Návrat židovskej luzy

Sionizmus by mohol byť to,  čo rozhýbe deprimované časti spoločnosti. Dymové signály už vypúšťajú proizraelské weby.

Keď som bol pred troma rokmi v Izraeli, zarazil ma jeden jav: všetci muži chodili v maskáčoch boli nakrátko ostrihaní a tvárili sa nahnevane. Nebolo možné rozoznať policajta od mafiána a koniec koncov to aj tak nemalo zmysel: zo všetkých šiel rovnaký strach. Mal som pocit, že stačí jeden chybný krok, pohľad či gesto a stanem sa terčom nahromadenej agresivity bez šance na obranu.

Toľko k transparentu demonštrantov na SNP v Bratislave, ktorý hlásal: „Stop fašizmu na Slovensku“. Ja som si naopak dosť vydýchol, keď som sa vrátil na Slovensko, tak ťažko obviňované, mimo dosah židovského režimu, z ktorého sálala túžba po boji a odplate.

 

Hm, zdá sa vam ten text moc agresívny a urážajúci? Urážajúci národnosť, náboženstvo alebo skupinu? Samozrejme, že taký je. Ale nebojte sa, ja som len skopíroval text M. Šimečku, parafrázoval práve preto, aby si ho prokuratúra všimla. Ak chce a ak je čas.

Dôkaz - výrez zo stránky Noviny N:

šimečka urazky

zvyšok jeho žlčovitých výpadov (ak ich nezmažú)


Raz si prokuratúra začne plniť svoju úlohu a použije ich vlastné zákony. Naozaj nemožno tolerovať takéto urážajúce nádpisy. Akcia budí reakciu a  aj keď viem, že mnohým sionistom vyhovuje spomínanie "židov", aby mohli začať vrešťať o "antisemitizme", upozorňujem ich, že keď začne naozaj každý hovoriť o tom, KTO je naozaj lúza, tak až potom zistia, čo spôsobili.

 

Samozrejme, článok pokračuje.  Vraj všetky "pan" hnutia sú zdroj zla, panslavizmus, pangermanizmus ... - len panjudaizmus, pravzor kozmopolitnej komunistickej mafie,  akosi vynechal. Azda preto, že jeho predstaviteľom bol na Slovensku práve Šimečkov tatko, až kým ho za nadmernú aktivitu nevyhodili - ale zato Šimečka mladší plnou hubou uráža antikomunistu a disidenta Čarnogurského.

O tom, aký je Martinko pomotaný, svedčia aj citáty , ktorými sa snažil článok okoreniť :

"...pan-hnutia stáli na kmeňovom systéme, ktorý sa vzťahoval k „božskému pôvodu“ jedného národa."  (Arendtová)

Hlúpe kmeňové hnutia, vzťahujúce sa k "božkému pôvodu" ? Vie Šimečka, ako by sa jeho slová dali chápať a čo pripomínajú?

A pokračuje:

"(Panhnutie) je podľa Arendtovej postavené na presvedčení, že ... národ je obklopený nepriateľmi, je „sám proti všetkým“, je jedinečný a „teoreticky popiera samotnú možnosť spoločného ľudstva dávno predtým, než je použitý na zničenie ľudskosti človeka“.

Čo to len jasne evokuje? Sám proti všetkým, všade naokolo samí antisemiti? Odpor proti asimilácii a proti ľudstvu, ako takému? Tomu sa povie streliť si do vlastného židovského kolena.

Dobre, Árendtová bola popletená hysterka, ale vyťahovať také niečo dnes na židov... pardon ... na Rusov? Šimečka nechápe, čo vlastne píše?

 

On asi naozaj nenávidí všetkých a všetko.

Šorošovci si vybrali, treba im gratulovať, je to dobré znamenie. Vyhodili ho ... hľadali hľadali... ale lepšieho zmrdka pre projekt N nenašli. On na nich ponadával, kecal o tom, že to nie sú novinári,hladači pravdy, ale ideológovia ... ale teraz sa priplazil z Prahy a objíma sa s nimi.

Nakoniec je teda názov jeho článku v podstate výstižný, len v posunutom význame:

Návrat luzy z Prahy.

 

šimečka

 

 
qedstar

Jeden citát z Blejda (dúfam, že nevadí anglicky)

"Keď som bol pred troma rokmi v Izraeli, zarazil ma jeden jav: všetci muži chodili v maskáčoch boli nakrátko ostrihaní a tvárili sa nahnevane. Nebolo možné rozoznať policajta od mafiána a koniec koncov to aj tak nemalo zmysel: zo všetkých šiel rovnaký strach. Mal som pocit, že stačí jeden chybný krok, pohľad či gesto a stanem sa terčom nahromadenej agresivity bez šance na obranu."

-- I'll tell you what we are, sister. We're the top of the fuckin' food chain. The Blood God's coming, and after tonight you people are fuckin' history. He's a hurricane... an act of God. Anyone caught in his path will instantly be turned. Everyone you've ever known... everyone you've ever fucking loved. It won`t matter who's pureblood and who's not. How are you gonna cure the whole fuckin' world?

qedstar

Ad originálny citát: to je skvelé. Videli ste niekedy niekoho nahnevaného tu? Tuná sa ľudia nevedia ani nahnevať... samí no-mani.

