Politici versus chápadlo mediálnej hydry

Politická debata vo verejnoprávnej televízii má slúžiť na vysvetlenie a konfrontáciu názorov pozvaných hostí. V dnešnej "O 5 minút 12" , ktorou témou boli "utečenci" hrnúci do Európy, sa stretli Kaliňák a Sulík. Obaja sú z rôznych strán formálneho politického sektra, ale výnimočne už pár dni obaja deklarujú podobný názor, takže sa zdalo, že to bude nekonfiktná faktická debata.

Ale nebolo to tak. Ukázalo sa, že keď kritická a tragická situácia spojená s cudzou inváziou privedie politikov k rozumu, zjaví sa skrytá sila, ktorá sa normálne tvári ako nejestvujúca a nepodstatná. V tomto prípade skryté záujmy zastupoval moderátor - aktívny politruk Martin Stržinec. Tento nerešpektoval to, že jeho hostia sú volení zástupcovia a sú tam na to, aby vyjadrili svoje názory, ktoré ponúkajú ľudu, a on, nikým nevolený pubertiak, im to má umožniť - pretože je to verejnoprávna TV, nie nejaký súkromný bordel. Namiesto toho na politikov útočil a predostieral im vlastný pohľad na vec - na ktorý od nikoho nedostal mandát, na ktorý nemá žiadne vzdelanostné ani mentálne predpoklady.

Martin Stržinec

Tento človek sa cíti povolaný diktovať názory nielen politikom, ale nám všetkým.

Začal tým, že prirovnal Sulíkových rodičov, niekďajších emigrantov do Nemecka, k negramotným černochom subhsaharskej Afriky, ktorí dnes pricházajú k nám. Už len za toto podpásové prirovnane mu Sulík, obrazne povedané, mal dať zopár faciek a z relácie odísť.

 

Ovšem zrejme bolo niekomu jasné vopred, že keď sa nezohnal žiaden politik s inými názormi, ako Sulík a Kaliňák, tak hlúpučký dorastenec-moderátor bude primálo na ovplyvnenie debaty, a tak prišli inštrukcie, že si má zavolať pomoc a zrejme aj to, koho. A aj ju zavolal. Bola ňou pani Helena Tužinská, etnologička z Univerzity Komenského.

Táto osoba, tváriaca sa síce veľmi akademicky a neutrálne, je ale čelnou predstaviteľkou HRL, tzv. Ligy za ľudské práva, čo je organizácia právnikov, ktorých cielom je, podľa ich vlastných slov: "Ochrana práv cudzincov, ktorí sa zdržiavajú a žijú na území SR". Rozumiete? Práv cudzincov, nie občanov tejto republiky, nie záujmov tejto republiky. A zrejme im to vynáša, je to totiž podporované UN, platí ich aj priamo naše Ministerstvo vnútra - lebo cudzinci majú právo na všetko, nielen ubytovane a stravu, ale aj tlmočenie a "právnu ochranu", čiže vlastného právnika. A vtedy našlapú dámy a páni z HRL a ochraňujú - pre votrelca zadarmo, ale to viete, že ich niekto zaplatí (najčastejšie zrejme ministerstvo, kto iný).

Aké sú záujmy HRL, to prejavili aj v tomto článku na Pravde. A tu majú blog na Sme. Všimnite si prosím fotku, ktorú si tam sami vybrali - aká vlajka visí za nimi? Koho záujmy teda zastupuje táto organizácia, taká aktívna v našich médiách? A kto ju do tých médií pretláča?

Liga za americké práva

 

Takže táto pani Tužinská, ktorá nepriznala svoje osobné a skupinové záujmy, dostala v relácii bez preháňania priestor 20-30 minút v kuse a bez prerušovania na prezentovanie názorov, ako je multikulti obohatenie pre nás veľkým darom. A ako aj bryndzu za nás vynašli cudzinci. Volení politici museli mlčať a nechať sa poúčať takýmito a podobnými hlúposťami.

