Milan Mazurek a jeho groteskný pád. Vaskyho presné slová o "nenávisti".

Je to klasická cesta - len býva zväčša dlhšia. Je to akoby o jednej osobe - ale zároveň je to všeobecný problém.

V prvom rade teória: naozaj treba rozlišovať medzi "tvrdosťou" a "primitívnosťou". Tvrdosť je často potrebná, niekedy je to zlo, ale inokedy dobro. Primitívnosť je ale proste vždy zlo.

No to by stačilo. A teraz k Mazurekovi.

Viete, že ten bol často na týchto stránkach ale aj inde predmetom kritiky - za svoju hrubosť, primitívnosť. Ale  na druhej strane sa ho niekto zastával, že je aspoň tvrdý, rozhodný - a že svojej plochosti, trápnej (umelej) hrubosti, sa postupne  zbaví.

Ako vieme, tento dýždeň došlo ku zmene, časť ľudí vystúpilo z vedenia aj zo strany ĽSNS. Veľmi týmto ľuďom držím palce, pretože násjsť nové cesty treba. Čo už zostáva, Uhríka treba podporiť, kým nedokáže, že je (tiež) nejak úplne mimo.

Ale témou nie je táto skupina, len jeden jej člen. Mazurek zrejme dostal podmienku, že v novej strane má on osobne už byť iný, na úrovni. A tak vykotil - ospravedlnenie. Namiesto zlej primitívnosti zahodil dobrú tvrdosť.

Viete, je dosť bezúčelné sledovať týchto slovenských politikov a kritizovať ich. Je to až kontraproduktívne. Zvlášť videjká sú skôr strata času. Ale včera mi padlo na obrazovku video s Vaskym a touto témou,  a nebolo hneď jasné, čo si myslí, tak som to otvoril.

 

Vaskyho názor

A dobre som sa zasmial. Oh, všetky tieto tisíce udalostí sú dobré aspoň na to, že niektoré sú naozaj humorné. 

Vasky má pravdu. Mazurek by nemal byť primitív, ale namiesto toho zahodil svoju tvrdosť a odhodlanosť. Mazurek "chce byť slušný". Už je zabydlený. Aby som Vaskeho citoval:

"Chce byť ako pani prezidentka, alebo ako Irenka Biháriová.  Nič proti tomu, ale choď do piči z politiky preč!!!".

No lepšie sa to povedať nedá :-)

A Vasky vážnejšie pokračuje:

"Nenávisť nám pomáha bojovať proti zlu. Bez nenávisti zlo nebudede nikdy porazené".

Mazurek sa ospravedlňuje za svoju minulosť. Vasky ho za to nazýva idiot. A znova sa s ním nedá nesúhlasiť.

"To, čo sa tu dneska deje, to sa nedá napraviť ináč, ako nenávisťou"

"Zobrať človeku nenávisť je zdegradovať ho na úroveň zvieraťa, lebo iba zvieratá nedokážu nenávidieť. Preto títo liberáli najviac sa boja našej schopnosti nenávidieť"

 

Ach bože, čo dodať k Mazurekovi? Zemiak sa môže hrať na tvrďáka, na kameň, tam nie je až taký vizuálny rozdiel, z diaľky môže oklamať. Ale zemiak sa nemôže hrať na politika "slušnosti a bezkonfliktnosti". Lebo "teraz má iné hodnoty". Nekritizoval som veľmi Mazureka, kým bol u kotlebovcov - tam patril. Ale novovznikajúca strana bude mať problémy, keď začína takto smiešne, falošne. A ak nebude úprimná, nevytvorí nič  cennejšie.

 

Celé Vaskyho video 

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0NLPlX9XxOvgYjGy-4OJ_MwgP1xKu7R...

 

Veru, slušných hoviadok je plné holubičie Slovensko. Takých "politikov" naserie krajina za deň stovky, takých má plné police.  Týmto Mazurek len ukázal, aká fundamentálna mäkkosť a slabosť bola v kotlebovch. Tá bola aj príčinou ich "radikálnosti" - tou sa naivne pokúšali prekryť svoje nedostatky.

A naozaj nejde o chalana. Ten len ide cestou holubičieho národa, ktorého limity nedokáže prekročiť. Od pubertálneho rebela k malomeštiackemu strýcovi.  Toto je ten typický priemerný prípad bezzubej a lacnej alternatívy. Toto je exemplárna ukážka dôvodu, prečo nie sme slobodní.

 

Pre prípad, že by sa niekto cítil dotknutý prejavmi Vaského, pripomínam, že strávil skoro pol roka v kolúznej väzbe tohto režimu, stále je na neho rozbehnutý súd - a preto zrejme pochopil hlbšiu pravdu, ako väčšina národa. Keď vy, čo toto azda teraz nechápete, raz budete tam, kde už nebudete vedieť rady - vtedy si na tento okamžik spomente. 

0
Ľubov

V poslednej dobe Ficove tlačovky,čo sa týka emotívnosti,gradujú. Chvalabohu ,aspoň tento jeden nepije sójové mlieko
https://www.youtube.com/watch?v=8i9jImSiOCs&ab_channel=SMER-Soci%C3%A1ln...
Tentoraz by som chcela ale zvlášť upozorniť na novinára Michala Katušku zo Sme, ktorý po informáciách z dnešného dňa ( opäť dňa ako z Danteho pekla) položil Ficovi otázku,či sa presťahoval. (27.minúta)

Trocha sa okúňam písať,že nenávisť už tu je. Jan Kozák hovorí,že pôvodne slovo malo aj iný,oveľa zásadnejší význam,tvorivý,bolo myšlienkou a skutkom súčasne. Katuška,mal si radšej mlčať. Ale bývalý redaktor RTVS nevie,že mlčať je zlato .

