Panika v Bruseli

  Výstavba plynovodu South Stream sa úspešne začala a o dva roky bude prvá vetva funkčná. Na rozdiel od najbizarnejšieho plynovodu v dejinách energetiky s umeleckým názvom Nabucco - historicky prvej plynovej rúry bez zemného plynu, South Stream má všetko, čo potrebuje. Financie, aj garanciu dodávok. Takýto vývoj bruselskí byrokrati, ktorí nepokryte pôsobia ako americkí agenti proti záujmom kontinentálnej Európy, nečakali. Korporátne média predsa tak dôveryhodne písali o tom, ako Gazprom, tento ruský kolos na hlinených nohách,  a) nemá prachy, b) nemá zemný plyn - a odrazu sa ukázalo, že realita je iná. Nezostalo nič iné, len na plynovod South Stream, znižujúci transportné riziká, vytiahnuť typickú zbraň byrokratov. Svorku právnikov.

Mapa zo stránky Gazpromu

Keďže na Gazprom je Brusel krátky, zahryzol sa do šiestich členských štátov EÚ, ktoré podpísali zmluvu o výstavbe a prevádzke plynovodu South Stream. Buzerantskí beneluxovia - terminus technicus pre kreatúry upelešené v centrále EÚ, dokonale odtrhnutej od reality a pôsobiacej proti záujmom Európanov - odrazu v prvý decembrový týždeň 2013 vyhlásili, že bilaterálne zmluvy jednotlivých štátov s Gazpromom sú neplatné a členské štáty si ich majú uviesť do súladu s právom EÚ. Je ním vo Washingtone vymyslený tzv. tretí energetický balíček. Keby bola obdobná legislatíva použitá napríklad na automobilky, znamenalo by to, že štát EÚ nesmie podpísať zmluvu, kým automobilka negarantuje, že na jej pásoch môže montovať autá aj konkurencia - v záujme nižších cien pre zákazníkov, samozrejme.

Tzv. tretí energetický balíček je čisto politická záležitosť, americká zbraň namierená na Rusko (a žiaľ, nakoľko ide o dodávky zemného plynu, aj na nás všetkých). USA sa nevedia a nechcú zmieriť s tým, že ich krvavá revolučná paprča nemá pevne pod kontrolou kohútiky s energiou pre Európanov. V druhej svetovej vojne predsa Európu porazili, prečo by sa mali vzdávať vojnovej koristi už v 21. storočí.

S istotou vieme, že načasovanie bruselského byrokratického útoku na South Stream hneď po tom, ako Ukrajina ušla z eurolopaty tesne pred šupnutím do pekla a pokazila tak dômyselné americké plány spojené - veruže hej - hlavne s tranzitom energií, nie je náhodné. Teraz bude zaujímavé sledovať, či sa členské štáty EÚ, zapojené do strategického projektu South Stream, nechajú od buzerantských beneluxov ponižovať a či ich títo byrokratickí paznechti donútia konať proti vlastným národným záujmom. Zaostrime konkrétne na Maďarsko - a držme našim južným susedom palce, aby im bruselské monštrum nezlomilo väz. Ak sa totiž Maďarsko energetickej diktatúre Bruselu vzoprie - čo sa s takmer stopercentnou istotou sa:) -  môžu tam nastať v energetike prečudesné udalosti. Keď niekto nekoná podľa ich strategických záujmov, Američania sa naozaj neserú. História (ktorá potvrdila udalosti označované v tom čase za "konšpiračné teórie") a súčasnosť (ktorá americké zločiny zakrýva nálepkovaním "konšpiračné teórie") sú dôkazom. Tento teroristický štát, v ktorom sú sily v pozadí tak silné, že popravia na verejnosti prezidenta a prinútia masmédiá, aby oblbli davy konšpiračnou teóriou o akomsi Oswaldovi, sa vo svojej zločinnosti nezmenil. Len nabral na sile - aj vďaka tomu, že Európu reprezentujú buzerantskí beneluxovia, ktorí prisahali na sionizmus.

Čo sa bude diať na Slovensku, sledovať netreba. Táto trojfarebná handra, ktorú "pravicoví" psychopati pokrikujúci heslá o štátzlomvlastníkovi, ušľachtilých záchrancoch - zahraničných investoroch atakďalej ošťali, osrali a ogrcali, súc prežratí odmenami určenými pre agentov, už žiadnu energetiku nemá.

Stále však má energiu svojho obyvateľstva. Kým budú na Slovensku ľudia so zdravým rozumom sedliakov a horalov, nie je to tu úplne stratené.

