Mentálne postihnutí k voľbám

Ústavný súd v Nemecku rozhodol, že volieb do Europarlamentu sa budú môcť zúčastniť aj mentálne postihnutí. Týka sa to približne 80 tisíc ľudí, ľudí, ktorí majú súdom prideleného zákonného zástupcu. Ak to chápem správne, nie sú oprávnení na právnické ukony, ale voliť budú môcť.

Zmenu zákonov, aby umožnili voliť aj mentálne postihnutým, presadzovali ľavičiari, zelení a podobne. Pripadá mi to minimálne ako potvrdenie pravdy: voliť môže aj idiot, aj tak je to len fraška.

Voliť budú môcť aj zločinci, ktorým na súde bola priznaná mentálna choroba a nesvojprávnosť  - z toho dôvodu neboli odsúdení, ale daní na psychiatriu. Aj takí ľudia budú môcť teraz voliť.

Podobný zákon, ktorý duševne postihnutým dovoluje voliť a uzatvárať manželstvá, schválilo vlani (2018) Francúzsko. Francúzska revolúcia tak dosiahla svoju záverečnú métu. 

Reči o tom, že by sa onedlho zákony mali meniť tak, že voliť budú môcť iba debili, považujem za prehnané. To by nešlo, ľud potrebuje  voľby podobne, ako ovečky potrebujú seno. Skôr sa v budúcnosti dá predpokladať zmena zákona, že volení budú môcť byť iba ľudia so psychopatickou úchylkou alebo aspoň so zníženou schopnosťou rozmýšlať. Taký zákon určite prejde, lebo konieckoncov len potvrdí už súčasný faktický stav.

 

Vo svete sa deje kopa vecí, ale vyzdvihnutie mentálnej debility do stavu rovnoprávnosti stojí za zaznamenanie.  Pripomínam, že sa nejedná o ľudí trpiacich nejakým psychoproblémom a len sa liečiacich u psychoša (takí môžu voliť a byť volení aj teraz), ale jednoducho povedané o ľudí zbavených svojprávnosti. Namiesto toho, aby sa volebné právo posúvalo  k zdravej populácii a bolo limitované určitými minimálnymi schopnosťami, trend ide aj oficiálne práve opačne. Nuž - všetkým nemeckým debilom gratulujeme. Áno, aj tým, ktorí za toto hlasovali.

 

 
 
 
Autor: 
téma: 
forma: 
Ľubov

Zapadá to do skladačky,a je to čoraz zreteľnejšie.
Všimnite si https://a2larm.cz/2018/11/je-cas-postavit-se-na-odpor/

čo hovorí autistka Greta Thunberg:" Myslím,že my autisti sme normálni,podivní sú tí druhí."

Nevieme iba,kedy to presne začalo.Staršie učiteľky si však určite všimli zmenu okolo roku 2000. Nárast problematických,nezvládnuteľných detí dávajú do súvisu s inou kvalitou vakcín.

"Ach,ten je očkovaný",diskrétne si vymieňali skúsenosti.Ale nebude to samozrejme iba toto,čo všetko tak prudko ovplyvňuje retartáciu bielej populácie.

Včera opäť sklamala ministerka školstva Martina Lubyová,svpjím vlažným,nevýrazným postojom k špineniu škôl mimovládkami.

Roland Edvardsen

Autizmus nie je podľa mňa duševná porucha (v zmysle niečoho ako depresia), ale neliečiteľný in utero mozgový defekt/suboptimálna podmienka (podobne ako ľavorukosť, homosexualita a obdobné javy). V jednoduchosti by sa dal autizmus popísať ako "extrémne mužský mozog". Absolútnym opakom autizmu je niečo ako schizofrénia (schizofrenici bývajú naopak veľmi empatickí, veľmi sa vžívajú do pocitov druhých až do bodu paranoje). Aj autizmus vytvára kontinuum (nie je autista ako autista, niektorí môžu fungovať dosť dobre).