Ako jahôdka na torte bol pripojený akýsi rádoby pozitívny príklad, starší a seriózne pôsobaci Turek, žijúci na Slovensku už tuším minimálne 20 rokov. Jeho vystúpenie ale skazilo to, že zrejme za celý ten čas nebol schopný sa naučiť slovenský jazyk o moc lepšie, ako lámane. Tento trápny fakt vrhol na záver do ksichtu moderátora aj Sulík, ktorý si očividne predsa len uvedomil, ako nedôstojne s ním bolo zaobchádzané. Nuž, tento "liberálny politik" sa mohol znova presvedčiť, že akonáhle vyjadrí názory nezhodujúce sa s oficiálnou politikou pánov sveta, stáva sa aj z europoslanca len špinavá handra. Kaliňák to azda už vedel, ale tiež mu iste nezaškodilo, keď to mohol zažiť na vlastnej koži.

Pravda, toto je moje zhodnotenie, niekto to mohol vidieť ináč a bude tvrdiť, že sa s Kaliňákom a Sulíkom zaobchádzalo dôstojne a zdvorilo. Taký niekto ovšem musí mať veľmi nízke nároky a riskuje, že väčšina národa sa mu v duchu vysmeje. Pre každý prípad, tu je k dispozícii TVarchív. Predpokladám, že s postupom času bude šaškovitosť toho divadla čoraz jasnejšia až neuveriteľnejšia.

Na záver len dodám, že si azda pani Tužinská svoje špinavé peniaze užije v zdraví a že jej synovia nebudú medzi obeťami občianskych vojen, ktoré sem Afričania dovlečú. Neželám jej to. Žiaľ, mnohí iní obete tejto invázie určite budú - a nebude ich málo. Preto sa len v duchu pýtam, či ľudia typu Tužinská nemajú rozum, alebo len nemajú svedomie.

 

Ľubov

Neviem pridať pod video,tak sem to dám. A hneď je čaro nechceného ako remeň.Niekto ako náš Ludevít a henten pankhart Strižinec vedľa seba.. Aké paradoxy.

http://www.stur.sk/ Veľmi dobre mi to dnes padlo,toto video,hotový balzam na dušu,po tých fotografiách votrelcov.Pôsobí tak autentický text o výlete na Devín(spomienky súčastníkov-Slávnosť na Devíne)Neskutočne sviežo a vtipne mi príde,ako chlapci v to iste pekné poludnie 26.apríla 1836 sa smädní a hladní ocitnú v krčme pod Devínom. A veľmi známa dilema,čo si dať,klobásu s pivom,alebo ísť do parádnej jedálne na moriaka s vínom,keď študent je vždy bez peňazí.Úsmevný,dojímavý a hrejivý je záver spomienky.Rozhodli sa,aj ja by som sa tak isto.Nech to para tlačí,chcem moriaka na víne. Štúr bol cifroš a mal isté aristokratické maniere,ale nevadí.V istom zmysle aj Rostas má v sebe podobnú "esenciu". Ten dôraz na krásne veci,papier ,na ktorom vychádza Zem,košeľa so žabó a žaket na mieru. Vo mne to evokuje meruôsme ,nie východné filozofie,ako hovoria o ňom s dávkou posmechu. Tibor,kašli na nich.Je dobré vyzerať pekne,je dobré byť ozajstný a ešte dúfam,že októbrové číslo k 200 ročnici narodenia L.Štúra bude na to pamätať.

Norman

už sa to opravilo, dúfam, ďík za upozornenie.

Ema

z verejnoprávnej inštitúcie je fakt, že zamlčal skutočné poslanie tetky, čo tam bohorovne drístala jeden nezmysel za druhým a predstavil ju ako akademickú etnologičku, ktorá je tam vo funkcii arbitra určujúceho, čo je správne a čo nie. Tú osobu tam moderátor nechal mlátiť prázdnu slamu snáď pol hoďku bez prerušenia a na záver urobil pukerlík "ďakujeme za váš vzácny čas". Cha.
Inak, mal by tej "etnologičke" niekto vzdelanejší vysvetliť, najlepšie evolučný biológ, že nielen naše zmýšľanie o subsaharskej genetickej nádielke pre Európu je stereotyp, ale že v kultúre sapienta je všetko - úplne všetko stereotyp.

Najviac sa mi páčila pasáž, ako tá osoba platená za pretláčanie migrantov na Slovensko sformulovala, že "tým, ktorým sa nepodarí naučiť jazyk" (slovenčinu) blablabla a ako jej následne Sulík nakopol riť. Aj tomu Turkovi. Že aj po 20 rokoch života na Slovensku hovorí po slovensky otrasne. Neviem presne, ale tuším tam Sulík použil pojem vôľa. To je vzhľadom na jeho nemeckú minulosť cimlich podozrivé. Triumph des Willens. Nie je to nejaký vyjebaný infiltrovaný nácek nakoniec? Že vôľa učiť sa, scheisse.