 

Na pobavenie: Rozhovor s anglickým "expertom" na Rusko a východnú Európu. Inými slovami, s jedným z top ideológov. Najsrandovnejšie je konštatovanie tohto experta, že projekt Štokman odznel do stratena. Títo západní kokôtikovia presiaknutí filozofiou západných korporácií "tu a okamžite" nepochopia, že niekto si môže nechať overené zásoby na neskôr. Nemusí to byť zrovna na horšie časy - prosto na neskoršie. Pretože momentálne má hojnosť a nemá psychopatických akcionárov bez štipky strategického myslenia, ktorí si prajú okamžitý "rast" za každú cenu.

Ešte jedna sranda s názvom Edward Lucas z korporátneho plátku The Economist:

Smetiareň - Edward Lucas z The Economist, apríl 2013: Rusi nás špehujú vo veľkom a sú v tom skvelí

Reálny svet - máj 2013: Na scénu nastupuje Edward Snowden

Edward Lucas z The Economist, jún 2013: Rusi náš špehujú vo veľkom...ehm, Američania nás špehujú...fuck, fuck, čo som to ...ehm, Rusi nás špehujú, Rusi!

 

Pé es: Beneluxovia už vyštartovali po maďarskej energetike prostredníctvom Chorvátov - to je tá divná kauza so šéfom MOL. Všetci vieme, že všetci podplácali a boli podplácaní, pretože taká je korporátna "etika", ktorá k nám prišla zo Západu, a všetci vieme, že teraz je to selektívne používané ako bič na nepohodlných. Tým nepohodlným je, samozrejme, v skutočnosti premiér Orbán s jeho strategickou orientáciou na východ a neochotou poddať Maďarsko globálnemu finančnému golemovi. Dostane Chorvátsko, tento členský štát EÚ, ako odmenu príležitosť kopnúť si do srbskej menšiny? Prejdú to buzerantskí beneluxovia súhlasným mlčaním ako v prípade ostrakizácie etnických Rusov v pobaltských členských štátoch EÚ?

Mimochodom, na nevydarenú eurorevolúciu na Ukrajine nasadil Západ narkomanského Sákašviliho - pamätáme si, že to je ten bývalý šéf Gruzínska žerúci (vlastné) kravaty. Na daču rapavého agenta Orange - ukrajinského revolucionára Juščenka vraj prišiel ako súkromná osoba a ako súkromná osoba sa vraj zúčastňuje aj euromajdanu, aby pozdvihol upadajúce eurovášne. Po nemeckom Westerwellem ďalšia tragická postavička, ktorá sa z posledných síl doplazila zo smetiska dejín, aby v maske milovníka ukrajinského ľudu zohrala svoje posledné politické bunraku.

 

