Na Slovenskú máme dve kráľovné: Čaputovú a Plačkovú.

"Kráľovná instagramu a najvyššia ústavná činiteľka nemajú so sebou na prvý pohľad veľa spoločného. Ich spoločným menovateľom je však obsahová prázdnota."
To nehovorím ja, ale článok v Trende.

A zosilňuje:
"Kým parlamentné lavice sa pomaly plnili v očakávaní na prezidentský prejav, krajinu elektrizovala údajná podpultová činnosť kráľovnej instagramovej scény. Úprimne, niet sa čomu čudovať. Správa Z. Čaputovej nemohla s týmto vývojom nijako konkurovať. Už aj bez záberov influencerky v putách by sa na jej slová veľmi rýchlo zabudlo"

Nuž áno, na prázdny alibistický a tupý prejav Čaputovej sa ani inak reagovať nedá - buď o ňom povedať krutú pravdu, alebo ho porovnať s vulgárnou "influencerkou". Bez irónie bravo, to ani Blahu nenapadlo.

Zacitujme ďalej:
"Dve Zuzany, jedna slovenská duša
Vyrušiť mohla aj pachuť obsahovej prázdnoty, z ktorej sa už dlhšiu dobu pokúša vytvoriť cnosť. Pri hodnotení Čaputovej slov tak skôr či neskôr narazíme na ťažkú dilemu. Naďalej ide o najvyššiu ústavnú činiteľku, ktorá by vzhľadom na svoj priamy demokratický mandát mala obhajovať záujmy všetkých občanov. S tým sa väčšinou spája konsenzuálne a umiernené správanie."


"Príbehy dvoch Zuzán sa tak konečne pretínajú. Voči kráľovnej instagramu z Kysúc sa čoskoro vznesie obvinenie. Jej bulvároidný príbeh, malomeštiacke maniere a plytvanie bohatstvom naďalej imponujú desaťtisícom bežných Slovákov.
Ďalšie desaťtisíce zas vidia vzor v prezidentke, ktorej kariéra je totožná s opakovaním zaužívaných klišé a občasným nevýrazným prejavom"

Záver je jasný.

Dusanbe

Ale pravdivé a výstižné. Hubertovi to celkom dobre píše.

Aj toto ma zaujalo - k aj tu spomenutej Plačkovej:
"Nakoľko elitársky a povýšenecky by sme túto okolnosť mohli komentovať, Zuzana Plačková má väčší dosah na bežného človeka ako väčšina verejných činiteľov."
Čo k tomu dodať ?

slaven1

Vo väzbe zomrel jeden z dílerov drog, ktorý figuruje v kauze Plačková. Trochu priveľká náhoda, nemyslíte? Viac tu: https://www.extraplus.sk/clanok/blaha-dilerovi-zlyhalo-srdce-pod-dozorom...

nové