A ešte bola výborná pasáž, ako drzý moderátorský oštinoha zareagoval na Sulíka, keď o jednotlivých zložkách africkej cunami povedal, že sem lezú za sociálnymi výhodami. "No vidíte, na vine je Európa, že takýto sociálny systém vytvorila," jasal moderátor. Sulík na to radšej ani nereagoval.

Ema

z univerzity, ktorej imponuje masa negramotných zabijakov valiacich sa na Európu. Vraj na Slovensku sme mali takýchto kolonizačných vĺn - ako príklad uviedla NEMECKÚ kolonizáciu Spiša - kopu a výborne nás to obohatilo. To je číre klamstvo. Také obrovské množstvo černochov presúvaných na iný kontinent má v histórii IBA A LEN jedinú paralelu - dovoz afrických černochov otrokármi do Severnej Ameriky. Čo sú zač sa ukázalo, keď ich nahradili stroje a na deportáciu naspäť do Afriky bolo neskoro. V USA je rasová vojna a bude sa len zhoršovať.
A ešte jedno nehanebné klamstvo tam vysrstila. Vraj čo sa bojíme o svoju kultúru, veď to je niečo, čo sa nedá zničiť. Práve naopak. Práveže sa to dá zničiť veľmi ľahko.
A takéto tupane ako osoba z nedeľnej relácie majú akademický titul a za štátne prachy vypaltávajú na univerzite mozgy slovenským študentom.

Ľubov

To som našťastie ani nepočula,ale verím tomu. Myslím,že jediný spôsob,ako sa zbaviť takýchto odborníkov,a znova získať šancu na normálny život,je jediný a to ten,že sa rozlúčime s EU. Teraz maďarom svitla nádej,že by ich vylúčili,ak prijmú opäť trest smrti. Ale to im iste len sľubujú.

Norman

ale aké peniaze dostávajú "neziskovkyô v Čechách, to prezradil tamojší disidentský politik Okamura

Dlouhodobou tezí vypečené dvojky Dienstbier Sobotka je názor, že klesající porodnost nejlépe vyřeší přísun imigrantů do České republiky. Premiér to nedávno znovu potvrdil v České televizi. Bylo by laciné ho za takový blábol znovu kritizovat - kdyby… kdyby se mi do rukou nedostal další sáhodlouhý neveřejný seznam. Seznam českých lidsko-právních organizací, které živí byznys s imigranty, včetně závratných částek, které inkasují z veřejných zdrojů. Z toho, co vyplavalo na povrch, to vypadá nejméně na půl miliardy korun. A to tady ještě téměř žádní imigranti či uprchlíci nejsou. Proto biju již dlouhou dobu na poplach. Dříve než bude pozdě. Skutečnost bude ovšem daleko horší - půlmiliarda jde jen jako přímá dotace. Další peníze se bezesporu vydávají jinými cestami.

Seznam:

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč

Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč

Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč

InBáze 10 565 144,- Kč

Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč

Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč

Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč

META, o.p.s. - Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč

Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč

Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč

MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč

Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno

Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč

AMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno

La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč

Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč

Součet 551 771 068 Kč

pokračovanie a zdroj na jeho blogu
http://okamura.blog.idnes.cz/c/460094/sobotka-radeji-imigranty-nez-ceske...

Náhodný okoloidúci

Ako môžu Afričania zachrániť slovenskú demografiu? Aké deti sa rodia Afričanom na Slovensku? Biele modrooké blonďavé, alebo tmavé čiernooké kučeravé africké?

Ema

Rok 2014:
- Najnižšia pôrodnosť Nemecko (a to ani ne je zohľadnené, koľko z toho sú Nemky-Nemky, a koľko Nemky-Turky, Nemky-Somálky, Nemky-Keňky a pod. Veľmi nízka pôrodnosť bola tiež v - a teraz jup, prekvapenie - Taliansku a Španielsku.
- Najvyššia pôrodnosť - Nigéria.
Keď bude nigérijská pôrodnosť prenesená na Slovensko, v štatistikách si polepšíme. A o to ide, tak to má byť.
K subsaharským bojovým šíkom, ktoré sa - už sformované a pripravené omačetovať odpornú bielu zberbu rochniacu si v blahobyte - naloďujú smer Európa, bude treba priviesť aj ich ženy.
Pani Tužinská, krycie povolanie pedagogička na FiF UK, to už pod nejakou zámienkou zariadi. Napríklad že keď černosi chcú svoje černošky, treba naplniť ich ľudské právo a im ich doručiť do miesta nového bydliska.