Roland Edvardsen

Ja neznášam tie pokrytecké reči, keď niekto tvrdí o sebe, že necíti nenávisť. To sa jednoducho nedá, pretože takúto emóciu nemôžete mať pod kontrolou. Môžem si aj 100x povedať, že nepociťujem žiadnu nenávisť, keď sledujem Matelkovu tlačovku, ale mozog skrátka reaguje tak ako reaguje. Prečo je pre toľko ľudí také ťažké priznať takú jednoduchú vec? Ja viem, kresťanstvo, resp. vonkajšia morálna fasáda, ktorá sa vyžaduje.

A aký môže mať zdravý človek pocit, keď dnes počúval Lipšica na online výsluchu? Extrémne arogantný a sebavedomý - a to ide o človeka, ktorý vzal iný ľudský život a je v podmienke. A potom si spomeniem, ako krásne a nežne cez FB pred pár rokmi písal Matelkovi, že nech pozdravuje rodinku a drží sa a že sa čoskoro uvidia. Ale inak nezávislý, áno, áno. :-)

Norman

By som upozornil, sledujúc aj svoje pocity, že emócie sú v týchto prípadoch škodlivé pre zdravie. Treba vedieť ten emočný náboj nejak vyvanúť. Nenávisť môže byť aj chladnokrvná.
Problém je to aj preto, že pri zákaze vychádzania naozaj nie je priestor, kde by človek mohol niečo spraviť. Tak zostáva iba komunikácia na webe - ale popravde, to nie je ono. Preto sa tá zdraviu škodlivá -nazvime to "zlosť" - nedá celkom eliminovať a prejavuje sa to na nervoch.

Skutočne sa obávam, že na ľudí je to už veľa. Majú ekonomické problémy, majú zdravotné problémy spôsobené kolapsom (aj mimocovid) zdravotníctva, majú problém aj s víziou do budúcnosti, majú obavy o malé deti a problémy s ich vzdelávaním - tí sú mnohí na kraji svojich možností.

Ale vidím aj iné prípady. Frikulínov, ktorí veria, že sú mladí a ešte pre istotu v týchto časoch dvojnásobne behajú po uliciach, aby mali "zvýšenú imunitu" (takí sú sprostí) - a, samozrejme, ich biznis či firma prosperuje - najskôr banky, alebo telefóny alebo podobné sračky.

Norman

Pekne napísané. Slovo malo a má zásadný význam. Slovo je myšlienka aj skutočnosť. Zvlášť teda v podaní Jána Kozáka, Biblioteca Gnostica.

Náhodný okoloidúci

Neviem ako vy, dáma a páni, ale ja voči tým pajácom (Matelko a spol) nepociťujem nenávisť, ale odpor a zhnusenie.

Roland Edvardsen

Základný rozdiel je v tom, že zhnusenie je fyziologická reakcia - napr. máš zhnusenie, keď sa ocitneš na bitúnku, alebo nad nejakým živočíchom alebo keď si predstavíš ako čistý heterosexuálny muž, ako je Kollár análne penetrovaný cigánom v ženských šatoch. Zapcháš si nos, odvrátiš zrak, alebo pocítiš závrat v žalúdku - fyziologická reakcia. Ale to nie je to isté ako nenávidieť niečo alebo niekoho.
Zhnusenie je fyziologická záležitosť (celkom mimo kontroly), zatiaľ čo nenávisť viac celebrálna a ideologická. Ja môžem odsledovať celú Matelkovu tlačovku bez toho, aby som musel odvracať zrak alebo aby mi bolo nevoľno. Len ho normálne nenávidím, lebo si uvedomujem, že škodí národu. A želám si pre neho spravodlivý trest za to čo popáchal, t.j. chcem ho vidieť trpieť. A keď ho budem vidieť trpieť, budem sa cítiť hneď psychicky lepšie. :-) Ja viem, keď to napíšem takto jednoducho, môže to vyznieť až strašidelne. Ale v jednoduchosti je to tak nejako.

sandro

No ved presne preto je nenavist dnes uz postihnutelna zakonom. ''Nenavistny prejav sem, nenavistny prejav tam''. Ludia dnes uz skutocne chodia do basy za prejavenu emociu ako taku, nie za trestny cin pod vplyvom emocie(pricom doteraz to bolo prave polahcujucou okolnostou). Dnes ma zlocin ''z nenavisti'' tvrdsiu sadzbu ako chladnokrvne naplanovana vrazda pre majetok npr. Vsetci sa budeme povinne usmievat, oni na nas budu rubat drevo, zabijat nas a my sa budeme usmievat. Ale ved toto vieme uz davno, akurat ten proces stale napreduje a realita naplna predpovede.

Náhodný okoloidúci

Tzv. "nenávisť" je podľa liberastov a iných psychopatov myšlienkový zločin, ktorého sa dopúšťa ideologický a triedny nepriateľ a ohrozuje tým ich vysnívaný svet, v ktorom si vedľa seba spokojne a svorne nažívajú militantní moslimovia a LGBTI-chlapčekovia v ružovučkých šatičkách.

Truhlík

Vasky je bojovník. Je vidieť, že bojoval vo Vietname. A nestal sa z neho bezdomovec ako z Ramba.
Slovenskú prokuratúru už raz v nahote ukázalo video na YT kde Kočner hodinu nadáva generálnemu prokurátorovi do kokotov.
A toto je Okresná prokuratúra 1 Bratislava. Kde je prokurátor Martin Sýkora a jeho nadriadený ? Kde je polícia ? To sú hrdinovia len keď môžu použiť brutálnu moc. Inak sú posratí jak malé deti.
https://www.youtube.com/watch?v=7Fzqp2K6PMc