Príčiny nie sú plne jasné, pravdepodobne kombinácia genetiky a prenatálneho vývoja. To s očkovaním je pomerne známe, ale bolo to viackrát vyvrátené meta-štúdiami. Jednoducho nie sú tu poriadne dôkazy o tom, že by očkovanie mohlo spôsobiť takúto podmienku. Ono tá otázka je, či naozaj došlo k nárastu, alebo sa to dnes jednoducho len lepšie diagnostikuje. Alebo je to práve naopak: rôzne diagnózy a podmienky sa hodia pod nálepku "autizmus". Psychiatria je dosť vágna veda a jej problém vidím aj v tom, že neustále vytvára nové a nové (zbytočné) diagnózy.

Tá Greta T. je presnejšie aspergerka, t.j. miernejšia autistka (a asprergeri často bývajú aj výrazne inteligentní, hoci neviem neviem, či to dostatočne vyváži iné problémy s tým spojené. Aspergerov syndróm má totiž pomerne veľkú komorbiditu napr. s obsedantno-kompulzívnou poruchou, úzkostnou poruchou, ale aj depresiou a bipolárnou poruchou).

Tu ešte zdôrazním to čo aj Norman: tu nejde o niečo také ako sú autisti alebo aspergeri, ktorí môžu mať aj normálnu inteligenciu, ba dokonca aj na úrovni génia. Tu ide vyslovene o degénov (t.j. IQ pod 70), ktorí by inak normálne nemali mať plnú spôsobilosť na právne úkony (a ak by bola spoločnosť zdravá, tak by im ani neumožňovala sa množiť a vychovávať deti - ale nie je: viď rozrastajúce sa peklo našich cigánskych osád).

Náhodný okoloidúci

Aj "to" na fotke v tomto článku, zarastené, chlpaté, v dámskej šatke a klobúčiku, má právo voliť a byť volené. Nemcov sme už dávno predbehli.

https://www.hlavnespravy.sk/danko-lubyovou-sa-postavili-proti-gender-ide...

Norman

To stálo za to :-) To poteší.
Ku nejakej debate o tomto prdovi: Dostál je možno snaživý, ale je predsa len a len blbec.
Veru, na úrovni Galka.

Náhodný okoloidúci

Aj toto je skvelý fórik, skoro som si oprskal monitor:

https://cz.sputniknews.com/svet/201904289747351-v-kuvajtu-vynalezli-zpus...

Roland Edvardsen

Ono sa zdá, že pôjde o nejaký hoax, aby bola sranda, ale toto bude asi skutočné: https://www.youtube.com/watch?v=FT-4SJyxhyM

My sa smejeme, ale toto je spôsob akým v moslimskom svete uvažujú. Jeho črtou je absencia toho, čo by sa označilo ako vedecké myslenie či vedecká metóda, a to sa zďaleka neprejavuje len v nejakej poverčivosti, ale napr. aj v nedostatočnom technickom myslení, v inžinierstve.

Pobaví tiež fakt, že dotyčná je "akademička". Áno, aj v moslimskom svete sa zvyšuje počet ľudí s titulom. Saudi sa napr. chvália tým koľko žien už u nich študuje na vysokých školách. Len čo sa nepovie je skutočnosť, že značná časť týchto ľudí študuje na univerzitách islam, Korán. :-) Celkovo edukačný systém v mnohých mohamedánskych krajinách je výrazne tvorený výučbou a inštruktážou náboženstva - samozrejme na úkor všetkého ostatného. A potom to tak aj v tých krajinách vyzerá - viď skutočnosti typu, že v arabských krajinách bolo za posledných 1000 rokov preložených menej kníh než sa preloží za rok v Španielsku a pod.

Samozrejme, Blízky východ má nejakú svoju genetiku, ale ak by skončili s inbrídingom a začali sa poriadne vzdelávať, prestali by byť tak ignorantskí, tak ten región by mohol výrazne porásť. Islam naozaj udupáva potenciál tých ľudí.

Náhodný okoloidúci

Ďalší taký, tentokrát klerik.

Poslal mi to kamoš, s českými titulkami, tu je odkaz na video na "trubke".

https://www.youtube.com/watch?v=DKSKUIjBiM0

Roland Edvardsen

He,he, to poznám. Mňa tiež pobavil tento islamský klerik, ktorý zase rozpráva o tom, aké budú ženy šťastné, ak ich manželia budú biť :-): https://www.youtube.com/watch?v=EGHAFxwI2qU

nové texty