Nemecké zemetrasenie

Včera, v nedeľu, bol nejaký štvrtý pokus dohodnúť vládnu koalíciu v Nemecku. Pre verejnosť mierne prekvapivo sa to naozaj nepodarilo dosiahnuť a nemecký systém sa teda ocitol v slepej uličke. Príčinou krachu koaličných rokovaní sú otázky prisťahovalcov (a vraj životného prostredia). Nezhody medzi Zelenými a Slobodnými (FDP) boli očividne priveľké.

Zelení sú bezpochyby extrémisti a piata kolóna šorošovských anglosionistických síl. Je dobré, že sa nedostali do vlády, je dobré, že aj vo "vládnom tábore" jestvuje sila, ktorá sa s nimi už nemôže dohodnúť.

Politické možnosti sú teraz tri.

1. Utvorí sa veľká koalícia medzi CDU-CSU a socialistami SPD (starý známy Schultz). Ale vraj to SPD stále odmieta. Uvidíme, ak príde príkaz niekde zhora, či nezmenia názor.

 

2. Vytvorí sa menšinová vláda, teda najpravdepodobnejšie CDU-CSU s FDP. Ale komentári dodávajú, že to Merkelka určite nebude akceptovať. Ako bolo spomínané aj pri českej situácii - menšinová vláda sa naozaj nerobí po voľbách a nemala by zmysel, budúcnosť.

 

3. Budú nové voľby. Ústava hovorí, že ak navrhnutý kancelár nie je zvolený nadpolovičnou väčšinou všetkých členov Bundestagu, musia byť do dvoch týždňoch druhý pokus. Ak ani ten neprejde, bude tretí, a pri treťom už stačí prostá väčšina hlasujúcich. Ale kancelára takéhoto tretieho pokusu nemusí prezident akceptovať a môže vyhlásiť nové voľby. 

To sú predpisy, platné od pätdesiatych rokov, nikdy neboli ešte použité. Teda aj takto formálne  sa ocitlo Nemecko v nikdy nevyskúšaných vodách.

 

Zaujímavý je fakt, že podla komentátorov Merkelka možno už v nových voľbách nebude kandidovať za kancelárku. Aj tento detail indikuje, že v zákulisi sú sily, ktoré ju tam už nechcú. Myslím si, že Merkelka má v Nemecku, medzi "politickým ľudom", oveľa väčšiu opozíciu, ako sa snaží dnes systém tvrdiť (mimochodom, videli ste oslavovanie členov parlamentu v Zimbabwe, keď bolo oznámené, že Mugabe bol vyhodený z kresla? Nuž, v Nemecku to nebude iné, i keď takmer iste tiež pôjdu zatiaľ len z blata do kaluže).

V každom prípade, niečo sa musí stať. Nastalo určité zemetrasenie, i keď vhodejší názov je skôr zápcha - a niečo niekde musí povoliť. Buď si systemáci dajú svojho Gorbiho, ktorý sa pokúsi premalovať záchod na ružovo, alebo im tam prenikne nejaký nesystémový Jelcin a záchod sa rovno celý rozpadne.

Znova pripomínam, že sa momentálne u nás nedá nič iné robiť len čakať a pripravovať sa na to, keď sa akosi povie, že cisár je nahý. Treba si pripraviť - absolútne nežartujem, ale smerujem to skôr k mladším a tým, ktorí si nechcú nechať ukradnúť budúcnosť - teda treba si pripraviť zbrane a kamarátov. A treba potom ísť priamo in media res, do centra a neuspokojiť sa s nejakými kecami či kompromismi. To nie je revolúcia, to je proces sekania dreva a občas to treba spraviť, presnejšie, je treba si tú príležitosť užiť. A pamätajt: ak niekto povie "Nechceme násilie", okamžite mu rozbite hubu - empirické poučenie z minulosti.

No, ale to som sa ocitol zas až v budúcnosti. Proste, dnes možno nastal bifurkačný bod a nik nedokáže predpovedať, čo bude zajtra.

Ale niečo určite bude.

 

zdroj

 

 

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
mirage

z podvedomia ludi vyplava nejaka idea, ktora ma symbolizovat prebiehajuce dianie,
ale ak ta idea dostane v niecom nevhodnu podobu, obsah - napr. ako slovo, nazov, pesnicka, fotka ..
tak sa neskor spatne ukaze nakoniec, ze samotna udalost nebude nic moc

vsetci tam akceptovali nazov Jamaica koalicia a teraz cakaju, ze tie rokovania skoncia uspesne

a zo slova Jamaica vyzaruje az takmer perfidnost

hoci Jamaica koalicia bola prvykrat pouzita niekde v lokalnych volbach Bremen 2010 cca.

podobne to bolo s hymnou 17. novembra, fake fotkou zo safarik. namestia 68 (kosostvorec a rura), bratislavske protesty orangutan

Ľubov

Niečo na tom určite je.Od začiatku sa mi názov koalície doslova hnusil,ale neuvedomila som si tieto súvislosti,čo píšeš.V priestore strednej Európy dať niečomu tak dôležitému,ako má byť nová nemecká vláda názov Jamaica,je nechutné. Pripomína mi to názov krčmy poslednej cenovej skupiny,kde sa stretáva len chamraď a páchne moč.

Hej,divné časy,človek si musí dávať pozor na každé slovo.

No a pretože je dnes tretí novembrový štvrtok,ďakujem Vám všetkým.Za pozornosť,aj za ignorovanie.A máme aj moráka:)
https://www.youtube.com/watch?v=Qt9leVk9owA

peto
Truhlík

Zaujímavé.
Takže Nemci používajú slovo Džamajka.
No a tie komentáre sú rozdelené na dva póly.
Prví už majú Mutti plné zuby. A zjavne existujú a je ich dosť.
Druhí sa boja straty stability. To som si aj myslel už dávnejšie.
V druhom linku ma zaujalo toto
"die Politik in Deutschland und in benachbarten Zonen"
Takže používajú eufemizmus "zóna".

mirage
Ľubov

Ani by som nepovedala,že pauza,pôsobí to ako zjavenie...z iného sveta

mirage

-delete

mirage

niektore chory uz spievaju aj vianocne piesne z byvaleho ddr

Still senkt sich die Nacht hernieder

1.
Still senkt sich die Nacht hernieder.
Rings das Land liegt tief verschneit,
und es klingen alte Lieder:
O du schöne Weihnachtszeit!
O du schöne Weihnachtszeit!

2.
Steht inmitten weißer Wälder
lichtgeschmückt ein grüner Baum.
Lichtebaum der fernen Wälder:
O du schöner Friedenstraum!
O du schöner Friedenstraum!

3.
Stille Nacht - die Sterne künden:
Frieden über Flur und Feld;
auch der Mensch soll Frieden finden -
Frieden, Frieden aller Welt!
Frieden, Frieden aller Welt!

4.
Lange Nacht, nun tagt es wieder.
Friedenstraum ward Wirklichkeit!
Zukunftsfroh erklingen Lieder:
O du schöne Weihnachtszeit!
O du schöne Weihnachtszeit!

Text: Hermann Heinz Wille
Musik: Gerhard Wohlgemuth

https://www.youtube.com/watch?v=KB7naAi9v74

to urazi nem ember im dezember