O odvolávaní Merkelbaby

Je taký starý príbeh o prvom známom čínskom lekárovi Bian Que z Zhanguo Shidai - obdobia Bojujúcich štátov (475-221 pred naším letopočtom).

Prišiel raz Bian Que do jedného kraja, kde ho prijal miestny vladár Cai. Keď ho lekár uvidel, povedal mu, že je chorý, choroba však zatiaľ zasiahla len kožu a liečba bude ľahká. Cai urazene odvetil, že sa cíti výborne. O pár dní prišiel Bian Que znovu a žiadal vladára, aby sa podrobil liečbe, pretože choroba už prerástla do svalstva. Cai Huangong opäť odmietol. Bian Que prišiel aj tretí raz a presviedčal vladára, že je najvyšší čas liečiť sa, pretože choroba už zasiahla lymfatický systém. O pár dní sa Bian Que s vladárom náhodne stretol štvrtý raz, ale hneď sa otočil a bez slova odišiel. Vladár za ním vyslal ministrov zistiť, prečo mlčal. Bian Que im oznámil, že choroba už zasiahla kostnú dreň a liečba neexistuje.

Zakrátko vladára choroba zachvátila plnou silou a žiadal, aby okamžite prišiel Bian Que. Ten však medzitým odišiel do iných krajov. O pár dní vladár Cai zomrel.

 

Na odvolanie Merkelbaby s jej politikou vítania invázie ešte nie je neskoro. Choroba síce stihla zasiahnuť svalstvo, je však stále liečiteľná. Už Bian Que ale vedel, že na túto liečbu treba železo.

 
Autor: 
téma: 
slaven1

Dobré slová, aj Čína sa spomína (to je dnes také moderné), len to má vzhľadom na adresáta 2 nedostatky:
1 Je to napísané v slovenčine
2. a na malom, okrajovom webe.

Informácia bude do očí osôb, ktoré robia v Nemecku náležité rozhodnutia, putovať neprimerane dlho. Chcelo by to preklad do nemčiny (aj iných článkov na túto tému). Norman, poverujem tým teba :-)

qedstar

Teda emma, K+