Pellegriniho odvolávanie

Mimoriadna schôdza parlamentu nebola otvorená. Ono je to zas výkon tvorcov zákonov: skupinka poslancov sa podpíše a musí byť schôdza. Ale poslanci jednoducho neprídu, respektíve nestlačia gombík, a je po schôdzi. Presnejšie povedané, ani nezačne.

Parlamentná demokracia je vôbec plná takých skvelých vecí. Aj keby schôdza bola, aj tak opozícia nič nedokáže, lebo nemá hlasy. Poslanci by tam síce skuvíňali, ale nik to nepočúva. Nielen, že to nik nepozerá na webe a v TV, ale ani v sále skoro nik nesedí. Cirkus.

Ale niečo si predsa len treba všimnúť. Idú búšiť do Pellegriniho za niečo, čo naozaj nemohol spraviť. Dokonca tá Jankovská odstúpila, ale "slušná" opozícia ide do Pellegriniho búšiť a urážať ho. Nuž, mal by si každý uvedomiť, ako sú globalisti nenávistné  beštie a ako zožerú každého, aj kolaboranta a zradcu. Pellegrini nemôže dúfať, že by ho globalistická lúza akceptovala, ak by prešiel k nim, nemôže dúfať, že by akceptovali nejakú jeho stranu. Oni potrebujú zradcov len dovtedy, dokedy oslabujú vlastnú stranu. Viď prípad Maďarič, Druker, ale aj iní. Globalisti nechú Smer na čele s Pellegrinim, oni chcú Smer rozbitý a zničený, aj s Pellegrinim.

 

 

 

 
Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

Stratégia globalistov je celkom priehľadná. Na základe dlhodobých prieskumov vidno, že Smer má stabilné voličské jadro cca 20% s ktorým nepohne nič, žiadne agresívne výlevy opozície či médií. Týchto 20% bohato Smeru stačí, aby vyhral v r. 2020 voľby a mohol zostavovať vládu. A tak jediné čo globalistom ostáva je nejaký rozvrat strany zvnútra: preto im neostávalo nič iné než hecovať konflikt Fico vs. Pellegrini do ad absurdna.
Pellegrini sa stal celkom populárnym (najmä medzi ženami stredného a vyššieho veku, pochopiteľne) a jeho odchod by za súčasných podmienok Smer mohol oslabiť a mohol by tiež spustiť lavínu ďalších odchodov (Sáková, Žiga a iní Pellegriniho ľudia v Smere) povedzme k Druckerovi (okolo Druckera sú 2 konšpirácie: že je to projekt globalistov na rozbitie a oslabenie Smeru alebo projekt Smeru, aby mal v zálohe budúceho koaličného partnera), v podstate by došlo k rozpadu, čo je presne to, čo sa sleduje.
Lenže Pellegrini sa nakoniec zase dohodol s Ficom (niečo za niečo: Pellegrini bude lídrom, ale do volieb musí poslúchať Fica. Logická voľba, keďže ostať v Smere je ďaleko výhodnejšie ako ísť do neistého nového projektu Druckera) a táto možnosť rozpadu Smeru pred voľbami pre globalistov nateraz padla. A preto tak zúria.

Norman

Ak by mal Smer 20%, nemusel by zostavovať vládu, a ani nebude, nik ju asi nezostaví ... iba ak ozaj veľký zlepenec okolo ... koho? Potetovaného feťáka za predsedu vlády? HAHAHAH... nie zlé, nei zlé. Beblavý, možno, to je typický prípad, zhodnú sa sráčovi. No, po Radičke už tam môže ísť ozaj aj vrece uhlia.

Ale presne ako píšeš, ich uvádza do zúrivosti aj to, že Smer proste po 5-ty krát po sebe vyhrá voľby. Nominálne ich
určite vyhrá. A že Fico bude v pohode v parlamente. Bože, ten ich musel nasrať, zničiť im kšefty za miliardy, veď to je horšie, ako by odjebal 100 kuciakov, tak ho nenávidia. :-)))

A možno sa boja aj toho jeho zostavovania vlády. Ich globalistické strany sa rozpadajú rýchlejšie, ako Smer. To, ako minule Fico vydrbal Procházku a rozbil tak pracne budovanu Sieť - to je proste majstrovské dielo, to treba aj spätne oceniť.

nové texty