Otrávená mediálna kaša XX. – Manifest hejtera

Hovoria nám, že nesmieme nenávidieť.

Lenže ja som nikomu nedal právo, aby sa staral do mojich emócií. Sú také, aké sú, ale sú len moje. Nemôžem za ne a najlepšie čo môžem pre moje zdravie a pohodu urobiť, je priznať si ich. Kým niekomu neubližujem, tak je len mojou vecou, koho nenávidím či milujem. A mám právo o tom hovoriť – úprimné vyjavenie pocitov voči nejakému človeku či skupine ľudí môže byť netaktné, necitlivé, ale nemôže byť zakázané, ak chceme hovoriť o slobode.

Nenávisť je prirodzeným mechanizmom, užitočnou emóciou, ktorá nám pomáha vymedziť sa voči tomu, čo je pre nás cudzie a zlé. Podobne ako nám opačná emócia, láska, pomáha vytvoriť si vzťah k tomu, čo je pre nás dobré a žiaduce. Treba chápať, že sú to dve strany tej istej mince. A treba si dávať dobrý pozor na ľudí, ktorí nám chcú zakázať nenávisť – pretože zakazovať nenávisť voči tomu, čo prirodzene cítime, že je pre nás zlé a cudzie, je v princípe to isté, ako zakazovať nám lásku k tomu, čo považujeme za dobré a žiaduce.

 
0
Truhlík

Benčík na besede v Trnave.
https://www.youtube.com/watch?v=24hcit6eCw4
Takže podľa jeho definície v 20. minúte je extrémizmus a neonacizmus OBAVA o rasu, národ, vieru a štát pred nepriateľom.

Buheh

obavy z miliónov exotických negramotných znásilňovačov a obohacovačov v Európe sú extrémistické. Veď ako ináč. Zato zabasnúť jednoduchú znásilnenú dievčinu za roztrhanie a ocikanie debilnej úchyláckej zlátaniny je prejavom demokracie. Vitajte v Eurokalifáte a držte si klobúčiky, jazda bude divoká.

Buheh

chcel pri tejto príležitosti tu urobiť jednu plamennú výzvu:

HEJTSLOVÁCI, VSTÁVAŤ! HORE SA! NA STRAA-
AŠME ICH!

slaven1

Na podobný záver ako ty, Buheh, prišiel aj Peter Hampl, ktorý sa zamýšlal nad kampaňou mimovládok typu "haťe-frí":

Jestliže připustíme, že vláda může bojovat proti nenávisti, pak je logické, že bude následovat závistivost, žárlivost, lakomství a další neřesti či špatné charakterové vlastnosti. A na konci cesty totální kontrola státní byrokracie nad veškerými emocemi každého jedince. Nenávist je odporná. Ale každý má právo nenávidět, koho chce, a státním úředníkům ani aktivistům do toho nic není. Pryč s despotickými regulátory našich emocí!

6.5.2016 http://petrhampl.com/0-glosy-z-osobniho-profilu

Buheh

A on tomu dodal ešte ďalšiu dimenziu. Naozaj, ak nenávisť, tak prečo nie aj obžerstvo, lakomosť, pýcha, závisť, žiarlivosť. A prečo nie rovno aj taká láska, ktorá nespĺňa euronormy.

Akurát by som polemizoval s názorom, že nenávisť je odporná. No niekedy je odporná. Ale nie je správnou a oslobodzujúcou emóciou nenávisť voči neslobode, nespravodlivosti, sebectvu a nositeľom podobných vlastností?