 
Prasiatko
No, túto zimu sa začal South Stream stavať cez Srbsko, tak v 2015 by sa mal budovať cez Maďarsko. Čo môžu urobiť Američania reálne, v prípade AK BY v r. 2014 vyhral voľby znovu Viktor Orbán? (Pravdepodobnosť je tu 1:1). Veľa nie. Proti Orbánovým záujmom o suverénnom Maďarsku, držiacom energetickú bezpečnosť vo vlastných rukách USA agenti slovne, diplomaticky nemajú čo ponúknuť, aby ho presvedčili. Buď si priznajú neúspech, alebo siahnu k násiliu. Lenže Maďarsko nie je arabská krajina. Ak by sa v ZLONATO zbláznili a pokúsili sa proti vlastnému členovi vykonať nejakú tajnú operáciu, tak vláde v Budapešti (počítam niekedy v r. 2015-2018) môžu prasknúť nervy, v TV národu polopate vysvetlia, čo sa deje, o čo ide, a v prípade smrteľne vážneho ohrozenia absolútnej suverentity Maďarska osrať nato, vypovedať zmluvu, a veľký paradox dejín - požiadať o vojenskú pomoc Rusko. Nebol by to prvý šialený kotrmelec, čo kedy história predviedla! A o choromyseľnosti mocenských kádrov USA má Ema absolútnu pravdu. P.S. Norma, čítaj jej články povinne, možno vyzdravieš s utkvelej myšlienky, že "by Američanov bola škoda, že je im treba pomôcť a pod." Sú ako tí filmoví votrelci, žiadny lepší medzi nimi nie je. :(
Anonym Bojazlivý
Protoze v Bruselu je centrala NATO
baloo
nu, ľahko sa protestuje cez víkend, ale pracovný deň je pracovný deň... A keďže hlavným pilierom eurobordelu sú zrejme študenti, pravdepodobne organizátori asi preto takto načasovali tie protesty, aby sa dav poriadne do žerava rozvášnil, kým prídu prázdniny. Akurát, že nerátali s tým, že už teraz opadne adrenalín. Plus keď budú ešte chvíľu vyskakovať, Rusi im trochu priškrtnú plynovod, a už nielen na námestí, ale aj doma bude kosa. A všetok hnev ostatného, nedemonštrujúceho obyvateľstva sa vyleje na euro-fanov.
Le Bleu
"- Prečo je Rusko také posadnuté Západom, ktorý ho už nepovažuje za nepriateľa, ale skôr za partnera? - To je správna otázka, je to úplne asymetrické. My sa vôbec nestaráme o Rusov, zato Putin sa Západom zaoberá celý čas." Veď to už aj vtedy bolo smiešne.
Norman
ako keď sa ľudia zasmejú na tých istých miestach :) Ten brit je úplny chuj.
Truhlík
Zaujímavé ako masmédiá ospevujú ten korporátnofašistický prevrat v Kyjeve a o vojne dedinčanov v Pungesti s Chevronom nič. No áno, bridlicový plyn je nová židovská ideológia. http://www.youtube.com/watch?v=Dx8HlBMAt2s http://www.youtube.com/watch?v=mssVBKgAj18 http://www.youtube.com/watch?v=T_e01PJCJt4  
slaven1
plus
Premietať v Kyjeve by to mali na veľkých obrazovkách, aby mali túto vešteckú guľu všetci na očiach, lebo Chevron je už na Ukrajine prítomný a spustí frakovanie po podpise.
Náhodný okoloidúci
Kača Eštonovie tvrdí, že Janukovyč otočil. V takomto prípade sú dve možnosti: 1. je to blbec a vlastizradca 2. niečo mu sľúbili alebo mal na čele hlaveň pištole  http://slovak.ruvr.ru/2013_12_12/Ashtonova-Prezident-Ukrajiny-chce-podpi...  
slaven1
J, potrebuje tie davy dostať z ulíc. Rusko prislúbilo Ukrajine 70mld USD, som zvedavý či to EÚ prebije. Nech si s nimi rokuje.
Norman
Nech spraví Janukovyč čokoľvek závažné, určite to nebude kvôli davom v uliciach. Ale aké sú pomery v Kyjevskej politickej mafii, o tom my reálne nič nevieme - to je tá západná "otvorená a demokratická spoločnosť", funguje uzavrete ako cosa nostra.
Ema
poslúchať buzerantských beneluxov, keďže Orbán v stredu bezostyšne podpísal s Gazprom-Medvedevom zmluvu o projektovaní South Streamu http://www.gazprom.ru/press/news/2013/december/article180230/ Na dokreslenie situácie, krátko na to oznámil Orbánov MOL, že kupuje podiel od Wintershallu v Severnom mori http://www.mol.hu/hu/a_molrol/mediaszoba/kozlemenyek/2013/eszaki-tengeri... Úplnou náhodou od tej istej nemeckej firmy čosi malé nakúpil aj Gazprom.   Na Slovensku nás z vysokých hier v energetike vyšachovali Dzurinda s Miklošom. Uprednostnili svoj vlastný prospech. Nezabudnúť na tieto dve špiny a na tresty za vlastizradu. Vzťahujú sa aj na všetkých oštinohov v médiach a všelijakých združeniach so štatútom amerických agentov, ktorí vybľakovali - a doteraz to robia - že Slovensko vlastnú energetiku kontrolovať nepotrebuje. Aká je ich motivácia?
plus
je dlhý. sú podpísaní kade-tade. Napríklad aj tu: http://dennik.tyzden.sk/juraj-kusnierik/2013/12/13/ukrajina-zvitazi/
Anonym Bojazlivý
http://www.hlavnespravy.sk/madarsko-vlada-pripravuje-uz-tretie-znizovani... Maďarská vláda sa snaží zvýšiť životnú úroveň obyvateľov tým, že tlačí na sieťové monopoly, aby sa vzdali nadmerných ziskov a znížili ceny energií
Ema
že správne je zvyšovať zisky monopolov v súkromných rukách ušľachtilých zahraničných investorov aj za cenu, že v hladových dolinách bude ľud svietiť lojovými sviečkami. Zvyšovaním životnej úrovne obyvateľstva kapitalizmus nevybudujeme!
Neprihlásený
Kapitalizmus končí
baloo
takže risknem to ti vlepiť: http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/izraeli_gazeloszto_kozpont_lehet_... Maďarsko sa môže stať rozdeľovacou stanicou izraelského plynu. K tomu menej-gój Szíjjártó ponúkol maďarské zásobníky, očakáva sa, že závislosť Maďarska od ruského plynu klesne. Ajvé, bratia. ... teda počkať... prečo mám zase taký pocit, že nám povedali iba polovicu príbehu? Izrael má plyn? Jaj, myslia TO, čo je pred pásmom Gazy, alebo nebodaj toto tam pri Cypre? No zatiaľ ani jeden neni izraelský. A ozaj, dáke "rúle" netreba k tomu aby sa ten izraelský plyn naťahal až z Izraelu cez Turecko ku nám? A na druhej strane, Maďarsko plyn MÁ!!! Asi na rozdiel od Izraela... Tak o čom je (zase) reč?             