Norman

Už to vidím, ako o pár rokov, keď každý černohub povie, že chce mať so sebou svojú famíliu, to je na každého chlapa asi dvadsať nových hláv, tak nám právnicka liga povie, že ich musíme doviesť, pretože sme si sami sem dovliekli ich mužov - a preto sme za nich zodpovední a musíme im splniť ich želania.

Ja dosť vyznávam to kristovo o vtákoch nebeských, takisto vyznávam aj taoistické plynutie s prírodou - ale toto, čo tu predvádzajú nielen černoši, je dokonalý PARAZITISMUS zo všetkým, vrátane oblbnutia a rozloženia hostitela.

Ja viem, že po webe a všade ľudia odmietajú túto africkú inváziu, ale podľa mňa ešte stále si mnohí neuvedomujú, že tu ide priamo o krk a o otázku, kto z koho, a že tieto veci sa nevyriešia bez tragédií.

Ľubov

napr.ja. Moja dcéra tiež. Moja neter. Vlastne s iným názorom som sa ani nestretla.A to sme ešte nehovorili o aids a tých divných,cudzích chorobách.

Dobre,aby som nezdržovala,ešte raz sa opýtam tak priamo a jednoducho: Môže nás čiastočne zachrániť odchod z EÚ? A potom nová železná opona? Musí byť absolútne nepriechodná,tá bývalá oproti nej by bola korzo.To je môj názor a aj predstava riešenia.Zbohom Západ.

Ľubov

Pardon,iný názor má predsa pani Tužinská a moderátot Strižinec

Norman

Izolácia je jedno z riešení, v princípe to najlepšie - preto k nemu žial nedôjde tak skoro.
Len nie izolovať Slovensko, ba ani nie nikde pozemská hranica - pretože tá by nebola udržateľná, ale jediná prirodzená použiteľná hranica je Stredozemné more. Tam treba urobiť limit - a aj to je ešte dosť pasívne riešenie.

Tu nejestvuje odchod z EU, pretože tu sme na spločnej lodi. Okrem toho, téma nie je ľudstvo ako také, ale Európa s jej potenciálom.

Ľubov

Nesúhlasím,možno sa mýlim ja,možno Ty,neviem.

Spoločná loď,hovoríš. Áno,teraz si na nás určite spomenú,možno zistia aj to,že sú vlastne Slovania.Hovorím o západných európanoch. Do tej našej dedinky sa v priebehu pár rokov prisťahovali už dva staršie páry z Nemecka aj Holandska. Dobre,absolútne ok. Ale je možné,že ich budú tisíce. Mám pocit,že stredná Európa a teda my ,sa staneme posledným útočiskom.My sme ten potenciál.

ps. Možno by pocit lojality mal byť silnejší,viem. No príliš dlho sa na nás pozerali ako na niečo podradné.

Norman

Môžeme sa mýliť obaja, čo sa týka najlepšej hranice pred etnickou koróziou, či by bola najlepšia na Sahare, v Stredozemnom mori, alebo cez Alpy či Dunaj.
Ale ťažko sa mýliť v tom, že by bolo Európy škoda.
Európa je špecifická štruktúra, akú nemajú ani Rusko ani Amerika.

A netreba zabúdať, že ak sa z celej Európy na západ od nás stane čosi ako juhoafrická republika, alebo teda severoafrická, my sa tomu určite nevyhneme. Ubránime sa sami, alebo nás ubráni Moskva? No, tá je riadne ďaleko a ako vidím, Ukrajinci, teda maloRusi, dokážu byť riadne vyvedení z miery - ako sa na Rusov možno spoliehať, keď im napríklad V Kyjeve začalo tak drbať? A nehovor mi, že to nie sú Rusi, v každom prípade sú to východní Slovania, alebo nie?
Rusi majú geopolitický potenciál, chránia ich nekonečné pláne, odlahlosť a drsnosť - ale nás to nechráni. Nás vždy chránila a chráni len pevnosť Európa. To nie sú teoretické hypotézy, akými škrabancami kto kedy písal na papyrus - to je znova geopolitika tohto subkontinentu, kde je naše miesto dané jednoznačne - teda ak nechceme utiecť na Ural.