slaven1

K tejto téme (zakazovaniu pocitov) si spomínam na tento film:

http://www.csfd.cz/film/10638-equilibrium/prehled/

Sinuhe

dnes ráno mi najsamobjektívneší SRo (t.j. súčasť RTV a dvojbodka namiesto Slovenska, lebo povedať Slovensko sa zjavne nepatrí... ) tesne pred ranným Rádiožurnálom naservíroval takúto podprahovú kašu: Pozornosť som zbystril pri slovách hlásateľa, že vo Viedni došlo ku geniálnemu umeleckému počinu - akási mimoriadne nadaná umelkyňa obalila vo viedenskom Štefanskom dóme tretinu sôch do hliníkových fólií. Ako objekty balenia si vybrala sochy tých svätcov, ktorí údajne pochádzali z Blízkeho východu. Aké úžasné, aký mimoriadny talent. Veď na toto by sa hádam nezmohol ani taký umelecký génius ako bol Michelangelo ...
Nuž, znovu musím zopakovať, že dnešná cielená a zámerná debilizácia obyvateľstva umožňuje predstieranie úspešnej umeleckej kariéry aj úplne netalentovaným a nasprostastým ľuďom.

---2

spravy zo zahranicia v nasich mediach su dobre len na prvu informaciu, ze sa nieco udialo.. taky resers, potom je lepsie si pozriet zahr. zdroj

Victoria coeln - umelkyna, vystava sa nazyva Povod, povolil ju kaplan kostola , nebula to nepovolena akcia

Ked svetlo z nainstalovanych reflektorov alebo z okiien dopada na folie, vnutro kostola sa rozziari.
Vystava ma upozornit na situaciu ucencov hladajucich v eu pomoc

http://www.heute.at/news/oesterreich/wien/freizeit/Kuenstlerin-verhuellt...

Buheh

S dovolením, tento Tvoj geniálny, a iste zámerný preklep si osvojím :D

slaven1

"Pokrokovej" sorošovej* umelkyne treba jedného moslimského manžela a bude mať vymaľované.

 

* za peniaze, za granty

Buheh

"Cielená a zámerná debilizácia obyvateľstva umožňuje predstieranie úspešnej umeleckej kariéry aj úplne netalentovaným a nasprostastým ľuďom."

Presne tak. O to ide, aby sa stratila úcta k poctivej robote, schopnosť odlíšiť ju od podvodu.

Mimochodom, ten nechutný saudský zmrd by si zaslúžil za tie bezočivé drísty absolvovať s učencami v nogo zóne nejakú multikulti obohacovaciu párty prezlečený za policajta.

Sinuhe

tohto drzého saudského chazara? ak nie, tak aspoň na dvihnutie žlče si môžte pozrieť toto: http://www.hlavnespravy.sk/saudsky-sef-osn-pre-ludske-prava-prirovnava-m...

Ten hnusný saudský podrazák zabudol povedať niečo o všeobecne známej prívetivej politike Saudskej Arábie k imigrantom a o tom, ako je v tomto saudská arábia príkladom ...
(Nuž hej, aby som len neironizoval: Saudi prisľúbili na začiatok dotáciu 100 miliónov dolárov na výstavbu mešít v EÚ, aby sa tu krimimigranti mali lepšie ... ).

slaven1

Na snímke spoločná fotografia účastníkov konferencie Európskej aliancie tlačových agentúr.

Mozgojebovia sa stretli v Bratislave

Mozgojebovia sa stretli v Bratislave a chcú kopycenzurovať. Eurozväz pripravuje prísnú kontrolu šírenia informácií a týto sa boli poradiť či im to vyhovuje alebo nie:

Neoprávnené využívanie obsahu médií internetovými agregátormi a vyhľadávačmi ohrozuje udržateľný prístup občanov ku kvalitnému spravodajstvu, varovala dnes vo svojom vyhlásení rada Európskej aliancie tlačových agentúr (EANA).

http://www.teraz.sk/kultura/eana-autorske-pravo-sa-musi-vztahova/248116-...

ccc

https://www.youtube.com/watch?v=Y1HbJ4oZsck
https://media.ccc.de/v/33c3-8229-copywrongs_2_0

EU copyright reform plans threaten freedom of expression: Commissioner Günther Oettinger wants to make sharing even the tiniest snippets of news content subject to costly licensing, and obligate internet platforms to monitor all user uploads. We can still stop these proposals – if you join the fight now.

nové