Ema
cez víkend v príspevku ausgerechnet na tému z napi.hu, ale nakoniec som príspevok neodoslala. Povedala som si, že načo, tieto energetické geopolitické tančeky tu aj tak nikoho nezaujímajú. No ale presda - balooa:) Problematiku rozdeľme na dve časti: 1. Szijjártóove sľuby a 2. "izraelský" (úvodzovky sú, ako si sám napísal, nutné) plyn. 1. Ktoré je jediné miesto, ovládajúce buzerantských beneluxov štvúcich Maďarsko - svoj členský štát - ako kopovy na líščom hone? Ktoré je jediné miesto schopné spacifikovať bruselskú svoloč, aby prestala Orbána buzerovať v súvislosti s výstavbou South Stremu? Správne. Izrael. A tak Szijjártó čo? Szijjártó ide do Izraela. A drapká rovno do neuralgického bodu "jedinej demokracie na Blízkom východe" - do ich neznesiteľne bolestného pocitu menejcennosti z toho, že na energetickej mape NIČ neznamenajú. Z neho pramenia tie izraelské veľkohubé pózy, ako bude z tohto paštátu "najväčší exportér zemného plynu v Slnečnej sústave a priľahlom okolí" - a Szijjártó ich ide škrabkať pod bradou, že áno, áno... a my vám dáme naše maďarské zásobníky, plňte si ich, ó, vyvolení. Ty, baloo, a stretol Szijjártó v Izraeli aj niekoho kompetentného z Ruskej federácie, kto hetným mentálne nestabilným chucpe-boyom dovolí dopraviť "izraelský" zemný plyn na územie Magyarországu? V napi.hu nepíšu. Bez plynovodu sú im aušak maďarské plynové zásobníky napi.ču. Je to sympatická Orbánova hra, dokáže využiť slabosti chazaroiov a použiť tieto vretenice ako bič na bruselských buzerantov. 2. "Izraelský" plyn - u Nemcov si ako ďalšie holokaustové výpalné objednali ďalšie vojnové lode, ktoré vraj potrebujú na ochranu "svojich" offshore ložísk. Ak sa vôbec nájdu ťažobné spoločnosti ochotné podieľať sa na tomto zločine, len ťažko sa nájde odbytisko. Vrátane Maďarska.   Maďarsko má, samozrejme, svoje vlastné ložiská zemného plynu, ale aj tak je najlacnejšie doviezť si ho z Ruska.Prieskum a ťažba v malom sú drahé. Navyše, Rusko je stabilný a seriózny obchodný partner. Preto sa minulý týždeň v Budapešti podpisovalo.   Všetko toto jeb... pardon, drbolenie sa okolo energií má ešte najmenej 50 odtieňov sivej, ale zhruba je to tak, ako som napísala.
baloo
vot zdes: http://www.mbfh.hu/home/html/index.asp?msid=1&sid=0&hkl=72&lng=1 Tak som vyrozumel, že maghiarsky vieš. Je to straánka Maďarského Banského Úradu a vzhľadom na danú tematiku, odporúčam riadky týkajúce sa plynu. Je tam zopár drobných chybičiek, kvôli ktorým by ma teta učiteľka Magdika vyhodila z hodiny matiky že by som dodnes padal. Menovite: Ťažiteľné zásoby k dátumu 2011. 1. 1.: 139,8 Ťaťžba v roku 2011-ben: 2,5  Ťažiteľné zásoby k dátumu 2012. 1. 1. : 72,9 Tak teda ako amíci najmúdrejší hovorievavajú "let's do the math": 139,8 - 2,5 = 72,9 Podobne zaujímavé sú aj tzv. "geologické zásoby": 2011.1.1.: 535,32012.1.1.: 182,2 Za 1 ks roka klesne o 350 mil. kubíkov? A to už ako robí? Pravdepodobne bude pes zakopaný tam, že dačo preradili do kategórie tzv. "netradičného zemného plynu", aj keď samotné číselká aj tak nesedia.  -------- Takže môj skromný hlupúčky variant: Szíjjártó daroval copíkatým demokratom zásobníky - len zabudol povedať, že budú plné. Ergo: národný majetok podsunul demokratom, ktorí nám to predajú. Metodika by to bola pre nich priam typická. A samozrejme ešte aj zdražia, veď za strategickú bezpečnosť treba zaplatiť. A vot, celkom jednoducho sme presekli aj gordínsky uzlík: prečo netreba rúle a prečo nešiel truhlík do Moskvy.  Ale to som len nahlas rozmýšľal, taká echt kóšer národná dvojtretinová strana, ako Fidesz by to určite nikdy  neurobil. Čo ty na to? (Mimochodom ak niečo, tak vrtná maďarská technika je pochopiteľne - veď 2/3 krajiny sú nížinou - tradične na dosť vysokej úrovni. Prečo by to rovno aj neodvrtali demokratom?)    
Ema
a chazaroidom vyplatiť suché peniaze, nie? Načo by bolo dobré takéto mrákotné kšeftovanie s (maďarským) zemným plynom a jeho nálepkovanie za izraelský. Ja neviem, možno sa v Maďarsku zmenili predpisy o správe výhradných ložísk a evidencii zásob - naozaj neviem, nesledujem to. Niekedy stačí presnejšia geologická dokumentácia a stav zásob výhradných ložísk môže byť dramaticky odlišný od pôvodne predpokladaného. Alebo do platnosti vstúpi nový výpočet zásob. Každopádne položku geologické zásoby netreba brať mimoriadne vážne, niekedy predstavujú bublinu nafúknutú politickými potrebami. Realita však nakoniec vždy ukáže, čo a ako - nerastné suroviny sú súčasťou reálneho sveta, nedajú sa talmudistickým obkecávaním zväčšiť alebo zmenšiť. Možno v Maďarsku svoje zásoby zemného plynu zreálnili - úprimne povedané, nie je to tam až taká plynová bonanza. Niečo hej, ale aj s ohľadom na vysokú spotrebu plynu v Maďarsku sa na to spoliehať nedá. Lepšie je zabezpečiť si lacný import a svoje nechať v zemi na horšie časy (ktoré stopercentne prídu).
Milan
Milan Bukat: Konči éra nastrčených panákov v politike,nastava obdobie kedy prasata odhadzuju masky.Kto bude na Slovensku politikom bez masky.V čechách je to babiš,Na slovensku tipnem Haščaka ale aj Široký naplna formát.Každopadne idu napovrch tváre ktoré Lúpež 89 kontrolovali a chcú su na nad svojim dielom vyfotit. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=595593343829580&id=100...
slaven1