Možno som nemal poloautomaticky zopakovať skratku EU - myslel som Európu, z tej nemôžeme odísť - ale rovnako patí, že nejaké vystupovanie z EU by bolo len prázdne bezvýznamné gesto.

Ma mrzí, že máš tú predstavu, že sa "príliš dlho pozerali na nás ako niečo podradné". Teda ak myslíš blízkych západoeurópanov, stredouerópanov. A tí iní zas sú priliš ďaleko, aby sa akokoľvek pozerali. Netreba zabúdať, že naša oficiálna história je deformovaná posledným rozdelením, hraním sa na dobrých komunistova a zlých Nemcov. Ale tak, ako sa ukázalo, že mýty o 2. sv. vojne sú v mnohých oblastiach prehnané, podobne je to takmer vždy aj so staršou históriou.

Tento portál je od začiatku založený na idei prospešnosti nordickej jednoty, teda Európa, Rusko, aj Amerika, ale aj Čína a spol., a aj na propagovani germánskych či európskych hodnôt. S tým, že aj tie prvé sú v mnohých ohladoch totožné s našimi, sú to aj naše hodnoty. Tu nám nepomôže žiadne rozoberanie, koho kedy Svatopluk porazil a kto tu šíril nejaké náboženstvo skôr a v akom už dávno pretvarovanom jazyku - na tom nie je správne smerovanie založené, ale na objektívnych faktoch súčasnosti, priam možno povedať, že na fyzike a biológii.

Ľubov

Viem to,že nie sme rovnakí. Tá "láska" napríklad,vždy v podstate iracionálna je iná :ja rusofil,Ty iste nie,to mi je jasné.Ale ani ja nikdy nepôjdem proti našim spoločným nordickým koreňom,ani za Ural ma to nevolá,tu budem. Ja som tiež Norman.
Teraz nás ohrozujú hordy divých.EÚ-pre mňa Brusel,nie Európa, nás neochráni,naopak,chová sa tak divne,ako nepriateľ.O dva týždne v Bratislave. Napadlo ma,že by to mohlo byť opäť na Slavíne.Neodvažujem sa odhadnúť počet,koľko nás príde,neodvažujem sa odhadnúť,z koľkých nás sú už ukrajinci.

Norman

A Brusel je určite nepriateľ.

A zopakujem pointu: medzi východom a západom je ešte Stred, a ten má svoju osobitú minulosť a silnú dynamiku. Niektoré veci indikujú, že je to takmer jediný reálny zdroj schopnosti prežiť a vyvíjať sa v tej negatívnej entropii historického chaosu.

Truhlík

Toto ma už dávno zaujíma.
Napríklad pokles Ukrajincov je väčší teraz za demokracie ako za Hitlera + Stalina.
Štatisticky sa to tají. Preto sa napríklad z rasových dôvodov nesmú viesť štatistiky o cigánoch. Aby nebolo vidieť genocídu bielej rasy.
Keď som sa aj chcel k niečomu dopracovať tak som sa dopracoval k totálnej neprehľadnosti Eustatu a podobných. Hoci termíny ako štatistická odchýlka mi ešte voľačo hovoria.

Náhodný okoloidúci

Ako "argument" v prospech afrických kolonistov sa používa a zneužíva naša chorá demografia.
Ale - viete prečo je nás Slovákov málo a Rusov veľa?
Keď sa Slovák s niekým háda, povie mu "bodaj by ťa šľak trafil". A je o Slováka menej. Rus však tomu druhému povie "ёб твою мать" a je o Rusa viac... :D

Ľubov

Chcem iba upozorniť,že dnes bude mať Informačnú vojnu Lichtner s Kotlebom.

Norman

dobre hovorí, sú vo forme, obaja

1488

koment nižšie = duplicitný omyl

Náhodný okoloidúci

Ľubov, vďaka za upozornenie, bolo to zaujímavé a poučné.
A o tomto pánovi som doteraz nevedel, isté veci idú skrátka mimo mňa, ale som rád, že som sa o ňom dozvedel.
https://www.youtube.com/watch?v=fwkJraoFryI
Toto fanrádio nikdy nebude hrať.