Obama na pohrebe Mandelu exceloval

Obama na pohrebe Nelsona Mandelu exceloval. Najskôr zapózoval dánskej premiérke Thorning-Schmidtovej na novú facebook profilovku (natlačil sa tam aj otravný Kameron).

Obama pózuje Thorning-Schmidtovej na profilovku

Nasratá tvár Mišel Obamovej hovorí čosi ako: "Bože, nie aj tu Husejn". Asi to má doma v Štátoch často.

Nasratá Mišel Obamová

Potom ako sa dofotil s touto zvodnou Dánkou, na tribúne 20 minút čosi šomral, spomenul aj niečo o mučení. Keď zliezal z pódia nezabudol si zatriasť rukou s Fidelovím bratom Raúlom Modesto Castro Ruz-nom:

Aká pekná spoločenská udalosť tento pohreb, všetci mafoši pekne pokope (aj Šarkózy došiel).

Le Bleu
A vedel vôbec ten mulat, s kým si podáva ruku? Inak tá jeho stará je strašne sympatická, že?
slaven1

Ja neviem či mutant. Mne začína byť sympatický ako sa fotí na profilovky, nechá sa rozsadiť vlastnou ženou. Užíva si života, pretože vie, že každú chvíľu môže skončiť. Ťažké rozhodnutia musí robiť. Nie je jednoduché robiť náčelníka rozpadajúcej sa ríše - všetko je jeho vina. Pritom on ani nie je skutočný náčelník, len tvár režimu, "obyčajný"  "public servant" "jazdiaci na bicykli".

Hej, vedel komu podáva ruku (Raul momentálne šefuje Kube).

Obama bozkáva ruku svojej žene aby sa odrazila
Obama bozkáva ruku svojej žene aby sa odrazila.

Le Bleu
No hej, veď áno, je to človek. Asi. (Niektorí hovoria, že jašter.) S Davidom a s tou blonďavou štvrtáčkou šantia ako šraci cez veľkú prestávku; vlastne je to celkom milé, možno len trochu smiešne. Ale milovať ich preto nezačnem. Iné: na komentároch na YT zase raz vidieť, aký je bežný Američan zadubený. "Seems like Cold War propaganda is still embedded deep into your psyche." Veď im najviac vadí, že "Obama is a commie", magori! A keď vidím slovo obamacare, je mi zle.
Norman
ale nedá mi to. Prečo sa tí debili musia rehotať ešte aj na fotkách z pohrebu? To nemôžu byť ani na vlastnej fotke z pohrebu vážni, nebodaj smutní?(keď už nie kvôli vyprchanému mandelovi, tak kvôli tej tragédii, že tam musia hodiny sedieť) To je dokonalý symbol pokrytectva a klamstva, ktoré je v samom jadre tej kultúry.
slaven1

Jáj, ty morališta. Ako keby si ešte nebol na pohreme nieho (pre teba) nepodstatného. Pre mňa je to spontánna spoločenská udalosť. Konečne na chvíľu vypadnúť s tých povinností na 2 roky vopred naplánovaného programu. Pokrytecké by bolo tváriť sa smutne.

Prosím ťa, Mandela už nikoho nezaujíma (nikoho až na tých, čo spotrebúvajú "informácie" médií hlavného prúdu). Nedávna mediálna ejakulácia okolo mena Mandela bol taký "prikázaný sviatok".

Som zvedavý aký pohreb bude mať "barmská disidentka", keď to na ňu príde :-) Či po nej premenujú hlavné letisko v Naypyidawe. Zistenie môže trvať ešte aj zo 20 rokov,  pretože týto indočíňanci žijú dlho, keď je o nich dobre postarané.

Letisko čakajúce na premenovanie
Letisko čakajúce na premenovanie

--
Norman hodil udicu a ja som sa chytil :)

Norman
Respektíve som to vyjadril pristručne. Ja sa nečudujem, že napríklad na tej druhej fotke sa obama s dánkou veselo baví a rehocú sa na seba, až obamka zdá sa žiarli. To je to, čo spomínaš - že na pohrebe človek nemá vždy smútok a dokonca aj ak má, tak sa občas prepne do určitej veselosti.To je normálne. Ale na tej prvej fotke sa fotia cielene, sami seba, pri tejto príležitosti - a aj tam ceria zuby. Škeria sa, aj keď vlastne nemajú chuť a nie je vhodná doba. Dobre, je to na facebook či kam - a to tam bude pripísané: Dánka Šmídová s Obamom a Kameronom na ... Mandelovom pohrebe? Vyškerené opice? No super. Oni sa proste nedokážu ovládnuť, aby sa neškerili, keď sa fotia, keď sú na verejnosti. Aby sa falošne neškerili.   PS. To s tou fotkou letiska - hm.