Merkelka a oddelenie Európy od Ameriky

Je to taká udalosť neudalosť. Viete, že hlavní politickí zmrdi mali stretnutie na Sicílii, G7. Po návrate domov sa nemecká hlava Merkel vyjadrila, že sa už nemožno spoliehať na zahraničné sily, ale že si musíme vedieť pomôcť sami. Tak nejako.

Bolo to vo všetkých médiach, až podozrivo všade. Na druhej strane, nečudo, že také reči vzbudzujú pozornosť. Všetci sa pýtajú: je rozkoľ  Európa - Amerika až taký veľký? Alebo je to len hystéria jednej blbej nemecko-polsko-židovskej fuchtle?

To sa nedá povedať, ale my tu na Nadhľade, ako vždy, máme aj k tejto udalosti pozitívny postoj. Áno, americká moc ide dole vodou a okrem rakiet a vojakov jej onedlho nič neostane. To bol akože vtip, pretože Amerika nikdy nič, okrem hrubej sily zabijakov, ani nemala. A tej práve dochádza dych.

Ak by niečo podobné vyhlásila Merkelka pred tromi rokmi, boli by sme nadšení. Teraz je ale jasné, že (európske) politické hovädá sa len snažia prispôsobiť situácii, obrátiť kabátiky ale stále sa držať starého kurzu. Nemôžem si pomôcť, zas to musím prirovnať k historickej situácii konca komunizmu, keď v hlavnom meste Moskve sedel čudák (Gorbačov), v podstate otvorene hovoril, že reálny socializmus skončil a lokálni pampaláši by mali odísť - ale tí ho nechceli brať vážne. Ako aj dnes, aj vtedy si nahovárali "Je to len hlupák, ono to prejde a my to prežijeme na svojich zaprdených kreslách tu v DDR, ČSSR, Poľsku a podobne".

No, nech už to bol ten reformy a problémy robiaci človek ktokoľvek, nech to myslel akokoľvek, system nakoniec praskol a oni neprežili. Neprežli svoje funkcie, len svoj prašivý život si so šťastím zachránili. Dnes rovnako veria proamerickí sluhovia v Británii, Francúzsku, Nemecku a inde v Európe tomu, že budú americkejší než Američania. Proste: poturčenec horší od Turka.  Ale ja pevne verím, že im to nevyjde, že sa im to rozpadne pod rukami ešte viac ako Husákovi či Honeckerovi.

Áno, Trump samozrejme nevidí všetky aspekty Ríše, ktorej robí hlavnú politickú figúrku. Nevidí a nechce vidieť. Ani nemá absolútnu moc, je to len herec. Ale herec, ktorý ovláda príliš veľa ďalších figúrok, je to herec so zápalkami na ropnom vrte. Áno, možno to skončí výbuchom, ale tak to je, Američania sa sami do tejto situácie dostali, kto by tých blbcov, sionistov a primitívov ľutoval. Ukázalo sa, že WASP, White Anglo Saxon Protestants, zlyhali - lebo protestant je stále ešte kresťan a kresťan - rovná sa slaboch. Aspoň v moderných dobách určite. To platí aj o moderných protestantoch a ak sa protestantovi niečo neodpúšťa, tak je to práve slabosť a zlyhanie. Na tieto zásady v Amerike zabudli, a tak aj dopadli.

A v Európe je to ešte horšie. Bez neustáleho priameho komandovania z USA to bude v prvom odbdobí len zmes odrezaných rúk a nôh - síce ešte živých, hýbajúcich sa, strielajúcich a behajúcich - ale bez vedenia, koordinácie a smeru. Proamerická dogma bez Ameriky je samozrejme stratená.

Trump zrejme podlieha mýtu, že USA naozaj ekonomicky pomáhajú Nemecku a Európe všeobecne. V tomto sebaklame, v tomto americkom sne ho treba nechať. Splendid isolation je najlepšie, čo môžu Američania robiť.

Na druhej strane, povojnové Nemecko je založené na predstave, že ak sú Briti a Američani také svine, že sa spoja aj so Stalinom aby svojich bratov Nemcov zničili, tak teraz, po vojne, budú Nemci tiež také svine, že ovládnu angloameričanov zvnútra, ich vlastnou (finančnou) metódou. Preto v Nemecku teraz nik zo zazobancov, ktorí investovali dve-tri generácie do svojho úspechu v americkom systéme, nechce meniť paradigmu. A čo viac, nechce meniť paradigmu vnútronemeckou revolúciou, vzburou proti Berlínu - aj keď tam sedí len knedla Merkel. Príliš si cenia svoj systém, ktorý im ešte aj teraz úspešne funguje. Nebezpečenstvo a hrôzy čiernych prisťahovalcov určite vidia - ale zrejme si hovoria, že ak to bude povolené, tú špinu technicky ľahko zvládnu. Skoro všetci Nemci teda očividne čakajú na pokyny zhora. A tieto spomínané Merkelkine reči o tom, že "sa musíme spoliehať na seba", sú prvý taký indikátor týchto pokynov.

Nemecké voľby na jeseň teda určite nič nevyriešia. Nové strany sú slabé, hrmiaca sopka je skôr vnútri vládnucich politických strán. 

