Nové Zámky - fokus Dresden

Včera sme si pripomenuli okrúhle výročie amerického bombardovania Nových Zámkov, ku ktorému došlo dva týždne pred koncom vojny. Mestečko malo v čase, keď naň Američania nahádzali 700 ton bômb, okolo 13 000 obyvateľov.

Nové Zámky sú, pri všetkej úcte k ich histórii, bezvýznamná diera a ich vybombardovanie len jedna z bezvýznamných angloamerických vražedných epozód. Preto je povolené informovať o skutočnom počte obetí - okolo 3 600. Ďalších 6000 ľudí stratilo svoje domovy.

Niekoľko týždňov pred týmto vojnovým zločinom Angloameričania beštiálne vybombardovali nemecký Dresden. V tom čase to bolo siedme najväčšie nemecké mesto so 750 tisíc obyvateľmi a útočisko obrovského počtu utečencov. Podľa “Dresden Commission of Historians for the Ascertainment of the Number of Victims of the Air Raids on the City of Dresden on 13/14 February 1945” bol počet obetí 18 000, maximálne však 25 000. MAXIMÁLNE znamená, že toto číslo nikto nesmie zvyšovať, inak je popierač a neonácek.

Keď príde deň a americké zverstvá spáchané na civilnom obyvateľstve Európy - a špeciál Nemecka - budú otvorené, verím, že na členov komisie “Dresden Commission of Historians for the Ascertainment of the Number of Victims of the Air Raids on the City of Dresden on 13/14 February 1945” príde napľuť každý slobodný človek, ktorého do morku kostí uráža drzé zahládzanie amerických zločinov.

Ten deň príde.

 

Pre pomalšie chápajúcich občasných návštevníkov tohto portálu zopakujem podstatné:

Pri úplne zabudnutom bezvýznamnom bombardovaní -3 600 mŕtvych

Pri najväčšom bombardovaní v Európe - 25 000 mŕtvych

 

A tiež pripomeniem pre tých, ktorí si to zatiaľ nevšimli, že sadistické vybombardovávanie miest plných civilného obyvateľstva krátko pred skončením vojny je odporný starozákonný vraždiaci pattern: keď je nepriateľ porazený, ešte dorazíme jeho ženy, deti a rozvrátime ich životný priestor, aby sa stal nadlho neobývateľný.

 
Autor: