Medzitým dorástol a chystá sa prasknúť

Samozrejme, čas pracuje aj bez našej snahy a nedá sa zastaviť. Veci dozrievajú, a to ako tie pozitívne, tak aj tie negatívne. Ako sa to volá, keď na rastline alebo hube narastie nejaký ten veľký útvar, ten vak plný semena, ktorý je prichystaný prasknúť a šíriť svoje (jedovaté) spóry? No, na názve nezáleží, ale presne tento obraz som mal pred očami keď som uvidel, že kým tu s nadhľadom sledujeme situáciu, tak v pozadi medzitým narástol InBetween Institute.

InBetween institute je novorast (nádor) na tele Konzervatívneho denníka. Je to jeho bokovka, ktorá mieni fungovať podľa vzoru a v spolupráci s Gatestone Institute a David Horowitz Freedom Centre.

Ak by som mal úctu k čitatelom, nemal by som viac nič dodávať, pretože okruh je uzavretý. Ide sa založiť nový sionistický inštitút, tentokrát krytý za svoju druhú, ale starú známu antimoslimskú masku. David Horowitz, Nina Rosenwald, Alan Dershowitz a mnohí podobní sú tí, podľa ktorých sa má vytvárať "konzervatívna alternatíva" na Slovensku. Podľa Krajniaka  slovo "konzervatívny" zrejme znamená "sionistický", ak nie priamo "židovský".

Nie som zástanca toho, že sionisti robia veci rafinovane, dobre skryté  a gójov vždy odrbú. Naopak, robia veci plocho, prvoplánovo a v podstate jasne - ale sú gójovia, ktorí sú proste asi úplne prevalcovaní, a tak sú ešte plochejší a nechajú sa napriek všetkému nachytať. Doslovne ako hlúpe ryby do siete.

Ako dôkaz si dovolím citovať z diskusie pod článkom Prečo vzniká InBetween:

"Držím palce aj keď pri slove inštitút sa mi otvára nožík vo vrecku"

Tento dotyčný vie, čo znamenajú podobné inštitúty - ale napriek tomu "drží palce". Nedokáže racionálne vidieť, kto za tým stojí, alebo  sa podvedome zmieril s tým, že bude radšej otrok žida, ako otrok moslima?

Ďalší:

"Pevne verim a dufam, ze toto uz fakt nesponzoruje Soros"

A na čom je asi tak podložená jeho viera? Na ničom, je to naozaj len túžba - zúfalá falošná ilúzia. Samozrejme, nie je to Soros, je to iné sionistické chápadlo - ale tá istá chobotnica.

A pokračuje:

"Desím sa ako konzervativec byt stotoznovany napr. s týmto.https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Neokonzervatismus cize s povodcami dnesneho pekla vo svete"
Nuž, raz už sa sionisti obliekli do konzervatívnej masky, nazvali to neokonzervativizmus - a ako vidno, gój napriek poučeniu zas ide naletieť na to isté. A ešte si aj hovorí - dúfam, že to nebude ako minule.
Je možné týchto ľudí nenazvať politickýcmi hlupákmi? Ťazko, i keď ich problém nie je nedostatok inteligencie. Ich problém je posudzovanie sveta podľa seba, ich problém je neschopnosť vidieť zlo. Väčšina nordikov vidí svet cez bielu prizmu - a to je ich najväčšia, až smrteľná chyba.

Ale nie je treba tým čitateľom tam nič vyčitať, lebo nový inštitút vznikne nezávisle na ich postojoch. Aj keby všetci ľudia hľadajúci alternatívne cesty poslali sionistických neokons do pekla, nový inštitút aj tak vznikne - lebo ten, kto chce, aby vznikol, má na to zdroje. Pri tomto bode treba spomenúť tú pikantnú drobnosť: prosbu o finančnú podporu od čitatelov. To je fajn mimikry - dovolím si totiž predpovedať, že tento nový projekt bude asi tak sponzorovaný ľudmi, ako napríklad plátok Týždeň alebo Denník N - teda nijako, ale pôjde na sto percent z prachov plutokracie.  

 

Treba pripomenúť, že inváziu moslimov do Európy podnietili a zorganizovali anglosionistické kruhy. Jej cieľom je nielen otráviť biele národy, ale ich aj priviesť na antimoslimskú cestu a spojenectvo so sionistami. Na svetovej scéne nie sú dve strany, ani tri, je ich viac - ale ako všetci vieme, prirodzenosť ľudského myslenia má tendenciu všetko zaraďovať do čiernobielych protikladov - preto, ak islam začne bezprostredne stúpať na päty a dusiť Európanov, títo pozabudnú na sionistickú infekciu. Opakujem, to je jednoducho plán od samého začiatku. Pokiaľ viem, "izraelskú cestu" podporujú najmä rôzni holandskí pravicoví buzeranti a podobné pochybné zjavy.

 

Tento článoček ale nie je apel na rozum. Proti reálnej sile západných peňazí noví podvyživení východoeurópski chamtivci nemajú šancu, nedokážu mu odolať. Ako keď Homerovi Simpsonovi ukážu slaninu, tak aj im začnú tiect sliny a zhypnotizovane sledujú návnadu. Apelmi na rozum ich nezmeníme nijako viac, ako by sme tou metódou vyliečili pacientov psychiatrie. To nemyslím ako urážku - chcem tým pripomenúť naozaj objektívnu rigiditu myslenia homo sapiens. Ergo, toto nie je apel na pochopenie - je to apel na tých, ktorí už rozum majú a dobre vedia, ako funguje svet, aby si dali pozor.

