Mohol Danko povedať " Na mňa si nejaká malá židovka z SaS nebude dovolovať"?

Úroveň slovenskej politiky naozaj upadá. Zastavme sa na moment a vyjasnime si krátko, čo sa vlastne Dankovi stalo.

Predseda parlamentu Danko je zas vystavený mediálnej štvanici. Ako vieme, tentoraz je to za jeho výrok voči Lucii Ďuriš Nicholsonovej, v ktorej ju nazval "cigánočka".

Na Slovensku na to evidentne jestvujú dva rozdielne názory – jedni sa pohoršujú, že to je rasizmus a urážka etnika, druhí majú s Dankom sympatie.

Ani jedno nie je na mieste. Ten prvý postoj hlavne preto, lebo Nicholsonová nie je rómskej národnosti. Objektívne videné, Danko nenarážal na jej rodnú etnicitu, ale vysmieval jej tendenciu klamať a jej spôsob vystupovania, lacného imidžu, rozstrapatenosť a farebné handry. A aj keby sme chceli byť akokoľvek politicky korektní, historicky toto k tzv. "cigáňom" patrilo, nieje to žiadna špeciálna urážka, ale objektívne jestvujúci historický fakt. Je to možno urážka Nicholsonovej – ale urážky medzi politikmi nie sú nič nové.

 

Ten druhý postoj, sympatizovať s Andrejom Dankom, tiež nie je na mieste. Danko tak ostro reagoval na to, že Nicholsonová zorganizovala podpisy na zvolanie schôdze Národnej rady, kde budú odvolávať, ale hlavne donekonečna urážať a dehonestovať práve jej predsedu, Danka. Nikam to nepovedie, nikomu neposlúži, je to zo strany Nicholsonovej len osobný útok. Ale je akékoľvek podobné svinstvo z akéhokoľvek politického tábora dôvodom strácať nervy? Ešte si na to Danko nezvykol?

S Dankom ale nemožno sympatizovať hlavne kvôli inej veci – bol to práve on, čo koncom roka 2018 vniesol do slovenského zákonodárstva gumennú definíciu tzv. Antisemitizmu. Teda zákon, podľa ktorého, nepreháňam, možno šikanovať prakticky kohokoľvek takmer za akýkoľvek výrok alebo iné politické konanie, týkajúce sa Židov. Danko chcel byť na strane tých, čo nevinné obete budú štvať a ničiť – ale teraz sa ocitol sám na strane štvaných. V tom sa dá doslovne vidieť sila Prozreteľnosti. Ako vidno, tá šelma, ktorej sa chcel predseda SNS zavďačiť, to nikdy neocení a tých, ktorí jej dnes posluhujú, bez ľútosti zajtra zničí, ak ich už nepotrebuje.

 

 nicholsonova
0
mnkr

zaujímavá fotka...na žiadne etnikum sa mi ani neponáša tá strapatá pani. Ale k Dankovi - áno, ja mu to prajem, mal by sa už zdekovať a nezasmraďovať priestor svojimi infantilitami. Ale na danom výraze nič závadného nie je, veď ako si už poznamenal, taký Havran bežne označuje ľudí za "slováčikov" a nepočul som, že by to niekoho z mainstreamu popudilo

Roland Edvardsen

No, nie je to pekná žena, skôr taký priemer. Bez tých idiotských účesov a okuliarov by to určite bolo lepšie.
Je to taký potmavší typ, takže ktovie? Ono aj taký Dzurinda, Majský či Lucie Bíla majú cigánsky pôvod, ale ľudia si to pri nich často ani neuvedomujú. Ono títo cigáni z "high society" sa zväčša k svojmu pôvodu nehlásia a pomerne často sú aj "namiešaní", takže ľahšie zapadnú.

Ľubov

Vyzerá to tak. Keď si písal ten článok,asi si ešte nevedel o
https://www.youtube.com/watch?v=trb5smdtduc akcii slušných ľudí,čítaj sulíkovcov,kde ,ako už iste viete,Matovič čo s davom skandoval.Ja však upozorňujem na cc40 minútu,kde si psychopat matovič opäť berie do huby Štúra,Hlinku,Štefánika....a napokon aj Husáka.

Toto ale už nie je karma. To je úbohosť,naša bohužial.

Roland Edvardsen

Hej, videl som to. Sociopat Matovič je prirodzený rozvracač, takže minimálne, ak aj v budúcich voľbách vyhrá opozícia, tak máte pomerne veľkú nádej, že sa takýto nechutný zlepenec vďaka nemu môže skoro rozpadnúť. A Sulík je tiež odporný - a dnes už to nezachránia ani tie slávne výstupy v nemeckých estrádách, v Slobodnom vysielači či zopár FB statusov proti migrantom a slniečkárom. Dokým sa bude spájať so zmrdmi a živiť si zmrdov vo vlastnej strane, tak nie je o čom.

Norman

A netreba zabúdať na indície, že Nicholsonová je v dnešnej Śtb, teda v nejakej tajnej službe. Áno, oni určite berú aj debilov či šlapky, na špinavú prácu sú dobré. Nicholsonovú určite niekto drži z pozadia, ináč by aj Súlik ju už vyhodil, až taký sprostý nie je.

Mimochodom, mne sa na to videu páči, ako ona rozpráva, že ju Číž začal nazývať genderovo vyrovnane "to". To som už niekde čítal, takže to ma neprekvapilo, ale smial som sa, keď povedala, že vyzval nejaké parlamentné grémium, aby "ma tak nazývali všetci. A oni to všetci robia". To som sa rehotal, predstaviac si, ako ju, pardon, TO všetci ponižujú a ona to, krava, ešte aj vytiahne sama na seba na verejnosti :-)
od 53 minúta
TO je proste kýbel gitu s hrivou.

A ta lúza, čo tam je, si zaslúži iba jedno - poslať do prvej línie.

Náhodný okoloidúci

Danko by sa mal ospravedlniť cigánočkám za to, že k nim prirovnal "to". Takú urážku si cigánočky nezaslúžia.

Norman

to by mohol.
A v tom ospravedlnení by to mal nazývať v strednom rode.
A mal by tomu dať meno Mata Hari.