"Keď som bol pred tromi rokmi na severe Ruska, zarazil ma jeden jav: všetci muži chodili v maskáčoch, boli nakrátko ostrihaní a tvárili sa nahnevane. Nebolo možné rozoznať policajta od mafiána a koniec koncov to aj tak nemalo zmysel: zo všetkých šiel rovnaký strach. Mal som pocit, že stačí jeden chybný krok, pohľad či gesto a stanem sa terčom nahromadenej agresivity bez šance na obranu."

Ema

Len tak, aby reč nestála. Aby to tomu chrapúňovi trochu osolili.

Sinuhe

po tvoj odkaz na denikN a tam som (prvý a azda aj posledný raz) pridal toto, čo tu kopírujem, lebo o chvíľu ma tamojší demokrti zmažú.
takže Šimečka tu cituje "Hannah Arendtová vo svojej slávnej knihe Pôvod totalitarizmu píše: „Nacizmus a boľševizmus sú zaviazané pangermanizmu a panslavizmu viac než ktorejkoľvek inej ideológii či politickému hnutiu.“ Obe pan-hnutia stáli na kmeňovom systéme, ktorý sa vzťahoval k „božskému pôvodu“ jedného národa."
Tak toto je manipulácia na druhú.
Panslavizmus naprinieso komunizmus. To ani náhodou. Komunizmus bol naopak, postavený na antitéze k panslavizmu a síce na proletárskom internacionalizme, ktorý bol hlásaný súkmeňovcami Hannah Arendtovej. A boli to súkmeňovci Hnannah Arendtovej (a zjavne aj pána Šimečku), ktorí jednak privliekli komunizmus, jednak stavali na kmeňovom systéme, ktorý sa vzťahoval ô "božskému pôvodu" (ergo vyvolenosti) jedného národa. Odborne sa v istých kruhoch tomu, čo tu predviedol pán Šimečka, hovorí čucpa a hasbara.

V podstate som napísa to isté, čo si ty rozviedol v pokrčovaní svojho článku. To len ako dôkaz, že nič iné človeka pri čítaní tej šimečkiády ani nemôže napadnúť. Ala na ten denikN radšej ani nechodím, obracal by sa mi žalúdok.

Norman

A ani ja tam nechodím, len keď treba - do debaty k tomučlánku som ani nenakukol, neotvoril, proste sa človek šetrí.

Sinuhe

je výrečný aj tento článok:
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/03/6381-valecna-propaganda-nato-n...

citujem z článku:
"Stačí se podívat na případ Julia Streichera v Norimberském procesu v r. 1946, abychom pochopili, že i propagandisty lze pověsit. Streicher ani nedával rozkazy na vyhlazení židů, ani nebyl zapojen do nějaké vojenské operace. Ale to nebránilo tomu, aby byl usvědčen ze zločinů proti lidskosti za vydávání antisemitského časopisu Der Sturmer, který neustále šířil nenávistnou propagandu proti židům. Jeho role v přípravě odlidštění židů v Německu byla určena jako klíčová při vytváření podmínek pro jejich vyhlazení nacisty. Norimberští žalobci tvrdili, že jeho články a projevy byly štvavé a že byl spoluviníkem vražd, a proto byl stejně vinný jako ti, kteří zabíjení skutečně prováděli.

Spojenečtí soudci souhlasili, že byl usvědčen ze zločinů proti lidskosti, a byl oběšen v říjnu 1946. V rozsudku se uvádělo, že „…nakazil mysl Němců virem antisemitismu a podnítil Němce k aktivnímu pronásledování a … vraždění.“

Sinuhe
jery

že takto mimo tému, ale toto by chcelo samostatný príspevok.

Zatiaľ len pre ruskojazyčných. Film Krym - cesta domov.
«Крым. Путь на Родину»

Источник: http://politikus.ru/video/45602-film-krym-put-na-rodinu.html
Politikus.ru

firstovka

do 2008 som povazoval ukrajinu za relativne silny stat, ale ked v auguste 2008 pocas rusko-gruz. vojny naschval potopili pred sevastopolom nakladnu lod a zablokovali tak rusom lode kotviace v pristave, tak mi napadlo tak to rusov uplne zbytocne nas*ali, za toto zaplatia.
Cely tento humbuk okolo krymu nechapem. Krym je stale rusky a to, ze ho ukrajina mala v arende bola iba epizoda, tak ako podkarpatska rus pre nas.
Investovali tam peniaze na obnovu krymu, lebo udajne ked tam v 50.r prisiel nikita ch., tak sa vratil dostipany od komarov, nic ine tam nebolo; v krymskych selfovych vodach su zasoby plynu..., no ale tak co..., naco provokovali rusov.
Ukrajina ma rozlohou vyse 600 tis km2, tak bez krymu a donbasu sa v klude zaobide a stale bude vacsia ako francuzsko.
A ten film je urceny pre domace publikum, pre europu je krym rusky region a kto chce moze tam ist na dovolenku, peskov by mohol nechapavym poslat obcas bednu krymskeho vina.

jery

Veď to nemusíš pozerať, keď nechceš.