Pekné slovo energopotok. Do slovenčiky by som ho úplne preložil ako živapotok. Energia je z gréčtiny a v slovenčine je jej náprotivok živa (životodarná sila prúdiaca v tele - koreň slova život, ktorý je spoločný naprieč všetkými slovanskými jazykmi).

Takže živapotok alebo životok. Kvapalina do žíl hospodárstva. Južný životok bude a Srby si môžu zaspievať (konečne po toľkých rokoch). Pesničku už pripravenú majú (Goran Bregović - Gas Gas - Guča - 2010)!

slaven1

Dalšie známa pesnička od Bregovičova a jeho "Kapely na svadbu i pohreb" je kalašnikov:

Ema
ale starkému nech na poslednej ceste zaspievajú ľudia jeho detstva z Altaja, ktorých mal tak rád http://www.youtube.com/watch?v=PFZDufUOadg  
antonymous
hó -óó--------óój  jaháá hój  - hó hó hó óho oho-oho -óój  
Ema
aký je Altaj pekný http://www.youtube.com/watch?v=AGa-3j2bMT0 A jediná geologická mapa susedných Sajan je slovenského pôvodu.
Neprihlásený
Ema
Nepekné videjko. Ukazuje Altaj ako priateľské domáce zvieratko... čo z neho možno vydojiť, čo z neho možno zostrihať, ako ho zužitkovať konzumne. Altaj je divoký. Všetko je tam divoké, aj Barnaul. Nič z ducha kraja v tom videu nie je. Ten prosto nedopustí, aby sa z Altaja stala vykuchaná mŕtvola. Bum-bum na šamanský bubon, to je Altaj. A chlapec v huňatej šapke bozkávajúci orla. Nikdy nebude oddane stáť za mašinou v drevospracujúcom závode, chystajúc nábytok z altajských stromov pre zdegenerované mestá.

nové