobode slova.

Ľubov

Kvôli všeobecnej informovanosti chcem upozorniť,že na budúci týždeň bude mať premiéru v Česku film Nabarvené ptáče, príde mi to ako ďalšia synchronizovaná akcia ,ktorej súčasťou je jednoznačne aj tento monsterproces proti Mazurekovi.
https://www.youtube.com/watch?v=-8YgEd6jl54 Pozerať to rozhodne nebudem,upozorňujem iba,k čomu už sklzavajú,k čistej úchylnosti a patológii,opäť a opäť holokauza,tentoraz však naozaj prepálili.
Film sa navyše má tváriť ako dokument,pričom scenár podľa r o m á n u je čistá fikcia.

Podstatné je,že diváci,ktorí to dopozerajú,so svojím príslovečným intelektom,sa iba utvrdia v názore,že niet horšej beštie na tomto svete,ako biely kresťan.Podobný zvratok je aj preceňovaný feministický seriál Príbeh služobnice.
Viem,že tento tlak je vyvíjaný na tretej,ideologickej priorite.
Prišiel čas ich "kultúru"jednoznačne ignorovať. To už radšej začnime hrať mariáš.

Norman

včera som náhodou už videl veľký plagát na ten film, cez celý bilboard na Miletičke (pri trhu), ale určite sú všade
https://www.google.com/search?q=nabarven%C3%A9+pt%C3%A1%C4%8De+plagat&so...
ma zaujal, že čo to je ale narýchlo som nepochopil, nečítal som text na ňom. Takže toto to je, holokauza.

Pozrel som ten trailer.
To je ich typický odpad. Poviem ti to tak, že naozaj sú tamto ľudia, ktorý majú v duši len hnis a odpad. Oni tieto hnusné sadistické veci už ani nerobia kvôli politickej propagande, ale ich ten hnus proste baví, a nič iné robiť nevedia, keď skúsia "umenie", tak im z toho vyjde vždy len špinavisť, násilie, mučenie ... to je projekcia ich vlastných duší. Oni sú seriózni sadisti (raz sa zrejme nájde gén pre túto ich tendenciu).
Je to proste určitá forma degenerácie, ktorá nie je viazaná len na nejaký kmeň - myslím, že aj v Strednej Amerike to dosť vypuklo svojho času, alebo niekde v južnej Ázii, miestami, ale je to reálny prírodný antropologicky fenomén. Antropologická choroba.

O Služobnici tu svojho času, pred rokom, písal Rolando, pamätáš? Ja som to teraz pozrel chvíľu - to mi pripadalo nudné a tupé, naozaj prvoplánové, nedokázal som tým stratiť čas, i keď ma extrémy propagandy a ich psychopacie zaujímajú azda možno povedať ako vedca :)

Ale najviac sa propaganda slovenská asi oprie o film Skutek sa stal
https://mojakultura.sk/sokujuci-dokument-skutok-sa-stal/
"dokumentárny film". osudy troch hajzlov Oskara Fegyveresa, Róberta Remiáša a Petra Tótha.
Jeden je síce hore bradou, ale aj tak to bol predajný hajzel.
Už je čas nakrútiťť film o svatom Kuciakovi. Fuj.
Toto nem bude sametová revolúcia.

Roland Edvardsen

Popravde, ja som ten seriál pozeral (prvé dve série) a ono sa to na povrchu javí ako typická feministická agitka o zlých mužoch-znásilňovačoch (patriarchát) a dôležitosti ženských reprodukčných práv, ale dá sa tam podľa mňa vystopovať aj nejaké hlbšie zdravšie posolstvo: napr. o úpadku demokracie v Amerike, resp. neschopnosti demokracie adresovať isté problémy a v kontexte tejto drámy najmä problematike úpadku fertility inteligentných žien z vyššej triedy. Okrem toho sú tam očividné narážky aj na islamský totalitarizmus, myslím, že to nemožno interpretovať výlučne len ako nejaký lacný útok na "biele kresťanstvo Ameriky, ale všeobecne na abrahamický totalitarizmus. A po remeselnej stránke to nie je zle natočené, aj keď nejako som nevydržal dopozerať všetky série.

Norman

tak ja by som prijebal iným ľuďom, určite nie tým z ĽSNS.

Ľubov

Tak ma ešte napadlo,že teraz,keď umenie už neexistuje,ako to kompenzovať?
Pravdu povediac,k nápadu hrať mariáš ma priviedla stránka rozpad cz,kde sa autori venujú aj tomuto.
Hovoria, a asi majú pravdu,že bez kreativity sa žiť nedá. Je fakt,že po tých megadávkach hniloby potrebujeme liek,niečo normálne. A to je balíček kariet,napr.-)Možno vznikne aj ilegálna filmová alternatíva .Alebo budeme chodiť na ochotnícke divadlo tajne ako partizáni.-).

ps.Noo,nechceš ísť na nejakú výstavu? https://novacvernovka.eu/program myslím,že študijného materiálu by si aj tu našiel dosť.-)))

Norman

No, aj aj som v živote o mnohých veciach povedal, že aké zaujímavé. Ale keď nad tým teraz rozmýšľam, vždy som klamal. Umenie je posúvanie vedomia a každý to má len a len v sebe.

nové texty