Normálny človek

 Médiami prebehla správa, že v Peru objavili (nedávno?) múmiu, ktorej lebka je naozaj neobyčajná.

Z oblasti sú známe múmie s deformovnou-predĺženou  lebečnou  časťou, ale táto asi prekonáva všetko. Okrem toho sú aj jej očné otvory abnormálne, podobne ako zachované zuby.

Jej objavitel, peruánsky antropológ Davila Riquelme, dokonca neváhal povedať, že sa jedná o zvyšky mimozemšťana ( a odvoláva sa na rovnaký názor nejakých troch antropologov z Ruska a Španielska).

Rozmery zvyškov sú okolo 60 cm.

Pri nej bola objavená aj druhá múmia, ktorá je ale nekompletná, je bez tvárovej časti, zabalená v látke a má okolo 30 cm.

skul1

 

skull 1

 

skull 2

 

Nechajme bokom škandálnu hypotézu o mimozemšťanoch, tá nič nerieši, len odsúva problém, buďme pri zemi a zoberme najnormálši predpoklad, že sa jedná o deformovaného jedinca.

Celkom normálna vec - deformovaný jedinec.

Nič? Nebliká kontrolka? No áno, je to už dávno, vyše sto rokov, kto by si to pamätal. Keď našli prvé seriózne doložitelné pozostatky predkov človeka, napríklad v Neandertáli, tiež boli označované za pozostatky "normálnych, len  zdeformovaných jednotlivcov".

Normálne nenormálni.

Ak príroda je schopná vytvoriť takto abnormálnych jednotlivcov, s takýmto objemom mozgu, len tak, jedinou mutáciou, nedokázala dať podobné prednosti celej populácii, nejakej ľudskej rase, ktorá zdvihla ľudstvo z blata bezvedomia? Zvlášť je tá otázka podporená ďalšími podobnými nálezmi predlžených lebiek, či už prirodzenými  alebo umelo deformovanými napodobňujúc - ale čo vlastne? A ak sa nejedná o jednotlivca, ak sa jedna o populáciu, pýtame sa - okrem iného : aké prednosti malá daná rasa, čo vytvorila a ako sa prejavila v histórii ľudstva?Alebo azda pre nich väčší mozog neznamenal žiadne výhody?

Celá archeologická antropológia nerobí nič iné, len podrobne meria rozmery zvyškov mozgovní, aby na základe rozdielov nejakých tých 100 cm kubických, alebo aj menej,  robila ďalekosiahle závery o vývojových reťazcoch. Ale zrazu akoby ignorovala takéto nálezy, možno práve pre to, že rúcajú jej teórie a odsudzujú celú ich bezpochyby pedantskú terénnu prácu ako druhoradú. Prvý ťažký úder archeo-antropológia dostala objavom človeka z Flores, takzvaného hobita. Budú múmie z Peru druhou ničivou a zároveň tvorivou ranou?

Som racionalista, nepotrebujem hypotézu boha ani hypotézu mimozemšťana. Chcem ale poznať pravdu o vývoji a histórii ľudstva. Doteraz  tie oficiálne pravdy vždy zaostávali za faktami, v danej dobe už poznanými, vždy sa im bránili a inštitúcie vždy zostávali konzervatívne na svojich nedostatočných a mylných teóriach. Nie je dôvod dúfať, že dnes to bude lepšie a ľahšie.

http://truthfrequencynews.com/?p=21430

http://wikileaksnews.net/mystery-of-giant-headed-mummy-found-in-peru.html/2

 

 
1

nové