 

 Takto prebehne politická reforma v Nemecku

(stačí prvá polminútka, tie reči potom sú nepodstatné:):

 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Buheh

sa iba snaží zbierať body aj u nerozhodnutých, myslím že o ničom inom toto jej táranie nie je. Robia tok tak pred voľbami všetci politickí zmrdi, stačí si spomenúť na Ficove predvolebné reči, či Macronov hrdý predvolebný nacionalizmus.

A to video... no neviem. Veď Merkelka predsa taká tlstá nie je. A pochybujem, že by dala také tlaky. I keď v zásade nie som proti.

Norman

ale žiaľ iné, ako ich tárania, k dispozícii nemáme.
Takže si radšej treba vspomenúť ešte ďalej, a síce na to, že predtým ani Fico, ani Macron a už vôbec nie Merkel týmto spôsobom pred voľbami netárali.

Výpalník

so svetom beznádeje, povrchnosti, mocenských hier s dosahom na holú existenciu bez vízie budúcnosti vo vyspelejšej civilizácii. Vnútorný tok sa otočil a driftuje ozlomkrky do minulosti, scucne, schvári všetko čo bolo katalyzátorom budúcnosti vo svetle. Táto čierna diera ktorá zostúpila z vrcholu pyramídy má tendenciu rozťahovačnosti. Predterminálnym štádiom bude kolaps, potom už len šedá, len šedá...

Púpavová

Si to Ty,Nonula? Napísal si to presne,takto mi býva:((. Bojujem s tým.V lesoch by mohlo ostať trocha farby.M.Saniga nedávno povedal,že les je zázračný,mení sa každú sekundu,a Lomonosov označil les za hmotný dôkaz existencie Boha. Kým tí druhí chodili po púšti,my sme mali les. Spomenieme si na to.

Výpalník

sa nám strácajú, detstvo mi mizne za pár shekelov ktoré aj tak skončia v lokajských vačkoch a tam kde sa dali stromy objímať teraz len holota. Cesty sa prepadajú pod návesmi kamiónov ktorých trasa cez Berg končí v Reichu. Či zostane čo dýchať a energia spolusúzvuku s drevnou hmotou nás neopustí? Nádej zomiera posledná, spolu s nami.

Výpalník

Madam Merkelscheisse mala malý veľký incident. Na letisku pred kamerami prilietajúcim kolonizátorom oznámila formou dialógu medzi malým Palestínskym dievčatkom a cisárovnou že " Nemecko nemôže prijať všetkých. "
Mainstreamové médiá spustili humbuk, mimovládky búchali po tamtamoch, občania treťosektorovej príslušnosti sa pohoršovali, skrátka súdnemu človeku to prišlo sťa liberálnoneomarxistickofekalistické divadielko tretieho druhu.
Potom nastalo ticho pred búrkou a prišlo to. Je to tu s nami, dýcha, rastie, zakoreňuje, a hubí pôvodnú mikroflóru o faune radšej nehovoriac.
A popud? Indícií bolo veľa na zmetenie, a pravda je v pohľade do zadu, história píše históriu, a čo bolo medzitým? Nič len prestávka.

Norman

ten Merkel incident sme tu spomínali. Nepovedal by som, že bol zámerný, skôr je to dôkaz, ako sa ešte pár mesiacov pred spustením imigrácie riadila Merkel inými pravidlami.
Potom dostala nové rozkazy a otočila o 180 stupňov.

U nej sa naozaj nedá predpovedať, kam otočí zajtra, je to čistá predajná filcka, socialistická aktívna sezemáčka (najhorší druh bastarda v socializme).

Ale povedzme to tak: Bude ako nebolo.
Nakoniec dôjde na Amanove slová, že bude treba filttrovať podľa genetickej-rasovej identity. To nie je politický názor, to nie je nejaká moja tendencia, to je technická prognóza, tam to skončí.

Výpalník

Tak neako sa to špecifikuje, všetko staré je zlé, všetko zaužívané, národné, treba veľa gulášu, takého nemastného neslaného, hlavne že bude zmeska, a nad tým všetkým bude veľké oko ktoré to všetko ošetrí globalistickým dáždnikom kde nebude viac slnka, ani dažďa.

Jánosz

Záver z tohto nie je úplne jednoznačný, ale tendencia smeruje k tomu, že USA do konfliktov v Európe už nebudú zasahovať ako správca, policajt alebo administrátor, ale ako veriteľ. t.j. konflikt nevyriešia, ale nechajú ho otvorený ako kdekoľvek inde na svete.

Norman

USA do Európy zasahovať budú vždy, aj keby nič iné nerobili. Prinajhoršom budú prikladať do konfliktu - a to z oboch strán.

Mimochodom, podľa vzťahu k Európe možno Američanov (teda aj Kaňaďanov, a vlastne aj Britov) rozdeliť na dve hlavné skupiny:
jední sú tí, čo Európu nenávidia, a druhí su tí, čo na nej chcú zarobiť (ale ak sa im nedarí tak, ako si predstavujú, čo je takmer vždy, tak ju (tiež) nenávidia).

nové texty