Politický cirkus pod hradom

Umelo vytvorená a pestovaná rozdielnosť pravica-versus ľavica začala byť už aj na Slovensku nudná. Tzv. pravica je rozbitá a rozbíja sa sama ďalej, tzv. ľavica je zjednotená a usádza sa ďalej.

Ale dnes Fico oznámil kandidatúru na prezidenta, takže masmédia majú polroka čo grcať. Pravicové spermie budú nabudzované do stavu šialenstva aby išli zachrániť ďalšiu Markízu a zrejme aj stúpenci druhej strany budú mať dojem, že zas o niečo ide - aj keď vlastne nejde o nič..

Funkcia prezidenta v stredoeurópskych krajinách je zbytočná.  Na Slovensku robili prezidenta zatiaľ len druhotriedne ksichty. Ale tak, ako sa v Česku prezidentská funkcia bere ako konečný úspech politika, tak sa začala aj na Slovensku spájať s posledným ocenením. Mečiar ju nedostal, dokáže to Fico? Tak znie tá tupá otázka,  ktorá robí z politiky len cirkus pre krátkozrakých.

V tomto procese sa prejavuje to, že politici sú bezmocní. Čas Smeru sa končí a nastupuje doba nejakého iného populárneho hnutia. Fico podvedome uniká vyššie. Je to znak toho, že on sám neverí na možnosť zmien, ale hľavne toho, že on osobne ich nie je ochotný vykonať.

Škoda - pretože teoreticky sa ľahšie politik pri moci presvedčí, ako sa presvedčený človek dopracuje k moci. Ale obe možnosti sú stále možné. Na hrade sa dobre rozmýšla.

 

 

Autor: 
region: 
Le Bleu
Kňažko, Hrušovský, Čiernohorský, Procházka, Kiska a ďalší zrazu chcú za premiéra Fica. No gdo by to bou povedau? http://www.sme.sk/c/7044715/prezidentski-superi-o-ficovej-kandidature-opusta-svojich-volicov.html

nové texty