Nie

Slovensko je medzi 12 štátmi Európskej únie, ktoré odmietli zvýšiť svoj príspevok na pátracie a záchranné akcie v Stredozemnom mori, pomáhajúce nelegálnym imigrantom dosiahnuť brehy Európy. Strojnásobnenie financovania týchto akcií nariadili bruselskí byrokrati na čele s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom na nedávnom mimoriadnom summite EÚ o migrácii.

Spolu so Slovenskom povedali NIE - odmietli podporiť dodávanie migrantov do EÚ Holandsko, Rakúsko, Estónsko, Cyprus, Grécko, Bulharsko, Rumunsko,Chorvátsko, Slovinsko, Malta a Španielsko. Británia prisľúbila tri vrtuľníky a loď pod podmienkou, že migrantov bude vykladať v Taliansku, a nie v Británii.

Časť štátov skonštatovala, že už teraz robí pre ilegálnych migrantov dosť - a časť zašla ešte ďalej, keď vyhlásila, že sami potrebujú pomoc na vysporiadanie sa s ilegálnou imigráciou, nieto prispievať na tento účel inde.

Je to po prvý raz v histórii EÚ, čo sa členské štáty zmátožili na takýto jasný, a zrejme nezlomný odpor.

Po tomto tréningu môžu teraz svoje NIE uplatniť pri dohode o voľnom obchode medzi EÚ a USA (TTIP). Americký kongres, nakrknutý európskym hnutím BDS, čiže Boycott, Divest, Sanctions, zameraným na (pseudo)trestanie Izraela za jeho brutálnu okupáciu Palestíny - dnes totiž nariadil, že v dohode musí byť zakomponovaný absolútny zákaz akýchkoľvek ekonomických sankcií voči Izraelu.

Kto by nevedel, tak áno. Je to presne ten istý Kongres, ktorý kydá na Ruskú federáciu jedny ekonomické sankcie za druhými.

 
Autor: 
peto

cas sa zrychluje... zatial pod pokrievkou

baloo

Z 28 krajín 12... celkom slušný pomer, skoro polovica. Ale pochybujem, že to bude mať nejakú súvislosť s TTIP. Urobil som aj malú prehľadnú mapku... tak teda "plošne" tam neni ani 1/4 EU.

Ema

aj Maďarsko.

Mimochodom, po mimoriadnom summite EÚ o migrácii Maďarsko masívne podporí akciu Stredomorie 4 (slovom štyrmi) expertmi na azylové právo :)

baloo

keby to robil spolu s ostatnými. On to chce nejako zabaliť do niečoho referendoidného aby občania cítili, ako hovadsky sú zvedaví na ich názor. Ináč Maďarsko v poslednom čase malo už zopár problémov s imigrantmi, väčšinou z juhu. A v Blave v stánku na Nivách hotdogy predáva babenka z Odessy... počul som prízvuk, spýtal som sa a je z Odessy, nedávno prišla, ale nebola príliš ukecaná, ešte asi nevie komu čo môže povedať.

Ema

Rozhodne to nie je nudný byrokrat, ktorý loboguje na celý národ.
Má víziu.
Čo, baloo, stavíme sa o pytel cibule z Makó, že Orbán cez Magyar Villamos Művek dostavia Mochovce?

Ukrajinci stále nemajú bezvízovú vstup do EÚ - a ani mať nebudú, ako sa predvčerom vyjadril Hollande.

Možno keď plošne zmenia pravoslávie za grékokatolicizmus, ako práve plánujú (a upália separátne po jednom všetkých pravoslávnych), pobaltské štáty im za odmenu dovolia zaľudniť ich opustené mestá a dediny.

Ema

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/353269-steinmeier-ak-sa-nestabilizuj...

Zdá sa, že bruselskí chcú vytiahnuť Kaddáfího z chladničky v nákupnom centre.

lebleu

Pravdu hovoriť? No veď kam takto dojdeme?
To je práve pointa. Rovnako ako napríklad s dedičnými hriechmi bielych Európanov, ako sa to nazýva - dobre, keď už, tak si búchajte hlavy o dlažbu (a plaťte na desiatky) vy v Londýne, Paríži, v Madride, ale čo mám ja v Slovenskej bráne s vašimi dobyvateľskými vojnami, drancovaním, otrokárstvom a kolonializmom?

Ema

Bodejťbyné, keď sa im africkí ekonomickí migranti hotujú zrútiť celý ich svet, ktorý budovali nielen pre seba, ale aj pre svoje detné deti

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/353885-kalinak-utecenecke-kvoty-su...

Málokedy sa (zatiaľ) politici vyjadrujú tak stručne, jasne a zrozumiteľne.

lebleu

len by už možno bolo načase skoncovať s tou dvojkoľajnosťou - kompletne všetci poslanci EP za Smer totiž hlasovali za rezolúciu, spolu so svojimi kolegami z SDKÚ, KDH, Mosta a OĽaNO. Proti boli len Sulík a Žitňanská. A PálCsáky nehlasovali, asi išli na pivo a gulyás. Neviem, možno im tak svedomie velilo, ak ho majú, veď okrem tých kvót tam boli aj iné veci.. v každom prípade rezolúcia je už prijatá, ale je nezáväzná a len vyzýva Európsku komisiu, aby kvóty nariadila záväzne. Tak uvidíme.