Nemienim robiť ani predpovede, že tento nový inštitút nozaj narastie a bude robiť zlo. Možno sa to tomuto, podobne ako mnohým iným ich projektom, nakoniec napriek všetkému nepodarí a zdochne na nedostatok cerebrálnej kvality. O jeho konkrétny prípad nejde -  ale je to klasická ukážka, ako sa šíri sionistická moc. Lebo ak nebude tento inštitút, bude nejaká iná jedovatá huba, hlavičiek ich už vystrkuje dosť.

 

 


0
Vango Tango

Ako súvisí táto moja reakcia s InBetween institute?

Pojem Volksgeist (charakter národa) bol v ére „faktickej a pravdivej“ :-D v rámci presadzovania multikulturalizmu diskreditovaný primitívnou propagandou, ktorá nemala žiadnu vedeckú oporu. Dostával nálepky „nacionalizmus“, „xenofóbia“, „nacizmus“, „pseudoveda“ ... atď. ...
Práve v tradícii ekonomického myslenia v Nemecku sa odhaľuje hlúposť tejto ideologickej vojny, ktorá bola pochopiteľná po výčinoch Nemcov po druhej svetovej vojne.

Ordoliberalizmus tak ako ho definovali a rozpracovali Walter Eucken, Franz Böhm, Alexander Rüstow, Wilhelm Röpke a Alfred Müller-Armack v „Freiburger Schule“ je transparentným vyjadrením toho, čo si trúfnem nazvať „Nemecký ekonomický Volksgeist“.

Otto von Bismarck je priam personifikáciou tohto typu myslenia. Pokúsim sa popísať rozdiely medzi utopickým liberalizmom, s myslením, ktoré aj s ohľadom na jeho hlavných hlásateľov predstavuje „Semitiský ekonomický Volksgeist“. Nie je to žiadny rasizmus, len fakticky konštatujem v tejto vraj „postfaktickej dobe“ osoby a obsadenie ekonomickej frašky „pravdivej doby“ :-D, ktorá viedla k súčasnej dráme.

A sme pri myslení, ktoré reprezentuje "InBetween institute" ...

Niekoho veľmi straší návrat ordoliberalizmu, ukážka
https://www.files.ethz.ch/isn/173451/ECFR49_GERMANY_BRIEF.pdf
V tomto článku určujú koniec éry ordoliberalizmu na rok 1966, škoda že neurčujú príčiny a voľbu tohto termínu. Je ťažko pochopiteľné, prečo politike, ktorú celý svet označil ako hospodársky zázrak prisudzujú negatívny atribút „tieň“.

Nemecký ordoliberalizmus sa zrodil ako reakcia na hospodárske krízy, ktorých korene bolo vždy bez problémov možné nájsť v deformáciách finančných trhov.

Na jednej strane neobmedzená sloboda aktérov, ktorých naivní utopickí liberáli si predstavovali naivne ako homo economicus, ktorých odchýlky chovania na trhu popisujú ako náhodné nekorelované a preto sa po čase kompenzujúce.

Na druhej strane je myslenie, ktoré kladie limity na chovanie ekonomických aktérov. Prioritná je funkcia celku, preto aj na slobodnom trhu musí byť elementárny poriadok zaručujúci slobodnú konkurenciu - jednoducho „Ordnung muss sein“.

História nás opakovane poučila, komu vyhovoval chaos, kto opakovane profitoval z nešťastia ľudí – obetí krízy, spôsobenej neobmedzenou špekuláciou. Príklad z dnešnej doby?
https://corporateeurope.org/sites/default/files/profiting-from-crisis_0.pdf

Otto von Bismarck čelil povestnej panike 1873
https://en.wikipedia.org/wiki/Panic_of_1873
S germánskou ráznosťou tresol do stola - „Ordnung muss sein“! Začal robiť poriadok s bankami, s „podnikateľmi“ čo dokonca ohrozovali zdravie národa, urobil poriadok s menou – zaviedol zlatú marku https://en.wikipedia.org/wiki/German_gold_mark a ďalšie kroky, v ktorých už možno vidieť korene ordoliberalizmu. Podrobnosti sa nezmestia do krátkej reakcie, ale budú v (do/pre)pracovaných „protokoloch Finančných mudrov“, na ktorých pracujem.

Vango Tango

Tu nie je problém výmena kancelárov : Ludwig Erhard bol nahradený Kurtom Georgom Kiesingerom.

Nastal zásadný právny obrat majúci vplyv na filozofiu podnikania v Nemecku. V tomto roku nadobudol účinnosť "Aktiengesetz" ktorý otvoril dvere špekulantom, ktorí chápu akcie ako papieriky obchodovateľné ako umelecké diela bez ohľadu na ich reálnu (fundamentálnu) hodnotu. Skončil sa "Ordnung" a nastolil sa "Chaos" a ekonomické myslenie sa tranformovalo na "Chaosforschung" - výskum chaosu.

Jeden problém mám vyriešený ...