Nové "vedenie" Európy

Nemožno to odignorovať - v Bruseli si zvolili či dohodli sa na novom vedení Európy.

Keď pred piatimi rokmi prišli noví ľudia na post šéfa EU Komisie a na tie ostatné fleky, mali sme určité očakávanie. Po Barrosovi a tých ostatných sa dalo dúfať len vo vylepšenie. Merkelkina karta sa ešte nezdala taká beznádejná.

Dnes už nedúfame. Medzitým sa veci výrazne zmenili. Hlavne sa ukázalo, že Juncker je doslovne ožran a blázon, takže je jasné, že on nemal reálnu moc. 

Teraz to prebehlo tak, ako to čoraz častejšie dopadá v demokratických režimoch - nastal fatálny pat. Dohodli sa až na kompromise, čo znamená, že aktívni ľudia zostali bokom a na funkcie boli dosadení tí nemastní-neslaní. Tento systém nepreferuje schopnosti a zásluhy, ale šedosť a alibizmus. 

Nová predsedníčka EU Komisie Ursula von der Leyen je rovnako chaotický prvok ako jej meno. Ako sa dostala do nominácie je vlastne tajomstvo, či je naozaj pravou rukou a poslušnou slúžkou Merkelky je tiež neisté. Lajnová, ako jej meno vyslovovala naša televízia, pôsobila v sociálnych veciach a potom ju nejaký zákerný dobrák (Merkelka?) dosadil do čela armády Bundeswehru a tam nechal pohorieť. Niektorí píšu, že "nemá schopnosti" - asi tým myslia, že nemá ischias a reumu, ako jej predchodca Juncker. Aké schopnosti treba na čelo tamtej byrokratockej frašky? 64 zubov v dvoch radoch, ako má Šefčovič? 

Voľby vytvorili aj ďalší rozpor medzi Západom a Východom EU. V reále V4 zrejme dobre zabodovala, ale výsledok je formálne zlý, pretože z 5 najmocnejších ľudí ani jeden nie je z V4. To odráža postupujúce delenie EU na východ, západ (a juh). Delenie je jasné a ja si trúfam predpovedať, že ak to bude takto postupovať, tak toto je posledná normálne zvolená garnitúra EU. Nabudúce bude všetko inak, EU bude už rozpadnutá alebo zmenšená ďalšími exitmi. V to aspon dúfame - pretože zreformovať sa Brusel proste nedá.

Brusel nedokázal koordinovať štáty Európy ani v normálnych časoch. V dobe rasovej invázie a klimatického kolapsu to už vôbec nebude vedieť.  

 
Roland Edvardsen

Je to celé neuveriteľná fraška. Aspoň, že V4 fungovala skoordinovane (a aj to skončí, ak sa v r. 2020 dostanú k moci kiskovci a degresívci. Tí už otvorene avizovali, že by sa k Maďarsku a Poľsku nepridávali), ale čo z toho? Nič. Orbán sa raduje, že aspoň je na čele Komisie žena, čo porodila 7 detí, ach. Ale to, že je to ťažká globalistka podporujúca zbrojenie, vojnové štvanie a sama kritizovala Orbána za prístup k migrantom, tak to sa radšej bude prehliadať. Ale vraj stále lepšie ako ten Holanďan Timmermans. No neviem. Zrejme V4 predpokladala, že pôjde o menšie zlo vzhľadom k tomu, že tá baba má reputáciu slabosti.

vranazrana

ja si skor myslim ze ju tam dosadili kvoli spolocnej eu armadem lebo tam sa kasino kruti a peniaze sa leju. takze nakoniec to bude ES BUND WEHR EU

vranazrana

a HH bude mat dokonane

afinabul

https://www.youtube.com/watch?v=SIxjHFHq9FQ
Kultúru, Dušu vlastne symbolizuje anima, tak čoho sa máme báť, trochu z vrchu bude scislá, ale podhubie, zemské tam dole bude tancovať.

Náhodný okoloidúci

EÚ zakladali skrachované koloniálne štáty, od toho sa odvíja všetko, čo sa v nej deje.

Čo sa týka tej Uršuľe, tak v preklade z latinčiny jej meno znamená "malá medvedica", a tak dúfajme, že Bruselu urobí "medvediu službu".

Náhodný okoloidúci

Dám to sem, aj keď je to mimo témy článku.

Stal sa zázrak - slniečkársko-liberálne Aktuality uverejnili článok (rozhovor, reportáž) o tom, čo všetci duševne zdraví dávno vedia - že dieťa potrebuje oboch rodičov, otca aj mamu. Čiže ženský aj mužský princíp, nie dvoch "otcov" alebo dve "mamy".
Už vidím, ako liberasti kvičia, že autorka článku je nacistická zradkyňa.

https://www.aktuality.sk/clanok/704371/ked-nemate-otca-chyba-vam-polovic...