Film bol dlho očakávaný vytvorila sa okolo neho hystéria ešte pred premiérou v nedeľu 15.3.2015 na kanále Rossija 1. Je predmetom právnického sporu - ukrochunta to dala na Haagsky súd.
http://ria.ru/world/20150317/1052983045.html

Ja som to sem dal pre tu prítomných agentov Putina a aj pre pána Smatanu.

Buheh

by sme si to radi pozreli (samozrejme za príplatok, platené ako nadčas), ale viete niekto o verzii aspoň s anglickými titulkami, keď už nie s našimi?

jery

Pracuje sa na českých titl.

firstovka

Vsak v poriadku, hysteria v rusku, aj tam su davy. Myslim, ze k tomu filmu nebudu oficialne ukrajinske alebo anglicke titulky, ani to nebude dabovane nejakym kvalitnym ukrajinskym deziderom tockom
To, ze ukrajinci z toho zase vyrobili nejaku absurditu a ria o tom informuje je druha vec. Hadam v tej zalobe uviedli aj bod, ze ich ti rusaci naucili po rusky

Pan Smatana je snazivy sympatak. Svoju pracu odviedol, niekto iny by mohol zostavit zoznam z druhej strany a bol by som zvedavy, ci by si ho herr smatana dal medzi fb priatelov

Náhodný okoloidúci

Vyberám z diskusie na leva-net.webnode.cz, stojí za prečítanie. Mnoho vecí to objasňuje.

K výročí Krymu, co ve filmu nebylo

ТаuRus | 18.03.2015

Události popisuje místní obyvatel.
Odjíždět jsem se nechystal. Za prve, není kam. Za druhé, ne proto můj děd osvobozoval Krym od fašistů, aby jeho vnuk jím ho daroval. Přípravoval jsem se na nejhorší. Obzvlášť jestli vzít v potaz, že žiji v rajónu, kde je plno Tatarů. Každou chvíli jsem čekal, že začnou lámat dveře a viděl jsem tváře sousedů... Měl jsem takový pocit, že v noci brousí nože. Jedno uklidňovalo, že jen tak mě nedostanou... a pár si s sebou přes řeku Styx vezmu. Potom se objevil Babaj s kamarády a začalo to být klidnější.

Ale co bylo zvláštní, ruskou občanku jsem nemohl dostat až do září. Protože ti samí Tataři doslova okupovali všechna oddělení migrační služby. Poté, co se ukázali "slušní lidé", Tataři najednou prudce se zamilovali do Ruska. Ačkoli si moc dobře pamatují na jejich nálady - oranžové, když přišel Juřčenko k moci v 2004. Jak se později ukázalo, "slušní lidé" o 3 dní předběhli přípravovanou řežbu. Přípravovali je rukama Tatarů pod řízením Džamileva právě Američané. Sám jsem viděl, jak k Mustafe Džamilevovi přijížděli ti samé gentlemani, u kterých na čeléch svítil nádpis "CIA" nebo pracovník "gosděpu". Právě oni mu nadhodili nápad tak zvaných samozachvatů (neoprávněná okupace pozemků). Obyčejní Tataři byli nuceni platit za takový "samozachvat" 5 tis. dolařů. Vím nejen z doslechů, protože jsem pracoval v televizí a byl ve spojení s tatarskou redakcí. Právě přes Džamileva a Čubarova pendosi slibovali Tatarům domy zabitých Rusů, motivuje je tím, že oni vás prý deportovali a teď vy máte právo na veškerý jejich májetek. Když si vzpomenu, co se dělo, zdálo se mi, že spím a vidím noční můru.

Když jsem se dozvěděl, že nad vládními budovy zvedli ruskou vlajky, začalo být na duši klidněji. Od této chvíle jsem neviděl na ulici žádného Tatara, žádný mitink se nekonal. Tehdy na duši začalo být ještě klidněji. Zvláštní poděkování za to Ramzanu Kadyrovovi.

Jak zde vyprávěl jeden místní Tatar, přijel jeden člověk a předal jím poselství od Kadyrova. Z jeho slov zaznělo příbližně toto: "Jestli z hlav Rusů spadne aspoň jeden vlas, celou vaší sebránku podřízneme za 24 hodin!" Poté veškeré jejich mitinky a pochody skončily. Chvála a Sláva Naším Bohům za to, že jsme znovu v Naší Rodné Rusi, že jsme opět jedná celá Država, a že u nás je takový moudrý a silný Gosudař! Vivat Rusko! Blahopřejí všem ke Krymské Viktorii!

O Čečencích ještě pár slov. A oni zde byli, také na Čongaru. Velmi pomohli svou přítomnosti schladit horké hlavy mezi radikálními Tatary. Ale i mezi nazstyi, kteří se pokoušeli prorazit do Krymu. A ještě oni pročesávali Krymské Hory, likvidovali tábory a úkryty Chizb-ut-Tachrir. Musím říct, že po tom všem jsme kardinálně změnili názor na Čečence na lepší.
http://andrey-kuprikov.livejournal.com/2287592.html