Naše Slovensko by sa dostalo do parlamentu

Podľa prieskumu agentúry Focus by sa Ľudová Strana Naše Slovensko dostala do parlamentu s 7,6%  hlasov.Je to očividný posun ktorý sa všeobecne prisudzuje úspechu Mariána Kotebu pri voľbe za župana banskobystrického kraja. Podľa prieskumu by pred LSNS sknčili len Smer, KDH, OLaNO a Nova.

Je naozaj možné a logické, že LSNS môže dostať toľko hlasov, ako Slovenská Národná Strana v najlepších časoch, teda vyše 11%. Reálne je ale aj to, že novú stranu budú voliť aj nespokojní  voliči z iných strán - rovnako pravice aj ľavice (keď už použijeme toto nezmyselné zastaralé definovanie politiky).

Strana LSNS mieni postaviť kandidátov aj do EU volieb konaných v máji.

Ideologické masmédia sa snažia zabrániť čiernemu petrovi dosiahnuť ďalší úspech, ale je to sisyfovská práca. Keď o kotlebovcoch píšu, je zle, keď nepíšu, je tiež zle. Okrem tradičných osočovaní a nálepkovaní -radikál, extrémista, fašista, rasita- vraj Kotleba "ponúka jednoduché riešenia". Nuž, hocaké riešenia dávajú viac nádeje, ako stále  robiť otroka bruselským byrokratom, robiť otroka finančnej hydre.

Samozrejme, je ešte stále veľká časť populácie, ktorá vôbec nemá zdanie, čo je vo veci a stále rozmýšlajú spôsobom osemročného dieťaťa, stále rozmýšlajú predstavami o dobrých demokratoch ( a boľševikoch ) a zlých trojhlavých drakoch fašistických. Ale je evidentné, že každý deň znova a znova ďalší ľudía začínajú vidieť presne, čo sa vlastne v Európe a Amerike deje.

 

 

 
Autor: 
téma: 
region: