Oj - vej

Všetci píšu o Veľkej noci, chcem aj ja. V rámci multikulturalizmu to však nebude kresťanská Veľká noc, ono voľné pokračovanie pohansko-dionýzovských mýtov, ktoré je aj v aktuálnej Ježišovej verzii vnímané tak akosi mýticky i mysticky. Nie. Pozrieme sa - keď už v našich médiách, verejnoprávne nevynímajúc, máme tému židov na dennom poriadku - na pésach. Židovský sviatok má historizujúcu podobu, čo je vskutku židovské špecifikum. Predstavte si, že aj vy by ste mali také dačo. Nie nejakého univerzálneho zmŕtvychvstalého Ježiša, ale sviatok čisto nacionalistický, až nacistický. Zišli by ste sa na ritualizovanej sederovej rodinnej večeri, oslavujúcej odchod vášho národa zo zajatia Chazarov, ktorí s vami kupčili ako s otrokmi, keď im predtým váš boh, pre ktorého ste vyvolenou rasou, zasadil tvrdé údery a na záver im vyhlušil všetok ľud i zver prvorodené, vás obíduc, pretože ste mali trámy domu natreté krvou a boh si povedal: "Aha, zagebrené od krvi. To sú moji vyvolení." Viete sa do toho vžiť? Skúste to, za ten pocit to stojí.

No ale späť k pésachu. V roku 2009 vyústila vlezlosť prvého keňského prezidenta v histórii USA Baracka Obamu voči reálnym vládcom Ameriky do zorganizovania židovskej sederovej večere priamo v Bielom dome. Oficiálna rozprávka okolo toho je taká, že traja úbohí židia z Obamovho staffu tak dreli v Bielom dome pre USA, že sa nestihli dostaviť do svojich židovských domácností k sederovému stolu a museli sederovať v hoteli Sheraton. I šiel náááhodou okolo Obama, zbadal ich a pýta sa: Je toto seder? A oni, že yes. Tak im k obvyklej sederovej fráze Na budúci rok v Jeruzaleme dodal Na budúci rok v Bielom dome. I sa aj stalo. Od roku 2009 sa potom v Bielom dome každoročne zúčastňoval na sederovej oslave židovskej rasovej vyvolenosti aj samotný POTUS - formálne najmocnejší muž sveta so svojou rodinkou a precítene čítal pesachovú Hagadu.

Až prišiel rok 2017. Nový prezident, hoci má najobľúbenejšiu dcéru de jure židovku, sederovú večeru síce úplne nezrušil, ale ubral jej z lesku. Okázalo ju aj so svojou slovanskou manželkou odignoroval. A keby len to. Okorenil židom ich veľký sviatok rozhodnutím, že v rámci znižovania nákladov na administratívu ruší funkciu špeciálneho vyslanca pre antisemitizmus (Special Antisemitism Envoy) s celosvetovou pôsobnosťou. Práve tomuto envojovi reportovali židovské organizácie zo všetkých štátov o náraste antisemitizmu - dodávali tabuľky, grafy a dojímavé príbehy - aby mohol envoj podľa toho modulovať kroky prezidenta USA. Trump sa rozhodol, že takéhoto envoja nepotrebuje. Razom zaznelo globálne oj - vej od večne prenasledovaných, týraných a holokaustovaných, po ktorom nasledovalo... no čo asi. Obvinenie Trumpa z antisemitizmu. Priamo počas pésachu, čo má dvojnásobnú silu.

Svoje podozrenie z toho najhoršieho - totiž že Trump je antisemita - podporili židovské kruhy aj nedávnym incidentom, po ktorom zaznelo nie oj - vej, ale až ojvej - ojvej. A veru oprávnene. Trumpov tlačový tajomník Sean Spicer, inak takto katolík, sa v súvislosti s podivným prípadom chemických substancií v sýrskej provincii Idlíb nechal verejne počuť, že jedovatý plyn na ľudí ani Hitler nepoužil. Je možné, že Spicer je historicky vzdelaný a vie, že Hitler v prvej svetovej vojne pri zásahu plynom takmer oslepol a stal sa nepriateľom chemických zbraní, každopádne by to nemal demonštrovať takto otvorene. Začul však Spicer ono veľké ojvej - ojvej, pochopil, že je zle (že nesmie Asada, brániaceho vytvoreniu Veľkého Izraela očierňovať tak, že poškvrní holokaust) a sa začal rýchlo ospravedlňovať. Má smolu. Tí, ktorých urazil, nevedia odpúšťať. A tak sa aj v hlásnej trúbe hardcore sionizmu dočítame, že "Spicer has since apologized profusely for his statement, which drew the ire of Jewish leaders and captured headlines worldwide. However, many expressed skepticism over his apology and claimed that by denying the Nazi regime's infamous use of the Zyklon B gas to murder millions of Jews in extermination camps during World War II, Spicer had not simply erred but rather committed Holocaust denial."

A tak sa "o rok v Bielom dome" môžeme dočkať viacerých verzií sederovej večere. A/ Sederová večera v Bielom dome bez Trumpa ako tento rok. B/ Sederová večera v Bielom dome s Trumpom. C/ Žiadna sederová večera v Bielom dome. D/ Sederová večera v Bielom dome s iným POTUSom.

Bez ohľadu na výsledok náš Ježiš umrie a vstane zmŕtvych aj o rok ako každý rok.

0
afík

Toto trochu súvisí:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10190-archeologove-vykopali-prvniho-p...
Včera bolo v "nejakej" TV že kresťania sú fanatici, ktorí sa bičujú a nechajú ukrižovať, stále mi tam chýbalo video rabína vrhajúceho sa na krvavý penis chlapčeka v perinke, či židovské ženské obriezky.
To že niekto VIE, prečo je kresťan evidentne začína byť problém.

Náhodný okoloidúci

Dávnejšie som do jednej diskusie tu na Nadhľade dal odkaz na politicky korektnú stránku In Vivo Magazín, zameranú na vyvracanie mýtov a hoaxov a na popularizáciu vedy. V odkazovanom článku išlo o to, že ľudské rasy údajne neexistujú + politicky korektná omáčka okolo toho.
A hľa, In Vivo Magazín priniesol niekoľko politicky nekorektných článkov o tom, že dejiny Židov/izraelitov, ako sú opísané s Starom zákone a v Biblii, sú len vycucané z prsta, prípadne prevzaté od starších národov a nič z nich sa nedá doložiť archeologickými nálezmi alebo dokumentmi od susedných národov.

http://invivomagazin.sk/potopa-sveta-o-dokazoch,-mytoch-a-naivite_203.html

http://invivomagazin.sk/ako-vznikol-boh-povod-a-vyvoj-zidovsko-krestansk...

http://invivomagazin.sk/janova-apokalypsa-zistime-podla-biblie,-kedy-nas...

http://invivomagazin.sk/ako-legendy-a-tradovane-pribehy-skresluju-realit...

http://invivomagazin.sk/biblia-vs-historia-preberanie-mytov,-bohovia-v-r...

http://invivomagazin.sk/biblia-vs-historia-patriarchovia-a-myticke-koren...

http://invivomagazin.sk/biblia-vs-historia-mojzis,-10-egyptskych-ran-a-o...

http://invivomagazin.sk/new/biblia-vs-historia-invazia-do-zaslubenej-zem...

Takže - ak tieto "udalosti" nie sú skutočnými udalosťami, ale len literárnou fikciou, čo z tradovanej "histórie" samovyvoleného národa je vôbec pravda?

Aman Againsttime

Popravde, to s čím prišiel In Vivo Magazín ohľadne židovských dejín nie je až tak politicky nekorektné. Väčšina Židov aj tak neverí v Starý zákon a dokonca nepraktikuje judaizmus. A dokonca i medzi tými, čo judaizmus nejako praktikujú, len menšina berie tieto mýty nejako vážne.

Toto je podľa mňa dosť problém kdejakých ateistických racionalistov/skeptikov. Oni stále vychádzajú z toho, že cirkvi či veriaci berú tieto príbehy nejako doslovne (ok, platí to pre nejaké sekty v Amerike, ale tie sú v menšine). Popravde, v dnešnom mainstreamovom kresťanstve (ale samozrejme i v judaizme) sa kladie dôraz na úplne odlišné veci a i väčšina duchovných chápe biblické príbehy skôr metaforicky, nie doslovne (btw, alegorický výklad biblických príbehov poznala katolícka cirkev už oddávna. Katolícka učenie totiž vždy hlásalo, že biblické texty a verše majú byť interpretované cez nie menej ako 4 úrovne exegézy: doslovnej, alegorickej/symbolickej, morálnej a eschatologickej. A napr. príbeh stvorenia sa často interpretoval ako metafora. Myšlienka brať Bibliu úplne doslova je paradoxne celkom moderná a prišla sem až s príchodom protestantizmu.)

Každopádne mňa by zaujímalo, kedy sa In Vivo - ako proklamovaný skeptický a racionálny web, ktorý má byť politicky neutrálny - začne venovať aj neomarxistickým pavedám a hoaxom. Alebo sa bude kopať len do kresťanov, mystikov či konzervatívcov, ako to býva zvykom?

Náhodný okoloidúci

Ide hlavne o to, v akom neskutočnom rozsahu sú tieto výmysly uchytené a omieľané v našom kultúrnom okruhu a stali sa súčasťou európskej frazeológie, veď napríklad citát o klaňaní sa zlatému teľaťu možno používajú aj tí, čo Starý zákon ani nevideli a túto frázu len niekde na pol ucha zachytili.
Dokonca vedci skúmali, či je možné zvukom trúb zvaliť múry, a zrazu sa ukáže, že povesť o zničení Jericha zvukom trúb je vymyslený blud :D

Provokatér

Zvukom sa múry zničiť práveže dokázateľne dajú, len chcem vidieť tú trúbu.. :)

Náhodný okoloidúci

Fyzikálny mechanický účinok zvukových vibrácií je nepopierateľný, ale súhlasím, to by musela byť iná trúba, aby to zvládla, nechcel by som do takej fúkať :D

Ale jedna vec je zvaliť múry zvukom trúb a iné je zvaliť múry za zvuku trúb.

Norman

nuž, branie do slova určite nie je až tak moderné:) Alebo myslíš, že 2 tisíc rokov poznali tvoje 4 úrovne exegézy? kto z veriacich ich pozná aj dnes?
A skús podebatiť dnes po omši s veriacimi o tom, že Kristus nezomrel "doslova", len alegoricky a morálne a že vstal z mrtvych tiež len tak eschatologicky. Určite budeš mať úspech - ľudia sú veľmi prístupní racionalistickým argumentom :-))

Ešte k tej korektnosti:
Invivo kritizuje v tomto prípade len kresťanstvo. To, že je to súčasť židovstva, vlastne obchádza až zamlčuje. Určite nemá nikde články venované judaizmu ako takému, zatupenosti Talmudu a tmárstvu židovskej praxe. Škoda ďalej hovoriť, ak človek nechce nadávať, ale chcem upozorniť mladších, že takéto "invivá" su typickým obrazom "vedeckej racionality komunistov" - zameraných len proti kresťanstvu a iným náboženstvám-kultúram, ale zubami nechtami šetriacim a chrániacim židovstvo. Presne takýmto židovským spôsobom bol celý socializmus "ateistický".

Náhodný okoloidúci

Za relatívny úspech je možné pokladať už to, že si niekto dovolil spochybniť mýty z ich "histórie" (napríklad vymyslené egyptské otroctvo), ktoré sa každý deň ozývajú v kostoloch, keďže Starý zákon "nikdy nebol zrušený".

Norman

Hej, ale to je skôr také vysvetlovanie toho, čo už bolo prevalené. Ako keď zlodej prizná tie podvody, ktoré mu už dokáyali.
Nechcem naozaj kritizovať konkrétne to Invivo, je to taký všeobecný jav. Ako si sám povedal, tie linky sú len drobná kritika, mne to pripomína skôr návod, ako k tým zázrakom ("prechod mora suchou nohou) a amorálnostiam ("dobytie Kaanu" ... ) pristupovať, ako ich vysvetlovať len ako drobnú prehnanú detinskosť, nie ako systematickú chybu a amoralitu daných pdvodných textov a zákernosť ich tvorcov (ovela horšiu zákernosť, ako podvody "jasnovidcov a kartárok").

Áno, stále to prirovnávam k tým jedovatým kritikom "indických" náboženstiev, hochštaplerov ale aj vážnej rozsiahlej a hodnotnej filozofie. Kde je napríklad kritika desiatich prikázaní, ako prázdnych triviálnych blbostí o tom, že sa nemajú trtkať cudzie ženy? To si dnes vlastne nik nedovolí skritizovať a vysmiať sa tomu, ani radikálni liberáli nie, lebo 10 príkazov je židovských.
Kritika jasných mýtov je jedna vec, ale kritika vnútornej amorálnosti je druhá, na ktorú "skeptici" všetkých možných razení proste nemajú ani morálne, a konieckoncov ani intelektuálne schopnosti. Ale ten morálny deficit je horší.

Náhodný okoloidúci

Cha, že 10 prikázaní :) ešte aj tie sú ukradnuté z Babylonu - panovník Chammurapi dostal 10 prikázaní na hore od boha Šamaša nejakých 1000 rokov predtým, ako mal žiť vymyslený Mojžiš.

Dôležitý je fakt, že sa o vymyslenej histórii Židov aspoň začalo hovoriť a písať, ale oveľa dôležitejšie je to, do akej miery sa oni sami s tými barbarskými krutosťami a šovinizmom voči iným stotožňujú a hlásia sa k nemu.

Aman Againsttime

Drvivá väčšina bežných veriacich v stredoveku samozrejme Bibliu nečítala (keďže boli negramotní a a Biblie boli i relatívne vzácne), a preto ju ani nijako extra neriešila a nepoznala. Samozrejme, že jednoduchý, nevzdelaný ľud mohol veriť kadečomu, ale podstatné vždy bolo ako danú ideológiu interpretovali elity, odborníci. No a pokiaľ ide o učencov dávnejších čias, tak tí operovali so spomínanými 4 úrovňami exegézy, pričom doslovný význam bol vo všeobecnosti považovaný za najmenej dôležitý (resp. biblická pasáž mohla byť interpretovaná cez jednu alebo viac úrovní a potencionálne nemusela mať žiaden doslovný význam - len čisto alegorický). Protestantská revolúcia, ktorá predstavovala fázu prechodu od stredoveku k modernite, začala klásť väčší dôraz práve na ten doslovný výklad a taktiež viedla k masovému čítaniu Biblie (hoci treba poznamenať, že neskôr i v protestantizme prevládol alegorický výklad. Protestantizmus je celkovo veľmi rozmanitý a dosť ťažko sa v ňom orientuje :-)).

Ja neviem, ale nie sú veriaci ako veriaci a treba to tiež rozlišovať podľa jednotlivých cirkví. Ja som napr. debatil s mojou babkou o nepoškvrnenom počatí panenky Márie, pričom jej bolo úplne jasné, že ide o symbolizmus/alegóriu. Ale poznám aj zopár veriacich, ktorí v tom vidia zásah mimozemských síl (možno by sa niektorí aj divili koľko kresťanov hltá autorov typu Daniken. Svarga nie je až taká výnimka ako sa môže zdať :-)). Mojou pointou však v prvom rade bolo, že dnes kresťania až tak veľmi nejaké biblické texty neriešia, resp. ich doslovnú pravdivosť/nepravdivosť. Ich primárna orientácia je zameraná na tradičnú rodinu a komunitu. Práve boj za tradičnú rodinu a tzv. prolife hnutie dnes viac než čokoľvek iné definujú moderné kresťanstvo.

Norman

Veci sa zásadne najprv berú primitívne a doslova, a až neskôr, keď treba vysvetliť ich nezmyselnosť, sa interpretujú inak. Až potom vzniká exegéza. To je princíp, ten istý, ako šálka je napjprv celá až potom sa rozbije, nikdy nie naopak.
Aby sme nejako ľudí neplietli:)

Tvoja pointa je v poriadku - už som napísal, že "zázraky" už nik nepovažuje za tému, bohužiaľ. A ešte viac bohužiaľ, že sa nevenujú radšej amorálnosti a primitívnosti všeobecne textov z Blízkeho východu (vrátane mezopotámskych starých textov, aby sme to nebrali teda len ako kritiku hebrejských, ktoré sú aj tak len plagiáty)

afík

Väčšina židov a američanov ani nevie prečo má obriezku.
Každý kto ju nemá to vie. :P

Norman

je to veľmi jemná kritika len tých najväčších očividných blbostí.
Nie je tam to výrazivo, čo bolo a býva použité pri kritike iných, povedzme mystických a indických prúdov: teda slová ako "boolshit", nezmysel, hlúposť, takisto chýbaju úvahy o zámernom podvode prípadne o psychologickej úchylke autorov starozákonných textov.

Racionalisti sú zrejme dosť xenofóbni: cudzieho (východného) sa boja ako čert kríža, do domáceho (židovského) len tak hryzkajú.

Náhodný okoloidúci

Práve preto som uviedol, že magazín je politicky korektný, čiže politicky zaujatý a neobjektívny. Vie, do koho je moderné až žiadúce kopať. Píše tam viac autorov a časť sú len preklady, použité výrazivo výrazne závisí od toho, kto článok napísal alebo preložil.
Ale nepolitické čisto poctivo vedecké články má zaujímavé a naozaj poučné.

Norman

no veď ja som nerobil revíziu ako celok.
Ceľkovo to ale má prídych ako kedysi Slniečko, časopis pre pionierov :-)

Okrem nízkej úrovne tam je aj to, že si "problémy" či "témy" sami vytvárajú, napr prvé čo mi padlo do oka, "problematika Galilea":
http://invivomagazin.sk/myty-o-vyzname-galilea-pre-vedecky-pokrok_461.html
To je myslím bez politického prídychu, ale je to "boj" s drakom, ktorého si autorka sama vymyslela.
A to dosť povrchný, na úrovni niekoho, kto videl UFO. (za povšimnutie stojí hlavne to, ako bojuje proti predstave, že Galileo dosiahol výsledky sám, a ako presadzuje, že "veda je hlavne o spolupráci ..." - ľudia sú iracionálni a podliehajú svojím pudom a emóciam, ale vedci azda duplom).

Ten portál sa iba hrá na vedeckosť a racionalitu, je to ich mimikry, krytie ľudí s titulmi, ktorí si tam skúšajú nahradiť to, čo by mali dosahovať a predvádzať v práci. ale na to nemajú schopnosti (čo vidno aj na tých stránkach).
(pre porovnanie, my sa tu venujeme tomu, čomu sa inde venovať nemožno, čiže my máme zmysel:)

Invivo robia to, čo vyčítajú iným hochštaplerom - za vedeckú terminológiu skrývajú svoje detinskosti, a tým pádom vedu dehonestujú. Pre racionalitu je to vlastne negatívny portál.

Skutočne, žiadne invivo, ale invitro:)

Náhodný okoloidúci

Neočakávam od toho vedeckú úroveň ako majú Nature alebo Science. A píše tam jeden geológ, a ten sa tak snaží byť vtipný, až je odporný.
Pokiaľ sú články písané neutrálnym štýlom, beriem ich ako prínos pre seba. Manipulačné filtrujem, aspoň sa o to snažím. A ten o Galileovi - meno autorky hovorí samo za seba :D

Norman

hej, ten sa očividne snaží byť vtipný, ten je jasný, hm.

Tieto portále zhromažďujú zvláštny typ ľudí. Je to poučný fenomén, nie je to prvý raz čo o nich hovoríme. V podstate aj my tu chceme pristupovať k veciam, ku ktorým sa dá, a ktoré majú význam, racionálne - na rozdiel od všeobecných emócií, ktoré k nim ľudia majú. Tým pádom sme aj my podobný racionalistický server, nie? Asi preto, keď si to sem dal, ma to zaujalo. A to, že Invivo ale aj podobné portály sú tvrdo politicky korektné, pozitivistické, to asi tiež nie je náhoda. Je to taká tá príznačná submisivita ... je to určitý politický jav ...

Proste, je to naša konkurencia, preto to musíme podupať. :) Ale sú hlboko pod serióznu úroveň, teda pod tú, na ktorej chceme my pôsobiť.

Náhodný okoloidúci

Presne ten. Asi nechápe, že prehnanou ironizáciou dosiahne pravý opak.

Portál píše o všeličom, s niečím sa dá súhlasiť, s niečím nie, a napríklad články tohto druhu ja osobne pokladám za užitočné:
http://invivomagazin.sk/new/takto-nas-klamu-triky-vestcov-a-jasnovidcov_...

A chodím tam kvôli takýmto článkom:
http://invivomagazin.sk/ur,-avalonia,-baltika-a-dalsie-stratene-prakonti...
http://invivomagazin.sk/hnedy-ocean,-pathodinovy-den-a-kilometrovy-prili...

afinabul

Kraków 1918

Podívejme se teď, jak vypadá nebe židů, po kterém dychtí a o které přes celý svůj život židé usilují. Zeptejme se především chasidského žida, tj. pobožného žida, kdo se nachází v židovském nebi? Hned nám odpoví, že tam jsou všichni lidé, které miloval během svého života a není tam nikdo, kým opovrhoval a koho ve svém životě nenáviděl. Proto teda v židovském nebi není Pan Ježíš Kristus, ani Boží Matka, ani sv. Josef, ani žádní svatí, které uctívají křesťané. A to je teda peklo. V židovském nebi nejsou lidé, kteří ve svém životě milovali Pana Ježíše a Nejsvětější Pannu Marii. A to je teda peklo. V židovském nebi nejsou lidé, kteří poslouchali Církev, věřili v Evangelium a přijímali sv. Svátosti. A to je teda peklo. V židovském nebi není nikdo, kdo žil i umíral v lásce ke Kristovu Kříži. A teda je to peklo. V židovském nebi není nikdo, kdo žil pobožně nosíc škapulíř a modlil se Růženec. A to je teda peklo. V židovském nebi není nikdo z těch, kteří poslouchali Církev a chodili na Mši svatou, kázání, katechizmy či pobožnosti. A to je teda peklo.
Nakonec v židovském nebi není nikdo z těch lidí, kteří žijíc pobožně a střízlivě, žehnali se často znakem svatého Kříže a zohýbali svá kolena před Ukřižovaným. A to je teda peklo. Víme tedy, kdo není v židovském nebi. Teď se podívejme na to, kým je naplněné židovské nebe. Nejprve tam jsou všichni židé, kteří v celém svém životě pohrdali Kristem, Nejsvětější Pannou Marii, Křížem a nechtěli se obrátit. A to je teda peklo.
V židovském nebi jsou všichni milovníci a přátelé židů, kteří je následovali ve všech špatnostech a o Pana Ježíše ani Evangelium nedbali, oni poslouchali židy a věrně jim sloužili. A to je teda peklo.
V židovském nebi jsou ti, kteří vůbec nehleděli na přikázání Boží, ale za to byli připravení plnit každý příkaz žida. A to je teda peklo.V židovském nebi jsou ti, kteří nelačněli po Církvi, Mši svaté ani Svátostech, za to měli moc rádi kořalku a pitky. A to je teda peklo.
V židovském nebi jsou ti, kteří k Božím ctnostem, Růženci a katechizmu cítili velký odpor, ale za to propadali proklínání a různým zlostem. A to je teda peklo.V židovském nebi jsou ti, kteří nenáviděli Boží služebníky, za to milovali celým srdcem ďábelské služebníky, židy. A to je teda peklo. V židovském nebi jsou ti, kteří nechtěli nosit svatý škapulíř, ale sami zbavení Božích milostí raději druhé přiváděli do morální a materiální bídy. A to je teda peklo.
V židovském nebi jsou všichni ti, kteří nesnášeli svaté obrazy Páně, ale za to si vážili různé pekelné a ďábelské obrazy. A to je teda peklo.V židovském nebi jsou ti, kteří nechtěli pokleknout a vzdát poklonu Panu Ježíši skrytému v Nejsvětější Svátosti, za to se klaněli a padali před těmi, v jejichž srdcích přebývali zlí duchové. A to je teda peklo.
Je tedy z toho jasně vidět, že židovské nebe, do kterého jdou po smrti všichni nevěrní židé, a kam vedou všechny lidé, které je následují, není nic jiného než nejhlubší peklo hořící mocným ohněm.Nebe, ve kterém není Ježíš, Boží Matka, svatí apoštolové, mučedníci, ani vyznavači, jenom duchové a lidé nenávidějící Ježíše, našeho Boha a vše, co je Ježíšovo, to je jednoduše peklo.

http://dielnasj.blogspot.sk/2012/01/zidovske-nebe-sv.html

balu

vo vengerskej televizii (neviem kerý to bou kanál, ale bol to kanál) pri pive kukáme, že čímže idú dnes obohatiť naše schátralé dušičky. Najprv nejaká krv sfarbila dáku rieku a vykapali šecki kapry, potom prekvapujúci schnitt: žaby... a potom nám došlo, že vlastne to je asi 10 rán egyptských. A tak sme začali dúmať, že TOTO s Veľkou Nocou už ako súvisí? Inde sa aspoň netvárili tak hovadsky nábožensky, bol tu Riddick, Hobbit i rôzne iné perly amerikánskej kinematográfie.

balu

.

Sinuhe

:-)

slaven1

Bohužel určitým rizikem v tomto směru je i spousta fakult (hlavně v Brně, Praze a Olomouci) se sociálním zaměřením. Většina jejich absolventů jsou pak hotoví „multikulturně“ naprogramovaní jedinci.

Podobný prípad sú aj fakulty medzinárodných vzťahov a politólie na Dubčekovej univerzite v Trenčíne, Univerzite Mateja Bella v Banskej Bystrici či na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Vychádza z tade administratívna správa vychovávaná amerikanofilne, pripravená pozývať ne-európske armády a neeurópske plemená k nám domov, slintajúca pri zasvietení žiarovky s názvom "humanrajts".

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nas-nezastavi-Jde-o-nasi-...

slaven1

V Berlíně jsem o tomto víkendu trávil s rodinou Velikonoce. Přiznám se, že jsem ani netušil, že se turecké referendum koná právě ve dnech těchto křesťanských svátků. Při večerním návratu do hotelu jsem byl zaskočen tím, že byl ohrazen pozemek, na němž stojí turecká ambasáda a v jejím okolí hlídkovalo několik stovek policistů. Pokračovali jsme směrem na Kurfürstendamm, kde doslova na každém rohu stála policejní jednotka a některé cesty byly dokonce zatarasené. Až poté jsme spatřili davy osob s tureckými vlajkami, které skandovaly „Když řekneš, půjdeme za tebou“ a „Když řekneš, zabijeme je“. Policisté prohlíželi a zastavovali při ztíženém průjezdu snad nejznámější berlínskou ulicí každý vůz, který byl opatřen tureckou vlajkou, troubil či jakýmkoliv jiným způsobem vyjadřoval podporu demonstrujícím. O něco dál, kde již policie nedržela hlídky, vyvěsili z okna jednoho vozu pasažéři tureckou vlajku a významně s ní mávali na jedné křižovatce. Řidič vedlejšího vozu zastavil a napomenul je, obratem byl atakován Turkem s vlajkou, který se rozhodl nepřizpůsobivého Němce zpacifikovat. Incident jsem dále raději nesledoval, vědom si spícího dítěte na zadních sedačkách, a raději jsem pokračoval zpět do hotelu. Nervózní policisté ve mně příliš důvěry v bezpečnou noc nezanechali.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jsme-radi-kdyz-nas-neokra...

slaven1

Yekta Uzunoglu varuje: Vůdce islámu Erdogan chce dobýt Evropu, dokončit dílo předků. Turečtí agenti v Evropě, prodejny kebabů...

S referendem Erdogan jen legalizoval svůj sultanát. Nezapomeňme, že v kriminále se nacházejí nejvýznamnější novináři celého Turecka, s výjimkou dvou, kteří „dobrovolně“ v tichosti odešli. Víc než 14 televizních stanic, 100 rozhlasových stanic, 12 univerzit a několik desítek časopisů byly zavřeny před několika měsíci na pokyn Erdogana. Přední kurdští poslanci jsou v kriminále, kde každému hrozí trest několik desítek let. To je jen malý součet zločinů, které byly spáchány za poslední měsíce na úkor základních práv v Turecku. Nyní začne dalekosáhlejší represe vůči tomu zbytku, co byl plánovitě ponechán při životě, aby referendum vyznělo „demokraticky“. Co nyní čeká Turecko: vnitropoliticky a v zahraniční politice se bude snažit „upevnit“ islámskou frontu, současný předseda Organizace islámské spolupráce Recep Erdogan se bude snažit dobýt Evropu.

A čo my a Turci? Odpoveď je tu:

http://www.narodopisnemuzeumsebechleby.sk/chronologia-dejin-obce-sebechleby

slaven1

Popradská stanica a maličké múzeum "holoholo"

Na hlavnej stanici v Bratislave pribudlo "múzeum holokaustu". Rastú nám ako huby po daždi. Viď fotka z Popradskej stanice. Židia si takto záčínajú stavať proti sebe dnešných Slovákov tým, že v krajine plazivo menia historické povedomie o 2. svetovej vojne.

2. svetová vojna, ktorá vznikla na objednávku aj medzinárodných bankárov aj židovského pôvodu, znamenala do teraz pre väčšinu Slovákov v prvom rade Slovenské národné povstanie, ktorého múzeum Mičev, príslušník "bohom vyvolených", pomaly prerába na Múzeum "holoholo".

Tým, že verejná správa povoľuje tieto pamätníky, ktoré si selektívne pripomínajú iba určitú časť obetí 2. sv. vojny, umožňuje túto časť obetí vojny postaviť nad ostatných zomretých.

Ak chcú židia stavať pamätníky, tak verejná správa má trvať na tom, že to musí byť pamätník [všetkým] "obetiam 2. sv. vojny", nie iba "vybranej skupine".

Taktiež navrhujem postaviť vedľa každého "malého Múzea holokaustu", pamätník "Hospodárskej kríze 1929 - 1941" a takto trolovať selektívnu pamäť židovských organizácií.

 

...som s "holoholo" presýtený, začínam byť z toho podráždený.

balu

ináč by si asi aj obhájil. Pamätník obetí rádoby-komunistického besnenia alebo odvlečených na "málenkij robot" (predpokladám, že aj u vás to robili, z Maďarska sa to týkalo státisícov po vojne, hlavne chlapov, podaktorí sa vrátili po 20 rokoch - resp. sa nevrátili vôbec - šťastnejší už aj po troch).

Ja ináč neviem, toľko sa rozoberá, akí sú tí židia šikovní a pod.... ale oni NEVIDIA že táto ich snaha obholokaustovať celú krajinu je KONTRAPRODUKTÍVNA? Až tak nerozumejú našej jednoduchej gójskej dušičke? Potom prečože sú tak hovadsky šikovní? Alebo sú len súdržní a úspešne vedia rozbíjať súdržnosť iných - to je možno podstata celej ich "šikovnosti" (plus nehrať férovo a zároveň od ostatných to vyžadovať). Ale nech to robia až kým každému nekápne a nezhnusia sa všetkým, aj tým ktorých chceli získať. V podstate robia robotu za nás akí sú šikovnučkí.

Sinuhe

Uvedom si, že to je sionistický cieľ. Sionizmus žije z toho, že ho ostatní nenávidia. Preto sionizmus podnecuje a živí nenávisť voči sebe samému, pričom ako zástupné figúrky do pozície nenávidených umne manévruje všetkých židov aj Židov.

slaven1

Presne tak.